Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

Gardenarium 15:54, 16 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja w dziury dosadzam małe egz, albo chude a długie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maglime 15:24, 08 lut 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Witam. Posiadam pas ok 15m wzdłuż ogrodzenia gdzie rosną wysokie kilkunastoletnie sosny. Są podciete od dołu do wysokości około 1,5m tworząc prześwit. Chciałabym osłonić się i zyskać prywatność. Zastanawiam się czy przed sosnami dobrze będzie wyglądał zywoplot z derenia lub tawula van houtea strzeżony do max 1,5m. Czy iść klasycznie w zywoplot cisowy?
Maglime 16:25, 08 lut 2020

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Dokładnie chodzi o ten widok żeby się oslonic od strony drogi.
Sylvinka 15:07, 04 kwi 2020

Dołączył: 27 sie 2018
Posty: 7
Witam wszystkich. Trudny czas nastał i teraz kiedy mamy ogólnopolską kwarantanne, uważam się za ogromną szczęściarę - bo mam swój dom i ogród - ale to tylko taka mała uwaga na wstępie...
Wczoraj posadziłam grab (kopany z gruntu) na żywopłot i nie wiem czy mam go ciąć teraz czy może poczekac na czerwiec, ponieważ jak widać na zdjęciach, część z sadzonek wypuściła juz listki. Jeżeli mam ciąć to napiszcie proszę na jaką wysokość. Sadzonki maja ok 80 - 100 cm długości. Niektóre ładnie są rozgałęzione przy dole ale część to niestety łyse patyczki.

bamarta 15:25, 20 kwi 2020

Dołączył: 01 paź 2018
Posty: 25
Witajcie,
mój 2 -letni żywopłocik z buka purpurowego jakoś się nie zieleni
Przekopałam ziemię wokół sadzonek, zasiliłam nawozem wieloskładnikowym i porządnie podlewam, bo ziemia sucha i wręcz spękana.
Kiedy go powinnam przyciąć ? Już czy czekać aż wypuści liście?
Kasiam 19:50, 30 maj 2020

Dołączył: 30 maj 2020
Posty: 1
Witam, od pięciu lat wzdłuż ogrodzenia mamy posadzone tuje szmaragd. Niestety w naszych warunkach nie jest to łatwe. Kilka razy w roku musimy je pryskać na grzyba i przędziorka. Przez różne choroby tuje wyglądają już mało elegancko. Do tego mają czarne plamy od moczu naszego psa. Teren jest odkryty. Wszędzie wokół pola, niedaleko las. Gleba piaszczysta. Silne i mroźne wiatry. Latem Sahara. Pomyślałam w tym roku, że mam dość. Zlikwiduję tuje i posadzę żywopłot. Tylko co wytrzyma w naszych warunkach? Biorę pod uwagę irgę błyszczącą lub ligustr. Czy ligustr może przemarznąć? Czy coś innego jeszcze możecie mi zaproponować? Ciężko tu i nas coś wyhodować
lajon 15:38, 31 maj 2020


Dołączył: 13 paź 2017
Posty: 37
Sylvinka napisał(a)
Witam wszystkich. Trudny czas nastał i teraz kiedy mamy ogólnopolską kwarantanne, uważam się za ogromną szczęściarę - bo mam swój dom i ogród - ale to tylko taka mała uwaga na wstępie...
Wczoraj posadziłam grab (kopany z gruntu) na żywopłot i nie wiem czy mam go ciąć teraz czy może poczekac na czerwiec, ponieważ jak widać na zdjęciach, część z sadzonek wypuściła juz listki. Jeżeli mam ciąć to napiszcie proszę na jaką wysokość. Sadzonki maja ok 80 - 100 cm długości. Niektóre ładnie są rozgałęzione przy dole ale część to niestety łyse patyczki.


Ja bym go przyciął o 1/3 długości.Mam koło domu grab około 2 metrowy tnę go regularnie.
kropka 12:35, 09 cze 2020

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 4
Witam, a co polecacie sadzić przed bukowym żywopłotem? Co będzie się dobrze komponować?
Gardenarium 22:08, 14 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kluczowe dla tego pytanie jest podanie jakiego koloru będą liście buka, zielone, czy bordowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kropka 13:56, 15 cze 2020

Dołączył: 12 kwi 2014
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Kluczowe dla tego pytanie jest podanie jakiego koloru będą liście buka, zielone, czy bordowe.


Przepraszam za brak doprecyzowania - chodziło mi o zielone.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies