Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród z plażą 17:51, 27 maj 2025


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Pierwsza z piwoni









W moim małym ogródeczku II 16:54, 27 maj 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
Dorota321 napisał(a)
Hosty podlewam co dzień, bo tam same korzenie są, ale one świetnie dają radę w donicach. Teraz zimno, to wszystko dłużej kwitnie. glicynia w tym roku kwitła cudownie, cieszę się z niej jak mała dziewczynka. Wyniki badań mam stabilne, ale leki onkologiczne muszę brać już zawsze. Na razie daję radę, a jak nie daję, to odpuszczam.
Dziękuję za miłe słowa o ogrodzie. Od Twojej wizyty sporo się zmieniło prawda?






Nie wiem co mam zacytować, chciałabym wszystkie twoje zdjęcia, zachwycam się twoim ogrodem, ta
bujność, zieleń, kolory Bajecznie
Takich orlików jak Ty masz chyba nigdzie więcej nie widziałam
Ogród w malinówkach 16:13, 27 maj 2025


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5718
Do góry
Irysy syberyjskie prawie wszystkie w rozkwicie


Grzebiuszka ziemna 15:33, 27 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Z opowieści ptaśkowych, kule tłuszczowe cały czas cieszą się wzięciem, choć trochę mniej niż zimą:



A w budce jak co roku mazurek zwany przez mojego męża dzieciorobem, bo wyprowadza kilka lęgów karmi intensywnie małe:





W międzyczasie maluję nogi od maszyny do szycia, mam blat i będzie większy stolik koło ławki

Grzebiuszka ziemna 15:20, 27 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Miskantowo napisał(a)
Sporo tych rozsad.

Mój plan na ten rok to były tylko cynie.

Ostatecznie wysiałam czarnuszki, marchew ozdobną, ostróżki, aminka wielkiego i green, chabry jakieś odmianowe, wieczornik, lewkonie, dzielżany i cos tam jeszcze.

To mnie tak rozśmieszyło, może na przyszły rok jakieś olśnienie nastąpi i będzie mniej ale ja zawsze rozdaję
Kasya napisał(a)
Ladna ta ścianka! Supertunie to jeszcze mi wpadly w oko takie zolto limonkowe

Dzięki Kasiu ja akurat wolę inne kolory, żółte to tylko ranniki
Makao napisał(a)
Masz tych wysiewów. Zasadzonkowałaś się jak ja.
A kalie też mi się podobają ale one chyba muszą nie stale mokro a u mnie to częściej sucho

O tak Aniu, zasadzonkowanie to dobre określenie kalie mam w donicy i podlewam konewką
LIDKA napisał(a)
Bożenka niech Ci dobrze rośliny rosną.
Fajny to zwyczaj na ogrodowisku dzielić się i wymieniać. U mnie w pracy się nadziwić nie mogą tym paczkom z roślinami co odbieram albo wysyłam.
Dużo roślin sadzisz w donice. Powiesz czemu? Np te drzewka owocowe?

Dzięki Lidziu drzewka owocowe już na etapie planów miały być kolumnowe i do donic, łatwiej przestawiać w zimie za jakiś winkiel

Basieksp napisał(a)
Kalie masz już fajne, duże Moje jeszcze daleko do kwitnienia. Ja mam je na dworze, nie chce mi się ciągle biegać z donicami, na noc okrywam je podwójną agrowłukniną, narazie dają radę.

Basiu jak tam Twoja kalia? U mnie trzeci kwitaek się wykluwa

Roocika napisał(a)
Bożenka, rzeczywiście masz dużo sadzonek, zawsze robimy więcej niż planujemy
Ja to wszystkie rośliny w donicach zabijam

Asiu, no nie wierzę, ja najpierw w donicach, jak nie mam pewnego jeszcze miejsca

I pozostałe Dziewczynki, szklarenka w powijakach, bo na razie remontowo w domu, bajzel straszliwy, czekam końca... oczywiście remontu
Mam nową wychowankę - wronka bez ogonka (ogonek ma, ale do rymu):






Ma uszkodzone trwale skrzydło o łapkę, weterynarzówka - moja koleżanka doglądała. Najprawdopodobniej u nas na dożywociu, je bardzo dobrze i wszystko i ładnie sroli
Znaleziona w parku podrygująca, więc pewno już by nie żyła.
Udało mi się ją obłaskawić i da się drapać po łebku ma bardzo mądre i inteligentne spojrzenie
Ptasi gaj 15:03, 27 maj 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
ewsyg napisał(a)

Elu, czy to są dęby błotne ?






Tak to są dęby błotne tak wyglądają jesienią

Ptasi gaj 15:02, 27 maj 2025


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15235
Do góry
ewsyg napisał(a)

Elu, czy to są dęby błotne ?






Tak to są dęby błotne tak wyglądają jesienią

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 14:59, 27 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Kasya napisał(a)

A jak to księciunio? I trzeba go odczarować buziakiem?
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 14:28, 27 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Kontonaogrod napisał(a)


Za Juzią - moczyłapka jest suuuper!
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 13:57, 27 maj 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8628
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Tak jest w tym roku, czyli 10 doniczek po ok. 3 sztuki Octopus F1 i 3 doniczki po 2 sztuki innej odmiany na końcu. Jak podzielę te 13 doniczek na 5 metrów to wychodzi, że sadziłam co około 38 cm.

W zeszłym roku siałam bezpośrednio jeden rządek bez robienia rozsady. Ze zbiorami to ciężko określić, bo zaraza szybko przyszła w tamtym roku.


To ja posadziłam po jednej sadzonce ale co 15cm więc zagęszczenie zbliżone do Twojego. Zostało mi kilka sadzonek i muszę jednak znaleźć im inne miejsce. Dzięki Pati
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 13:16, 27 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Piwonie











Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 13:15, 27 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Przyjechał czarny kamień do łazienki



Taki jak tu za truskawkami



Niestety pożarte już

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 12:35, 27 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry


Glina i zielsko 12:17, 27 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
LIDKA napisał(a)
Rzut oka na ogród o szarówce.



O kurcze, ale metamorfoza.....
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 12:16, 27 maj 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Muszę kurczę ponadrabiać u Was. Na dobranoc wrzucam minibusz przyszklarniowy.



Piękne te dziewanny, zbieraj nasionka
Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 11:57, 27 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
DariaB napisał(a)

Wyguglałam sobie tę roślinę i wyszło mi, że to żekaźnuk bulwiasty. Prawda to? Bardzo mi się podoba, pasowałaby na moją nową rabatę przy mustangach .

Cały ogród - miodzio!: soczystość, bujność, no cudnie jest .
A Maltą mnie zainspirowałaś. Szukam kierunku na wakacje . Niezbyt daleko i ciepło jak w Grecji .
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 11:52, 27 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry




Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 11:43, 27 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Sunny girl





Starlight

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:10, 27 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Ostatnie dni to czas na zbiory, pielenie warzywnika i sadzenie ciepłolubnych. Nowe drzewa posadzone, zostały mi jeszcze tylko 3 doniczki kupnych roślin do posadzenia plus setka ostnic z własnych wysiewów.

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 11:05, 27 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Makao napisał(a)

A jaki odstęp robiłaś? 15cm czy 30?
Sadziłaś już tak gęsto? Owocowały dobrze czy słabo?

Tak jest w tym roku, czyli 10 doniczek po ok. 3 sztuki Octopus F1 i 3 doniczki po 2 sztuki innej odmiany na końcu. Jak podzielę te 13 doniczek na 5 metrów to wychodzi, że sadziłam co około 38 cm.

W zeszłym roku siałam bezpośrednio jeden rządek bez robienia rozsady. Ze zbiorami to ciężko określić, bo zaraza szybko przyszła w tamtym roku.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies