Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 11:38, 31 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dzięki Iwonie, Ince odkryłam producenta tego bzu niedaleko, zadzwonię jutro zapytam czy mają. Może poproszę teścia, żeby mi przy okazji podjechał, jak będzie w terenie, bo to jego zasięg, albo sami pojedziemy, bo M się napalił na ten bez
Namówiłam go też, że wykopie mi dwa brabanty i podmienimy na szmaragdy Te brabanty wywieziemy na dziadkową działkę, może przeżyją

A co do bzu, to czy hakone zwykła zielona, macra bez odmiany dałaby radę tam na tym słońcu, w nóżkach bzu?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Juzia 12:35, 31 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
AnnaCh napisał(a)


Justyna, garaż dziękuje
Jeszcze musi być druga warstwa, już kupiłam farbę, znalazłam mat
Z tym kleszczem, to nawet za bardzo nie mogę tego miejsca zlokalizować. Musiałam go zauważyć chwilę po wkłuciu i od razu M mi wyjął
Posmaruję pół nogi, jak tylko dostanę też gdzieś ten olejek


Ja wszystkie olejki kupuję w internetach
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
AnnaCh 12:41, 31 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
My mamy taki dość dobry zielarski, jutro tam zajrzę
Jak Jasio był mały, miał straszne problemy ze skórą, podejrzenie AZS i wtedy tam mu kupowałam do nawilżania olej ze słodkich migdałów, super działał, sama się czasami smarowałam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 14:23, 31 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Poszłam po sałatę do obiadu, bosh jak zimno, żeby 31 maja palić w kominku?

Ale za to odkryłam, że jeden z kuklików od Iwki będzie kwitł
No i miałam mieszane uczucia co do poletka carexów na brzozowej, bo mimo podlewania większość wyglądała źle, uschła Mimo wszystko podlewałam dalej, choć liczyłam się z tym, że będę musiała je podmienić. A dziś odkryłam, że prawie wszystkie puszczają od środka Bosko Muszę w takim razie tylko porządnie opielić i kory masę kupić

____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 15:48, 31 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
AnnaCh napisał(a)
Dzięki Iwonie, Ince odkryłam producenta tego bzu niedaleko, zadzwonię jutro zapytam czy mają. Może poproszę teścia, żeby mi przy okazji podjechał, jak będzie w terenie, bo to jego zasięg, albo sami pojedziemy, bo M się napalił na ten bez
Namówiłam go też, że wykopie mi dwa brabanty i podmienimy na szmaragdy Te brabanty wywieziemy na dziadkową działkę, może przeżyją

A co do bzu, to czy hakone zwykła zielona, macra bez odmiany dałaby radę tam na tym słońcu, w nóżkach bzu?

Aniu u mnie nawet hakone macra aureola daje radę w słońcu, więc sądzę, że zwykła tym bardziej sobie poradzi. Śmiało.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Zana 16:01, 31 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
AnnaCh napisał(a)
Haniu,
Uwielbiam to forum, zapytałam o jeden krzaczek, a skończyło się na przemalowaniu garażu i liftingu drewutni




Zniknięty garaż, no prawie go nie widać. Myślę, że ten bez to dobry wybór w to miejsce, fajnie będzie odbijał i rozjaśniał
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Juzia 19:01, 31 maj 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38527
AnnaCh napisał(a)
My mamy taki dość dobry zielarski, jutro tam zajrzę
Jak Jasio był mały, miał straszne problemy ze skórą, podejrzenie AZS i wtedy tam mu kupowałam do nawilżania olej ze słodkich migdałów, super działał, sama się czasami smarowałam


Moja ma AZS, poza tym ja smaruję facjatę tylko olejkami.. także mam zawsze z 15 różnych w domu
Ale dobrego sklepu stacjonarnego pod nosem nie mam, niestety. Jak coś to polecam sklep Zrób sobie krem.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
galgAsia 20:01, 31 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ania, ja mam zieloną hakonke Greenhills na wszystkich stanowiskach. Daje radę wszędzie. Jak będzie miała za sucho to pokaże - zwija listki.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 20:20, 31 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania Ty to jesteś tajfun, garaż już przemalowany. Fajnie się ukrył
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 07:26, 01 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
U mnie Allgold w pełnym słońcu bardzo dobrze się sprawdza. Jest mniejszy za to intensywnie cytrynowy. W cieniu nabierał zielonej barwy.

Mam nadzieję, że znajdziesz upragniony bez i wiele innych roślinek. Taki rekonesans w teren sporo daje wiedzy co i gdzie można kupić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies