Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Nowe migawki z ogrodu 21:36, 21 maj 2025


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Ha, dzis miałam nieplanowany wolny dzień (tak to jest, jak się zapomni z biura zabrać kabelki do laptopa). Dzień poświecony na relaks totalny.
Była wizyta w szkółce, były wizyty w zaprzyjaźnionych ogrodach. Zdjęcia mam tylko z jednego, tego, co to się nie pokazuje sam. Mrokasia i Ursa na szczęście same się dzielą swoim dobrem

U Kwartet:
Ogród pod lasem 21:21, 21 maj 2025


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13798
Do góry
Patrz, ich dzielic nie trzeba, same zadarniaja i kwitna

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 21:09, 21 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
mirkaka napisał(a)

Patrycja jaką powierzchnię obsadziłaś czosnkiem? Co ile cm rośnie w rzędach i co ile masz rzędy?
Starcza Wam na całą zimę?


Posadziłam 28 października 77 ząbków czosnku Lubasza. Zajęły pół mojej skrzyni (szerokość 125 cm x połowa skrzyni czyli 250 cm). Czy to będzie dobra ilość do naszych potrzeb to ciężko ocenić, bo pierwszy raz sadzę tak, by starczyć miało na całą zimę i na odłożenie na kolejne sadzenie. Agapant posadziła np. 90 ząbków.
Rozstaw widać tutaj:
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 21:04, 21 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Poziomki dzikie ale pycha



Paprocie



Funkie





Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 21:01, 21 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
mirkaka napisał(a)


Pięknie rosną warzywa
Zwróciłam uwagę na zdjęcie truskawki, siedzi tam opuchlak, zmora dzisiejszych ogrodów

Ja cebulkę i marchewkę muszę chronić siatką przed szkodnikami, a u Ciebie widać jaka zdrowa cebulka
Patrycja jaką powierzchnię obsadziłaś czosnkiem? Co ile cm rośnie w rzędach i co ile masz rzędy?
Starcza Wam na całą zimę?

Serio to opuchlak??? Opuchlak truskawkowiec czy jakiś inny? O jejku. Start nie widzę na razie żadnych. Jakieś działania powinnam podjąć?

Tutaj nieopielone, ale widać ilość kwiatów.

Na razie z marchewką w poprzednich sezonach nic się nie działo. Cebulę mam pierwszy raz, bo wcześniej to tylko ochronnie w marchewce kilka sztuk.
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 20:58, 21 maj 2025


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13798
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Na tą roślinkę polecaną przez Tar to i ja się czaję. Tylko w sprzedaży jej jeszcze nie spotkałam. A ostatnio unikam zamówień przez internet.
Bardzo soczysty ogród. Podoba mi się jak w różnych miejscach różne odcienie limonki się przenikają.


Wiosna bywa, ja wszystkie swoje przez neta kupilam.

kwiatunie wygladaja tak slodko:

Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 20:58, 21 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Piwonie





Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 20:55, 21 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Kapusta





Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:33, 21 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


zanikły za to orliki


Co to za roślina o czerwonych liściach i pędach?
Ogrodowe wariacje 20:27, 21 maj 2025


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 5548
Do góry
Kilka dni temu była propozycja trzmielin fortunea jako żywopłot. Jestem fanką takiego wykorzystania tych roślinek. Myślę, że na tym kawałku płotu, gdzie jest cieniówka byłyby znakomite.
W mojej okolicy rosną jako żywopłoty w kiku miejscach.

Tak wygląda jeden z żywopłotów w lipcu:


W drugim miejscu jest niższy i starannie przycinany. Zdjęcie jest z końca kwietnia.

Tak wyglądał w marcu po cięciu
Działka prawie w Borach Tucholskich 20:08, 21 maj 2025


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry

Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 19:56, 21 maj 2025


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21527
Do góry
Spam tęczowy


I przymiarka na nowej przygarażowej

W kamiennym kręgu od początku 19:55, 21 maj 2025


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20280
Do góry
GorAna napisał(a)


Aniu, co to za przecudna kalina?
Wzięłaś rozwód z tulipanami? Nie do wiary. Zawsze Cię podziwiałam za ogrom pracy włożonej w wykopywanie, selekcjonowanie i powtórne sadzenie cebulek. Ja idę na łatwiznę. Sadzę cebulki co jesień i traktuję tulipany jak rośliny jednoroczne.

Cudowne masz azalie i rododendrony. Róże bardzo szybko u Ciebie wystartowały. U mnie nadal w pączusiach.
W Kruklandii 18:57, 21 maj 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8628
Do góry
Juzia napisał(a)
Porównanie jak wygląda skrzynia przykryta białą włókniną, a jak wyglądają skrzynie bez



Zaczynam inaczej myśleć o swoim przyszłym warzywniku...

Czyli jest szansa że będzie super
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:27, 21 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:27, 21 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Abelia

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:26, 21 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Robinia zaczyna bardzo obficie kwitnac
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 18:25, 21 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Stewarcja


Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 17:42, 21 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Magdic napisał(a)
Cześć, przychodzę z rewizytą

Na razie tylko zaglądałam do Ciebie, ale nie pamiętam, czy się witałam.

Pokażesz rabaty pod sosnami? co prawda moją już obsadziłam, ale wiadomo, że będą zmiany.

Za to ja u Ciebie byłam już kiedyś
Mówisz i masz. Rabata jest w kształcie koła, dość spora, zdjęcie tylko z jednej strony:
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 17:13, 21 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Są dwie. Te drobniutkie to siewki tej nie przyciętej. Sadź tak by korzenie zasypać jak ich mało to ciut głębiej możesz ale całej karpy nie zasypuj. One generalnie pod ziemią mają tylko korzeń. W głupich miejscach rosły i tylko tyle korzeni udało się wydobyć z pod bali donicy. Szkoda, że w zeszłym roku przepadły bo były z pięknym systemem korzeniowym. Jak się coś nie przyjmie to powtórzymy wysyłkę, ale powinno być ok.

A to nie trzecia ?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies