Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród do odnowy 09:43, 18 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Stipa plackiem leży

Zdjęcia z suchego okresu

Na rodka puściłam clematisa, teraz czekam by zobaczyć jakiego














Przerwa na kawę... 09:43, 18 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
U mnie jeszcze wczoraj przyszedł stolik taki do sadzenia bo poprzednia konstrukcja nijak się nie sprawdziła. Skrzynia fajna ale nigdy nic w niej nie mogłam znaleźć. Noga przy stoliku była niewygodna. Brakowało szufladek, półki, kosza. Teraz może uda się lepiej ogarnąć bałagan. Tylko jeszcze trzeba całość ujednolicić kolorystycznie i będzie mam nadzieję OK. Może inna skrzynka do tego, taka zamykana na zimę. Wyjdzie w praniu.


Miłego dnia
Jeżówkowe-Love 09:41, 18 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Asiulku to moja hosta nie pachnie

Ale mam też podobne do tej.. Jak zakwitną będę wąchać
Ogród Małej Mi 2017 09:29, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kasya napisał(a)
Chyba nie doceniłam małych bodziszkow... a one fajne na obwódki
Jak one się rozrastają ?

Normalnie, w kępki. Nadmiar łatwo się wyrywa i robi sadzonki
Ogród Małej Mi 2017 09:23, 18 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


Na ślimaki zamówiłam ekologiczny Compo Bio. Substancją czynną granulatu jest fosforan żelaza III. Zobaczymy jaki będzie efekt. Bo zbierania mam już dość.


Ale on tez w postaci niebieskich kulek chyba
Ogród Małej Mi 2017 09:21, 18 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
kasia1 napisał(a)
Aniu, co sypiesz ślimakom? Ja mam też duży ogród. Nie ma opcji, bym je wyłapywała. Posypałam im tych niebieskich granulek. Skuteczność świetna, ale te granulki są zagrożeniem dla innych zwierzątek. Pytanie, czy próbowałaś innych preparatów i jaka była ich skuteczność?

Oprócz ślimaków w tym roku mszyca zaatakowała mi około 50 świerków. Mam wrażenie, że ten sezon to jedna wielka wojna z robactwem ...


Na ślimaki zamawiam ekologiczny Compo Bio. Substancją czynną granulatu jest fosforan żelaza III. Zobaczymy jaki będzie efekt. Bo zbierania mam już dość.


Natomiast na ile on wpływa na inne zwierzątka to nie mogę doczytać, ale nie jest chyba zupełnie obojętny. Niestety nie da się upilnować ogrodu przed ślimakami, a co grzebnę w ziemi to kolejne jaja złożone. Najazd dopiero będzie A po 2 miesiącach deszczu to maja teraz raj do rozmnażania się.
Tu pisze że i dla zwierząt przyjazny.
https://sklep-ogrodnik.pl/ecologic-ekologiczny-granulat-na-slimaki-180g-p-3201.html
W Kruklandii 09:18, 18 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21536
Do góry
Juzia napisał(a)
Żon mi fotki zrobił.






Jesienią będzie gęściej.
Tak się pocieszam...

I trampolina w końcu wyleci.


Po pierwsze to świetne sa takie zdjęcia z góry .
Po drugie to ogród wygląda jakbyś w nim z armią ogrodników siedziała 24/24h
Po trzecie - zamiast trampoliny będzie pewnie basen?
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:15, 18 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry



To w tym roku, kupione duże z pakami
Starszych juz nie mam, zrównane z ziemia
Ogród bez reguł 09:13, 18 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
galgAsia napisał(a)



To jarzmianka? Do tej pory myślałam, że mam za dużo słońca,ale chyba znalazłam dla niej miejsce. Jak duże one rosną wszerz i na wysokość?
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:13, 18 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry


Pojedyncze i niskie na ta pogodę

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:10, 18 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Iwonka, takie hortki
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:08, 18 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Kawa napisał(a)
Kasia masz jak ja też się słabo robi na tą pogode
u mnie codziennie pada od maja

Juz gnić zaczyna wszystko, jablonka ozdobna miała mnóstwo jabłuszek
Ogród bez reguł 09:04, 18 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
galgAsia napisał(a)




Podelektuję się Twoją - u mnie biała ciągle omdlała, muszę przenieść ją do większego cienia. U Ciebie rośnie w słońcu?
Przerabianie ogródka pod swój gust 08:56, 18 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)

Dalia mnie rozsmieszyla





Od razu skojarzyła mi się z filmem Sklepik z horrorami


uważaj
Ogród do odnowy 08:50, 18 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
porwałam od Andy:

Anda napisał(a)
(...) Gillenia trifoliata w pełni kwitnienia.


Anda napisał(a)
(...) zaczyna siana w zeszłym roku Linaria purpurea 'Canon J. Went'




jeśli pozwolisz to skopiuję sobie gilenię z hostą i linarię - Lucy ukopała mi w zeszłym roku kawałek, teraz mam ładny krzaczek i czekam na rozwinięcie pączków
Doświadczalnia bylinowo-różana 08:49, 18 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Anda napisał(a)
(...) Gillenia trifoliata w pełni kwitnienia.


Anda napisał(a)
(...) zaczyna siana w zeszłym roku Linaria purpurea 'Canon J. Went'




jeśli pozwolisz to skopiuję sobie gilenię z hostą i linarię - Lucy ukopała mi w zeszłym roku kawałek, teraz mam ładny krzaczek i czekam na rozwinięcie pączków
Pszczelarnia 08:45, 18 cze 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
To tegoroczne odkrycie moje, ze szkółki (w tym roku szkółka pęka w szwach i ma wiele rarytasów) Tomka Grochowskiego z Radkowa: dianthus cruentus:





Diantusa mam już od Tomka, chyba z ubiegłego roku. Dzięki za info, muszę nawiedzić, bo to co mi wczoraj przysłał pewien (chyba dosyć znany) sklep internetowy Alb..., woła o pomstę do nieba. W każdym razie na mnie już nie zarobią, idę patrzeć kiedy mogę jechać do Radkowa.
Ania -Spełnione marzenie 08:40, 18 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
W końcu coś się dzieje w donicach







Ogród bez reguł 08:40, 18 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Magara napisał(a)

Ulżyło mi
A te listy... Chyba faktycznie lepiej mieć plany kilkuletnie, mniejsza frustracja, że się w danym sezonie nie zdążyło
Moje listy prac ogrodowych są mocno, po raz kolejny, zweryfikowane - upały pewnym pracom nie służą, a potem to już będzie za późno na prace, które powinny być zrobione już dawno czyli wiosną
A te Twoje różyczki... ładne
I brama
Dla mnie w czasie upałów utrzymanie status quo jest już wystarczająco dużym wyzwaniem . Nigdy nie lubiłam wysokich temperatur i z wiekiem ta niechęć mi się pogłębia... Ale nauczyłam się nie mieć o to do siebie pretensji - choć przyznaję, że dobrą chwilę mi to zajęło. Doszłam do tego, że ogrodem i pracami w nim się nie frustruję. Cały czas sobie powtarzam, że to nie wyścigi i mogę robić wszystko w swoim tempie. I dobrze mi z tym

Buziaki

Ania -Spełnione marzenie 08:38, 18 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry








Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies