Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 23:48, 25 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Dokupiłam dziś co-nie-co . W sumie chciałam różę first lady, ale nie było. Za to wziełam Palais Royal i Garden of Roses.
i trochę szałwii oraz stipy, bo ta zupełnie mi wyginęła.

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 23:47, 25 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Edenka coraz piękniejsza jest.
Ogród w malinówkach 23:23, 25 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry
Marcin89 napisał(a)
Chętnie posłucham podpowiedzi w sprawie drzewka w rabacie narożnej, o ile brat się zgodzi

Dla przypomnienia to miejsce:

Na prawo za ścieżką rosną 3 brzozy, a na lewo 3 platany kuliste.

Drzewko miało by być mniej więcej w połowie między rogiem trawnika, a ścieżką.


Propozycje główne:
1. Świdośliwa Lamarcka, już kupiona z myślą o tym miejscu
2. Magnolia (Susan lub Alexandrina), rosną na działce, do przesadzenia jesienią
3. Klon Atropurpureum, też rosnący na działce, ale w donicy.

Drzewa, które chętnie bym posadził, ale są duże:
1. Wiśnia Royal Burgundy
2. Wiśnia Kanzan
3. Śliwa wiśniowa Pissardii
4. Grujecznik japoński

Co myślicie?


Mpżna oddać 2 glosy?

1. Śś bo już masz
2. Pisardi lub inne drzewo bordo bo nie masz

No to pomogłam
Nowe migawki z ogrodu 23:23, 25 maj 2025


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
I nówka sztuka, wczoraj był tu ugór chwastów trawnikopodobny.
Zdjęłam darń, przerzuciłam pod czeremchę i przewróciłam, przykryłam tekturą (kora się kupi, to się wysypie).
W dół nawiozłam ziemi z hałdy przes domem, która był zapewnił deweloper.
Przyszła cienistą. Na razie tego cienia co kot napłakał, ale... jak się nie ma co się lubi, to się ma, co się nie lubi.

Glina i zielsko 23:17, 25 maj 2025


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 10327
Do góry
LIDKA napisał(a)
Rzut oka na ogród o szarówce.




Lidka, to zdjęcie to najlepszy dowód na to, że kortowa to był strzał w dziesiątkę
Trawnik w tym miejscu był faktycznie uciążliwością i bezsensem
Będzie pięknie
Nowe migawki z ogrodu 23:11, 25 maj 2025


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Tzw lewa ćwiartka
Wczoraj zaczęłam pielenie, dziś dokończyłam i zaczęłam sadzić

Pokażę nasz ogród 22:49, 25 maj 2025


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 4218
Do góry
Alija napisał(a)

Masz piękny, dopieszczony ogród.

Dziękuję, jest sporo niedoskonałości, ale je mniej pokazuje
Mały ogród w wielkim mieście - metamorfoza 22:41, 25 maj 2025

Dołączył: 04 maj 2020
Posty: 124
Do góry


A to mój rododendron, spadek po poprzedniej właścicielce. Nie mam dużo takich ładnych miejsc, a tu mi w tym roku bardzo ładnie funkia wyrosła. Właściwie dwie funkie.
30 arów wietrznej pustyni 22:18, 25 maj 2025


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
I na zakonczenie...bylam dziś na targach rolno-ogrodniczych w Kościerzynie. Nie myślałam, że mi się tak poszczęsci-znalazłam wreszcie perukowca Golden Spirit wyzszego niz 50cm. Co prawda nie taki mocno rozgałęziony jak ten u Patrycji, ale naprawdę sie ucieszyłam. I jeszcze Susankę znalazłam-w okolicznym CO same wielkokwiatowe magnolie, więc naprawdę pofarciło mi się tło mocno niewygladające, ale zdjęcie na szybciora robione.
Ogród zacząć czas. 22:13, 25 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
MartaCho napisał(a)



I nasz jeżyk w siewkach werbeny


Taras i donica czad
Wszysko czad
30 arów wietrznej pustyni 22:13, 25 maj 2025


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
Moja wschodnia podokienna z Angelami...przypomnial mi się post Marcina że gdzieś wyszlo mu gęsto nasadzeń...hm to u mnie zdecydowanie idzie w busz...a nie jest jeszcze skonczona.
Przesadziłam tutaj tego ostrożnia łąkowego bo mi zaczął zasłaniać różę na innej rabacie. A tutaj jest na tle krzewów wyzszych, to niech rośnie.
Zacisze Alicji 22:11, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Alija napisał(a)


Przepięknie Alicjo, przepięknie. Twój ogród ma świetny klimat.
Ogród prawie wymarzony … 22:09, 25 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
ewsyg napisał(a)
Nóżki opalone ?

Czosnki już u Ciebie kwitną, moje doiero zaczynają, ale one teraz maja mało słońca. Tort przepiękny.


Strzaskałam się na blady mahoń

U mnie czochy w pełni choć sporo jeszcze w pąkach

Zimno u mnie było i słonka mało

Foty wczorajsze












Wszystkiego po trochu 22:08, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
mirkaka napisał(a)
poranek, pąki nabrzmiewają



Bardzo klimatyczne miejsce.
30 arów wietrznej pustyni 22:08, 25 maj 2025


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
A tu moje rondo szalonej ogrodniczki

I jeżówki-wyscigówki.

Jabłoń Ola chyba zadowolona z miejscówki, bo zawiązała nawet owoce.Tylko te liście trochę mnie martwią czy coś jej nie bierze..

Teraz widzę że mam braki na rondzie od maja az do momentu kwitniecia jeżowek i gipsówki-cisza na każdym piętrze nasadzeń, żadnych kwiatów (w zasadzie zanim cisy urosną to drugiego piętra brak). Sesleria rozrosła sie dość fajnie i tak trawiasto jest.
No i wiem już że luzne rzucenie nawet 100 cebulek krokusów nie da takiej plamy koloru jak gdybym je zgrupowala powiedzmy po 10szt blisko siebie..Kwitły wiosną, ale nie bylo efektu wow. Także wnioski na jesień są
Ogród zacząć czas. 22:06, 25 maj 2025


Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 3244
Do góry



I nasz jeżyk w siewkach werbeny
Ogród w malinówkach 22:05, 25 maj 2025


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5718
Do góry
Podszedłem z setny raz do nierokującej brzozy Doorenbos, żeby ją lekko podciągnąć do góry.

Gdy chciałem drugi raz poprawić, to tak jakoś mi się wyrwała Ale wyszła lekko z ziemi z niewielką bryłą torfu. Chyba jednak za lekko.

Raczej nie tak powinny wyglądać korzenie po tylu miesiącach, sadzona była w sierpniu.


Przy głównym pniu było parę białych kiełków, ups. Chyba sam ukróciłem życie tej brzozy, a może i tak nic by z niej nie było

Edit:
Tych kiełków było dużo i szły w górę. Może to podkładka chciała wybić z ziemi?
Ogród zacząć czas. 22:04, 25 maj 2025


Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 3244
Do góry
Kalina będzie Z sadzeniem tawuły i obieli obok masz absolutną rację.

Drzewo sąsiada przesyłam na zdjęciu. Jest już przeogromne! Nie wiem, czy jakieś obrzeże da sobie radę. Nie zabrałam się za ten kąt nadal jeszcze, wiem, że trudny kawałek to będzie.


Po pięknym weekendzie kilka pstyczków. Oczywiście planów więcej było, niż realizacji, na Dzień Matki mieliśmy dziś już odwiedziny u Mamy
30 arów wietrznej pustyni 21:57, 25 maj 2025


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
A to mała migawka z wczorajszego kancikowania grabów.

Nie jest skończone, bo tu mamy ponad 140metrów 'żywopłotu' i zaczęłam po poludniu, wiec na jeden raz nie da się tego pyknąć, ale i tak mi sie podoba ten efekt. Od razu graby wyglądają na bardziej masywne i w ogole bardziej widoczne niz jak rosły przy przerastającej trawie.Trawnik swoją drogą do dosiewki..
Glina i zielsko 21:51, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
LIDKA napisał(a)
Rzut oka na ogród o szarówce.




Francja elegancja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies