Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 21:32, 12 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
mirkaka napisał(a)
Witaj, wątek krótki to przeczytałam cały.
Szkoda klona Shirasawy, co z nim zrobiłaś? Obcięłaś? Ja bym jeszcze podlała go jakimś środkiem przeciwgrzybowym. Dziwne to raptowne więdnięcie, żeby to nie była werticilioza. Wykop i wyrzuć na wszelki wypadek ziemię z dołka w który go wsadziłaś.
Rododendrony Nova Zembla i Marcel Menard mam też posadzone obok siebie Tylko są trochę większe . U Ciebie pięknie uchwyciłaś ich kolory, ja mam z tym spory kłopot, Nova Zembla wychodzi u mnie jakaś czerwona
Myślę że wąskie rabaty powoli będą się poszerzać, w miarę kupowania kolejnych roślin


Mirka, witaj u mnie w wątku

Klon oczywiście wykopałam. W dołku była nowa ziemia, ale faktycznie może bezpieczniej będzie się jej pozbyć. Klonik jest teraz cały czas na kwarantannie w doniczce, w ciepłym miejscu, na razie widzę, ze mu całkowicie uschły wszystkie listki, gałązek nie przycinałam. Może uda mi się z nim podjechać do szkółki w której był kupiony. Niech go oglądną. Korzenie wyglądały całkiem dobrze.

Bardzo mi się podoba to zestawienie kolorystyczne rodków, już jestem ciekawa jak w przyszłym roku mój ogród się zmieni
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:43, 12 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Skoro o bodziszkach była mowa, to wrzucam fotki zaczynającego kwitnięcie bodziszka mieszańcowego 'Rozanne', na razie nieśmiało, powoli pojawiają się pierwsze kwiatki i tak, uprzedzając pytania, te wszystkie trzy zdjęcia to właśnie Rozanne, tylko w różnych miejscach (słońce, cień) i różną porą dnia. IMHO on jest niesamowity. Nie dziwię się, że dostał jakieś tam różne nagrody Nie mogę się doczekać jak już będzie cały obsypany kwieciem


Zachodzące słońce wyciągnęło barwy fioletu.


A tu dla porównania w innej części ogrodu - mój nowy bodziszek himalajski 'Gravetye' :


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:54, 12 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Mój ogród jest jakiś opóźniony U mnie dopiero pełnia rozkwitu jeżeli chodzi o irysy - dwa pierwsze zdjęcia to syberyjskie NN, kupione sto lat temu, gdy myślałam, że irysy są tylko jedne Dwa ostatnie zdjęcia to odmiana 'Shaker's Prayer' - piękny, duży kwiat i do tego cudownie użyłkowany



Iris sibirica 'Shaker's Prayer' - cudny rysunek i biała obwódka
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 23:06, 13 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dereń kousa 'Satomi' wreszcie nabiera rumieńca i kwiat ewidentnie powiększa się Czekam aż się wybarwi na róż, mam nadzieję, że to nastąpi W zeszłym roku jesienią zmienił miejscówkę i ta nowa ewidentnie mu służy, w podziękowaniu chyba tyle pięknych kwiatków.





Drugi okaz u mnie, to dereń kousa kupiony jako odmiana 'Robert's Select'. Na początku kwiaty są limonkowe, potem przebarwiają się na biało.


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 23:19, 13 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
To naprawdę okazy! Piękne te derenie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makao_J 07:30, 14 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Piękne te derenie.

Czy mają idealną ciszę czy jednak wiatr nimi majta?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anabuko1 08:45, 14 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Basia_KRK napisał(a)
Dereń kousa 'Satomi' wreszcie nabiera rumieńca i kwiat ewidentnie powiększa się Czekam aż się wybarwi na róż, mam nadzieję, że to nastąpi W zeszłym roku jesienią zmienił miejscówkę i ta nowa ewidentnie mu służy, w podziękowaniu chyba tyle pięknych kwiatków.





Drugi okaz u mnie, to dereń kousa kupiony jako odmiana 'Robert's Select'. Na początku kwiaty są limonkowe, potem przebarwiają się na biało.



No jakie piękne te derenie. Przecudne
Chyba duzo latek mają ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Roocika 09:17, 14 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wow, niesamowite dernie!
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 09:22, 14 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przejrzałam zdjęcia, zmiany kolosalne, dom i ogród piękne! Rosliny zachwycająco kwitną Planujesz poszerzanie rabat?
____________________
Magda W samym sloncu
KasiaBawaria 10:21, 14 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Padlam jak zobaczylam, jakie zmiany zaszly w domu i ogrodzie. Szacunek ogromny. jak dlugo trwaly prace budowlane?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies