Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 08:57, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Mam też sporą kolekcję książek

Moje pierwsze.

Te są fajne.

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 08:52, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
monis22 napisał(a)
Anitko, Twój ogród jest przecudny. Sama jestem na etapie zakładania ogrodu i na pewno będę wzorować się też na Twoim..
Na samym początku pisałaś, że przed rozpoczęciem prac przeczytałaś kilka książek..
Czy jakaś z nich była dla Ciebie szczególnie ważna i pomocna w zakładaniu ogrodu? Pamiętasz jaka?


Oj te książki, które czytałam na początku to głównie o iglakach były, więc maiłam sporo iglaków. Ale to był rok 2006. Nikt o trawach czy bylinach nie pisał. Teraz wiele się zmieniło w projektowaniu. Ja na początku korzystałam też z prasy kolorowej. Do tej pory wolę przeglądać czasopisma drukowane niż wydania w wersji elektronicznej. Fajne aranżacje, porady o roślinach, szkodnikach, chorobach, cięciu wyrywałam i wkładałam do segregatorów. Mam je do dzisiaj. Chyba jeszcze można mnie zaliczyć do ludzi starej daty mam wszystko poukładane tematycznie

Tylko proszę się ze mnie nie śmiać Teraz wszystko można znaleźć w internecie Jest na pewno prościej.



Chodźże na pole, do mojego ogrodu 08:45, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Basia_KRK napisał(a)
Dereń kousa 'Satomi' wreszcie nabiera rumieńca i kwiat ewidentnie powiększa się Czekam aż się wybarwi na róż, mam nadzieję, że to nastąpi W zeszłym roku jesienią zmienił miejscówkę i ta nowa ewidentnie mu służy, w podziękowaniu chyba tyle pięknych kwiatków.





Drugi okaz u mnie, to dereń kousa kupiony jako odmiana 'Robert's Select'. Na początku kwiaty są limonkowe, potem przebarwiają się na biało.



No jakie piękne te derenie. Przecudne
Chyba duzo latek mają ??
Mirkowy ogród (początki) 08:41, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Mirka napisał(a)
Wszyscy się chwalą pochwałę się i ja zakupami


ale piękne i znowu nowe roślinki
Ogród w remoncie 08:39, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Zaczynam wierzyć, że jest taka choroba ogrodowa "różyczka"

Kfiatki dla Cię. To chińska odmiana derenia


ależ piękny
No zarażasz nim niesamowicie
Ogród w remoncie 08:39, 14 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
I ogólny widoczek jeszcze trochę bidny ale dosadzam, przesadzam i tak pewnie do jesieni będę tę różankę dopieszczać

Ogród na balkonie 08:39, 14 cze 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5725
Do góry
Tak oto wygląda mój mały matecznik. Hortensje, trawy, jeden lilak i jedna tawuła.


Hortensje bukietowe mają się dobrze. Po posadzeniu były cieniowane przez 2 dni, a do tego dużo padało.

Trawki - ostnica mocna 'Pony Tails' i turzyca 'Ice Dance'. Jest jeszcze rozplenica japońska 'Hameln', widać ją w szerszym kadrze powyżej.
Jeżówkowe-Love 08:38, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
deszczowymaj napisał(a)

Piękne hosty.
ale i kwitnące i kolorowe też mi się podobają
Ogród w remoncie 08:36, 14 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Teraz będę maltretować Was różami

Za drzwiami do ogrodu... 08:35, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anpi napisał(a)

Ostatnio życie stało się bardzo wymagające...kiedyś trzeba było zajmować się tylko dziećmi...A teraz wnukami i swoimi rodzicami, a człowiek ma mniej siły i cierpliwości...

Pięknie i w szerszych kardach i rózyczki pięknie już kwitna.
I piwonie bardzo ładne
Za drzwiami do ogrodu... 08:33, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anpi napisał(a)
Wrócę jeszcze do maków. Kkwitna w najlepsze, ale część już wyrwałam bo wyrosły olbrzymie i po deszczach bardzo się wykładają.

U ciebie aniu, już tak maki kwitną ?
Pięknie.Moje jeszcze ani myślą.
I masz inne niż moje.
Chyba uśmiechnę się do ciebie po nasionka , jak można ??
Zielony AZYL 08:31, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
dominka napisał(a)
Hosta Aureomaculata


Hosta Guacamole




Jeżówka Honey ma pączki



Piórkówka japońska 'Hameln


Piękne hosty.
ale wcale się nie dziwie,bo jak ich taki ładny piesio ( to jeszcze młody piesek ?) pilnuje to i ładnie rosną
Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 08:25, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
zawitka napisał(a)
Łdnie zakwitły mi derenie szczególnie w tym roku Satomii.




A tu niespodzianki 4 ma podsadkami Eurostar tez kwitnie nawet po przesadzeniu.


Ach te twoje derenie..cudności
Kusisz nimi niesamowicie
Pozdrawiam Halinko
Ogród z uśmiechem 08:24, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
jolanka napisał(a)

Pęchcenica ąłdna.
ale ten klonik zachwyca.
Ech, może kiedys i mój będzie taki spory i ładny.
Oby dobrez zimował.
Pozdrawiam Jolu
Podwórkowa rehabilitacja 08:20, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
ryska napisał(a)
Piwonie powoli się rozchylają.

Ach te twoje stipowe śliczne widoczki
Wśród brzóz i dębów 08:19, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
marba napisał(a)






I jeszcze moja brzozowa alejka.


Basiu masz piękne maki :0
A ta alejka brzozowa tak kojąca, bardzo relaksująco wygląda
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 08:18, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
BKosimkArt napisał(a)
Booosz! Tyle już zamawiałam przez internet roślin i w szoku jestem jak Twoje paczki wyglądały... no pech kompletny i w ogóle co to za firma masakryczna. Juz sobie wyobrazam jak ta szkółka wygląda.
Straszne!
Współczuję Anitko tych siedmu nieszczęść... i zdrówka życzę.


Też byłam w szoku.

Wkurza mnie to naciąganie i oszukiwanie przez sprzedawców. Człek poplanuje i kupi. I co ma potem zrobić jak np. dostaje coś innego. Kupiłam w woreczku kłącze. Miał być rdest 'Red Dragon' a okazało się, że jest chyba ' Purple fantasy'. Musiałam go przesadzić. Tylko u mnie już nie jest takie łatwe znalezienie miejsca - szczególnie, że on jest mocno inwazyjny. Rozrasta się poprzez podziemne kłącza.
Jałowca usunęłam i wylądował na skarpie pod bukiem.


Aby nie było pesymistycznie to powiem, że ta bordowa obwódka fajnie komponuje się z bordowym bukiem


Ogród bez reguł 08:17, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
galgAsia napisał(a)
Diamantino obrasta rdzawą kolumnę z zegarem, za chwilę nie będzie jej widać
I chyba planuje już kwitnąć


Ładniutkie widoczki ogropdowe.
Bardzo ładny ten zegar słoneczny
Ogród bez reguł 08:16, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
galgAsia napisał(a)
No dobrze, ja już dłużej zwlekać nie mogę - deszczowe róże

Ascot


Artemis

Piękne różyce
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies