Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 08:18, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
BKosimkArt napisał(a)
Booosz! Tyle już zamawiałam przez internet roślin i w szoku jestem jak Twoje paczki wyglądały... no pech kompletny i w ogóle co to za firma masakryczna. Juz sobie wyobrazam jak ta szkółka wygląda.
Straszne!
Współczuję Anitko tych siedmu nieszczęść... i zdrówka życzę.


Też byłam w szoku.

Wkurza mnie to naciąganie i oszukiwanie przez sprzedawców. Człek poplanuje i kupi. I co ma potem zrobić jak np. dostaje coś innego. Kupiłam w woreczku kłącze. Miał być rdest 'Red Dragon' a okazało się, że jest chyba ' Purple fantasy'. Musiałam go przesadzić. Tylko u mnie już nie jest takie łatwe znalezienie miejsca - szczególnie, że on jest mocno inwazyjny. Rozrasta się poprzez podziemne kłącza.
Jałowca usunęłam i wylądował na skarpie pod bukiem.


Aby nie było pesymistycznie to powiem, że ta bordowa obwódka fajnie komponuje się z bordowym bukiem


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:52, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
monis22 napisał(a)
Anitko, Twój ogród jest przecudny. Sama jestem na etapie zakładania ogrodu i na pewno będę wzorować się też na Twoim..
Na samym początku pisałaś, że przed rozpoczęciem prac przeczytałaś kilka książek..
Czy jakaś z nich była dla Ciebie szczególnie ważna i pomocna w zakładaniu ogrodu? Pamiętasz jaka?


Oj te książki, które czytałam na początku to głównie o iglakach były, więc maiłam sporo iglaków. Ale to był rok 2006. Nikt o trawach czy bylinach nie pisał. Teraz wiele się zmieniło w projektowaniu. Ja na początku korzystałam też z prasy kolorowej. Do tej pory wolę przeglądać czasopisma drukowane niż wydania w wersji elektronicznej. Fajne aranżacje, porady o roślinach, szkodnikach, chorobach, cięciu wyrywałam i wkładałam do segregatorów. Mam je do dzisiaj. Chyba jeszcze można mnie zaliczyć do ludzi starej daty mam wszystko poukładane tematycznie

Tylko proszę się ze mnie nie śmiać Teraz wszystko można znaleźć w internecie Jest na pewno prościej.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
beta 08:52, 14 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ale pięknie
Ja też to wierzę że dobro wraca
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Anitka 08:57, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Mam też sporą kolekcję książek

Moje pierwsze.

Te są fajne.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:00, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:02, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Z tych korzystam jeśli chodzi o szkodniki, choroby czy cięcie. Jest ich więcej




Jest jeszcze książka Danusi - naszej szefowej ogrodowiskowej, ale aż się wstyd przyznać nie mam. Oglądałam tylko u kogoś.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:05, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)
wpadłem podziękować za odwiedziny i kurierowanie...w prawdzie krótko i po zmroku ale zawsze to miło...za dostarczenie dobroci które posadzić muszę...za sporo rad co i jak poprawić... mam nadzieje do zobaczenia w bardziej sprzyjających warunkach jak juz sie wszystko uspokoi...


Wiesz, że u nas to standard, ale do domu wróciłam tego samego dnia jeszcze

Niech wszystko rośnie. Ja posadziłam i dziękuje.

Mam nadziej, że wkrótce będziemy się spotykać w bardziej sprzyjających okolicznościach.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:06, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Nowa12 napisał(a)
Anitko bardzo ci dziekuję za wskazówki dotyczące gledziczji. Czy mogłabyś zerknąć jeszcze raz po poprawkach czy coś jeszcze skorygować? Please .


Byłam
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:09, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Helen napisał(a)
Ależ pięknie u Ciebie


Dziękuje
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 09:11, 14 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
Hmmmm ciekawe skąd przyjechał z Brzoskwini, od Agi czy od Iwonki....


Też jestem ciekawa. Może też być "swój" choć po swoim ogrodzie mało się poruszałam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies