Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:50, 25 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Lada moment zakwitną penstemony i piwonie.





Zakwitła bordowokwiatowa jarzmianka (zapomniałam jej zrobić zdjęcie). Niedługo trzeba będzie ciąć cisy i bukszpany. Już mnie plecy bolą.



Miłego tygodnia! Ma być wreszcie trochę cieplej, zwłaszcza nocą, co bardzo mnie cieszy.

30 arów wietrznej pustyni 21:43, 25 maj 2025


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
Magdic napisał(a)
Cześć, przychodzę z rewizytą .

Chyba już tu kiedyś zaglądałam...

Czy możesz mi pokazać Twoją rabatę pod sosną? Widzę tu zdjęcia różanecznikowej, ale nie wiem, czy to jest ta, o której pisałaś u mnie.

Miło,że wpadasz
Tak, to wlasnie ta rabatka pod sosną. Jest trochę do podreperowania, zwlaszcza jej front, bo brukarze w ubieglym sezonie trochę na nią najechali i część roślin ucierpiała ,ale odkładam to na jesień, bo doby mi wciąż brakuje..
Obecnie wygląda tak. Wrzośce są schowane w tych siewkach trzcinnika, za?jalowcem płozącym. Bardzo dobrze odnajduje sie tu bodziszek Max Frei. No i rózaneczniki teraz mają swoje 5minut bardzo przyciagają wzrok od wejścia.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:40, 25 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Judith napisał(a)
U mnie z Kaliną to samo . Przepiękne kwiaty, obfitość kwitnienia, a gałęzie wiszą do ziemi .


U mnie pierwszy raz tak się stało. Gałęzie zrobiły parasol nad hortensjami i brakuje tam nieco światła. Od tych obfitych opadów krzewy nad wyraz się rozbujały.









Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 21:38, 25 maj 2025


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
Kasya napisał(a)
Tak czekam na piwonie…nawet pojechałam na swieto piwonii
A tam same pąki….


Myślałam, że wystartują wcześniej. Jest masa pączków, które również dokumentuję ale na rozkwit czekam!
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 21:36, 25 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry
Rojodziejowa napisał(a)
Pierwsza jest u mnie ITOH Cora Louise



Taka dama i krzak ładny.
Glina i zielsko 21:35, 25 maj 2025


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5718
Do góry
LIDKA napisał(a)
Rzut oka na ogród o szarówce.


Ooo padało u Ciebie? U mnie ma w nocy padać (dobrze, bo pomidory i wysiewy podleje porządnie, a mocznik na trawniku rozpuści jeszcze lepiej).
Glina i zielsko 21:33, 25 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry
LenaMagda napisał(a)
Witam Lidka pięknie u Ciebie. Jakiś czas temu zrezygnowałam z róż bo ciągle zżerało mi je robactwo. Została mi pnąca Eden Rose. Teraz zastanawiam się żeby powrócić do pomysłu rabaty różanej, ale to w na jesieni.
Teraz męczę się z przed ogródkiem pomożesz?


Byłam i nadrobiłam. Witaj!
Glina i zielsko 21:31, 25 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry
Rzut oka na ogród o szarówce.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:30, 25 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
LIDKA napisał(a)
Moja sis ma sporo irysków. Dobrze jej rosną na piachu. Stopniwo je wprowadze i u siebie.

Haniu przepiękny teraz czas w ogrodzie. Jak życie na około ogrodu dokucza to sie cieszmy że ten ogród mamy i możemy choć na chwilkę wyjść i poomistać i pomyśleć że ten świat mimo wszystko piękny jest.
Haniu dobre myśli ślę.


Dziękuję za wsparcie. Doświadczenie podpowiada mi, że trudne chwile nie trwają wiecznie. Najtrudniejszy do opanowania jest zawsze pierwszy ich zwiastun. Potem jest już trochę łatwiej, bo organizm sam decyduje, co może go ukoić. Ogród pod ręką niewątpliwie koi.

Sporo irysów nasadziłam na tyłach rabaty z boku tarasu. Kiedy przekwitną, ścinam im liście o połowę.





Sporo mam też irysów syberyjskich.



Zakwitł bodziszek (chyba Plenum). Rok temu miał dwa kwiatki.


To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:16, 25 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Basieksp napisał(a)
Ale pięknie, bujnie i różnorodnie Masz dużo pięknych, ciekawych roślin Białe orliki śliczne Muszę sobie jakiś notatnik z roś linowymi chciejstwami założyć, bo coś mi się podoba, a potem o tym zapominam


U mnie już nie ma gdzie wcisnąć ogrodowych chciejstw. Musi coś wypaść, aby można było posadzić jakieś nowości. W wielu miejscach trudno wcisnąć stopę.









To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:08, 25 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Magara napisał(a)
Haniu, bardzo się cieszę, że wróciłaś do ogrodu i do nas
Mam nadzieję, że to co Cię oderwało - ułożyło się pomyślnie
Ogród masz piękny - prawdziwą kolorową wiosnę, dokładnie tak jak w maju być powinno.


Wciąż pozostaję w stanie oderwania i pewnie taka sytuacja zostanie ze mną na dłużej. Ot, życiowa sinusoida. Raz na górce, raz w dołku. Oby nie trzeba było w nim za długo siedzieć.

Dzisiaj wreszcie było cieplutko. Przyjemnie się spacerowało po ogrodzie i omiatało rabaty.
Maślane irysy rok temu kwitły kiepsko, a w tym nad wyraz obficie. Dobrze się komponują z rdestem wężownikiem i czosnkami.









Mary rose pokazuje kolorek.

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 20:54, 25 maj 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Już miałam na niego nakrzyczeć, że wygniata mi pietruszkę…kto jeszcze nie ma skrzyń - dawajcie siatkę na krety/nornice.





Cudny i taki…widoczny.
Moja diablica zlewa sie z ogrodem. Kiedy jej szukam to staję nieruchomo i czekam czy gdzies sie nie ruszy.
Najgorzej jest kiedy sie gdzies położy, kompletnie nie widać gdzie wlazła.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 20:54, 25 maj 2025


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
TAR napisał(a)
Pomidory do gruntu sadzilam w majowke, tylko 7 krzaczkow. Dały rade pomimo przymrozkow, robilismy im namiocik na noc ze starej poszewki na kołdre. Czekam na kwiatki, moze doczekam wlasnych owocow. Moj Ginnala przesadzony z kiepskiego miejsca w tym roku nawet ma liscie. Ale to wciaz długi patyk bez zadnych bocznych przyrostow a mowili ze szybko rosnie W ogrodniczym widzialam tez wielopienne ale bardziej krzakowate jak drzewka.


Dosadziłam dzisiaj 18 pomidorów w miejsce tych najbardziej uszkodzonych przez przymrozki. 11 sadzonek miałam z własnych rezerw, a 7 musiałam dokupić. Na ryneczku sadzonka kosztowała 4 zeta. Zwykle sadzę 30-35 sztuk. Własne wysiewy są jednak opłacalne.

Ginnale teraz kwitną. Sporo pszczół się przy nich uwija. Są miododajne. Kiedy pomyślę, ile nasienników, a potem siewek, będzie z tego kwiecia, to aż mnie wzdryga.



Po ostatnich obfitych opadach kalina Rozeum straciła pion i ugięła się pod ciężarem kwiatów. Kwitnienie zaczęły lilaki węgierskie, a wczoraj przycinałam zaschnięte kwiatostany zwykłemu lilakowi.

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 20:47, 25 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Wiaan napisał(a)
Chwilo trwaj same cudowności, a trawnik niesamowity

Wiaan, cmok!
Wszystko wszędzie jest bujne . I w ogrodzie i w okolicy. Pobocza dróg, miastowe rabaty, leśne tereny. Tak mam na jednej z moich tras treningowych
Glina i zielsko 20:45, 25 maj 2025


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 13819
Do góry
Pare dni temu naciełam gaury na sadzonki. Dziś dolewałam wody i zauważyłam korzonki. Huuurrrra.




Stoją w domu na wschodnim oknie.

Dziś naciełam przetacznika
Ulster dwarf.
Zobaczymy czy tez tak dobrze pójdzie.
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:38, 25 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry



To tyle na dzisiaj
Wymarzony sielankowy ogród..... 20:37, 25 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry

Wymarzony sielankowy ogród..... 20:35, 25 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry


Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 20:34, 25 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry




Wymarzony sielankowy ogród..... 20:33, 25 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies