Cudnie. Wyśmienita porcja pięknych zdjęć, mogłabym wiele zacytować
I sesleriowa, i wilczomlecze, i brązowe trawiszcza z zieleniną, i piękna hosta przy placyku huśtawkowym. Monia, możesz być z siebie dumna jak paw (a może pawica)
Dostałam taki piękny prezent - Sanwilla.p Podobno można ją przezimować w chłodnym, jasnym pomieszczeniu.
Giardina da czadu
Wywaliłam te rachityczne komarowce i posadziłam poziomki samosiejki. Będzie poziomkowy zakątek.
W szklarni busz
Pomidory czekają na podwiązanie.
Sałata rośnie jak szalona.
Kolejny raz wysiana rzodkiewka wschodzi.
Zwlokły mi się malutkie ślimaki i wtryniają sałatę.
Delikatnie podsypałam ślimakolem z Brosa.
Jak je przegonić ?
Asiu dziękuję za wszystkie pochwały i komplementy -działają na mnie mobilizująco
dziś leniwie-nic mi się nie chce -cały czas leje i już tak dolało ,że nie da się wejść na ogród ,choćby obchód zrobić
Wacław magia fotek dziękuję bardzo za komplementy
ale uwierz koszmarków jeszcze sporo
Monia rabatka jednoroczna pod wpływem chwili ....
co prawda miałam zamiar tam dołożyć skrzynię ,żeby mieć na siane kwiatki ,bo w warzywnych brak miejsc ,ale tak wyszło i jest kolorowo
znalazłam jeszcze kilka fotek -jak się powtarzam ,to sorki
Doradźcie mi hortensję ogrodową która kwitnie na jednorocznych pędach czyli kwiaty są co roku.
Mam dwie ale co roku wypuszcza nowe pędy po zimie bo ubiegłoroczne wymarzają i przez to prawie nie kwitnie.
Clematis Hania tak wygląda obecnie, przed zimą przesadziłem go koło płotu.
Tutaj są 2 sztuki obok siebie, ma już ładne pąki niedługo zakwitnie.
Podsadzony jest barwinkiem.
Przeczytałam relację "oczkową" Super pomysł z tymi trzema kastami. I lepiej, że zmieniłaś małe kamyczki na macierzankę. Naturalniej teraz wyglądają. Te większe kamienie też fajnie pasują. Ta trawka to hakone? Jeśli tak to super wybór. Iryski będą ładne tylko przez chwilę. Nie wiem czy słońce nie będzie im za mocno liści palić. Irysy są wrażliwe na takie patelnie. Moje po przekwitnięciu bardzo szybko mają brzydkie liście. Może klonik da trochę cienia. Ten klon będzie tu gwiazdą
Ale mamy niedzielę deszczową! Przynajmniej zaległości odrobię na forum Macham kochana
Poszłam po sałatę do obiadu, bosh jak zimno, żeby 31 maja palić w kominku?
Ale za to odkryłam, że jeden z kuklików od Iwki będzie kwitł
No i miałam mieszane uczucia co do poletka carexów na brzozowej, bo mimo podlewania większość wyglądała źle, uschła Mimo wszystko podlewałam dalej, choć liczyłam się z tym, że będę musiała je podmienić. A dziś odkryłam, że prawie wszystkie puszczają od środka Bosko Muszę w takim razie tylko porządnie opielić i kory masę kupić