Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 15:25, 30 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
polinka napisał(a)


Myślałam...tylko czy ten mech nadaje się na zewnątrz?

Chyba powinien. Może wystarczy je tylko pryskać.

A może sztuczny mech?

Tylko że taki dobrej jakości to ponoć drogi jest.

Ja mam sztuczne kamienie z mchu w białych ramach w domu. Ideał to to nie jest ale mi wystarczy



Ogród pod Górą 14:59, 30 maj 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Do góry
Moja pampasowa trawa z ubiegłego sezonu
Ogród zacząć czas. 14:57, 30 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 3246
Do góry
Działam ciągle po troszkę tu i tam. Głównie z chwastami nierówną walkę toczę
Ziemia na rabacie grabowej już się miesiąc uleżała i przegryzła razem z dobrociami, więc planuję już dalsze nasadzenia.

Niestety graby na 100 sztuk, może 7 wykazuje ślady życia

Byliśmy wczoraj na zakupach ogrodowych. Mieliśmy wreszcie, w końcu i ostatecznie wybrać drzewa na frontową. eM wolałby tam coś bardziej rozkloszowanego, więc postanowiłam się ugiąć wreszcie, bo nie ruszymy z miejsca, jak tak dalej będzie. Spodobały nam się Ambrowce na zdjęciu poniżej. To odmiana Worplesdon. Bardzo ładne. Zamówiliśmy, do odbioru dopiero za dwa tygodnie. I może to i dobrze, bo ja już dzisiaj myślę, że to jednak zły wybór, bo one duże bardzo urosną i nie pasują na frontową. Tam jest 13m do dyspozycji.


Pozostałe zakupy bardzo udane Tylko co zacznę grzebać w ziemi, żeby posadzić, to deszcz mnie przegania
Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 14:56, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
A w bajorku zamieszkała żabka. Zrobiłam jej tymczasowy pomost z patyka żeby czasami na spacer wyszła. Troszkę jeszcze płochliwa i schowała się w głębinach
Działka prawie w Borach Tucholskich 14:53, 30 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry

??? wczorajsza zdobycz











Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 14:45, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Specjalnie dla Gosiek33 mój dereń. Dopiero widać małe przylistki. Tak jak rozmawiałyśmy on u mnie kwitnie w czerwcu.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale dysponuję tylko komórką. Muszę w końcu coś z tym aparatem zrobić.
Kosaćce, irysy (Iris) 14:38, 30 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Pojawiły się u mnie pierwsze irysy

Iris sibirica "Shaker's Prayer" - piękne użyłkowanie, głęboki kolor. Czekam na kolejne kwiatki, aby zrobić lepsze zdjęcie.




Iris sibirica "Alba" - młodziutka sadzonka z wiosny, zaskoczyła pierwszym kwiatkiem, malutki.

Małymi krokami-Ogród Wioli 14:36, 30 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Tutaj też zaczęły cisy jeszcze niedoskonałe,ale już uwielbiam tę rabatę




Memory Potffory


Tutaj czochy kończą a zaczyna szałwia



Pierwszy kwiatuch



Miłej soboty !
To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:26, 30 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Obchodzimy drugą rocznicę posadowienia wieży oblężniczej. Co to będzie za święto, kiedy przestanie być widoczna(tuje ją zasłonią)



I takie tamy pośród wijących się ścieżek.









Małymi krokami-Ogród Wioli 14:25, 30 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 21779
Do góry
Jedne czochy przekwitają drugie zaczynają

Białe giganty







Ten też śliczny

To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:17, 30 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Amsonia nie miała w tym roku idealnych warunków. Za zimno, za wilgotno i niewiele słonka, ale i tak dobrze się spisała.









Spod płotu



Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 14:08, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Kasya napisał(a)
Co to jest ?

trytoma groniasta
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 14:07, 30 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Co to jest ?
To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:07, 30 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Moje ukochane.





Przyrosty na cisach zgrały się kolorystycznie.







Choroby i szkodniki platanów, platan - Platanus 14:03, 30 maj 2020

Dołączył: 22 maj 2020
Posty: 2
Do góry
Aktualizacja: oprysk Topsinem widocznie pomógł. Porażone listki zwinęły się i zasychają. Nowe raczej ok. Ale drzewo mocno oberwało. Dużo listowia padło i nie wiem czy nie będzie zaraz drugiej fali. Zamierzam powtórzyć zabieg. Potem może jeszcze zmienię środek.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 14:02, 30 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Hortensja pnąca- brakuje mi czegoś, po czym mogłaby się piąć- w ostateczności będzie pełzać. jej liście padały łupem opuchlaków. Podlewanie wrotyczową gnojówką chyba ograniczyło ich populację.



W brzeziniaku wilczomlecz sosenka zmienił ubarwienie na bardziej ogniste. Wciąż kwitnie rogownica.





W bardziej cienistych miejscach irysy wciąż w fazie pąku. Czasem zdarzają się irysowe niespodzianki.





To tu- to tam- łopatkę mam ! 13:55, 30 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
U mnie chleby jeszcze są. Dorastają bułeczki miodowo-maślane. Za oknem wietrzno. Na podwieczorek będą akuratne.
To już chyba ostatnie podrygi tej zimnicy. Od poniedziałku ma być lepiej.
W warzywniku wykiełkowały ogórki i dynie.





Pojawił się pierwszy różany kwiat.



Kolejne są już w blokach startowych.



Tęsknię za błękitnym niebem. Tylko momentami się takie pokazywało, ale od razu samopoczucie mi zwyżkowało.Klon ussuryjski w pełnej krasie.




Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 13:52, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Makao_J napisał(a)
Cudne koty. Piękna rasa. I inna niż brytyjskie, której teraz pełno. Jaki jorków.

Najważniejsze Aniu że wszystkie są przekochane i dają właścicielom dużo radości.
I żeby nie było że tu tylko zwierzątka to parę świeżych fotek z dzisiaj
Kłopoty - problemy z trawnikiem 13:48, 30 maj 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Do góry
Witajcie. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w związku z rozpoznaniem i podpowiedziami co można zastosować na tego typu chwasty, które rosną na trawniku. Zauważyłem, że często rosną obok siebie a wyrywanie ich z korzeniami to czysta zabawka, która chyba nigdy nie będzie miała końca. Oprysk na chwasty nie pomógł, teraz poprosiłem znajomego ogrodnika o pomoc, rozprowadził siewnikiem jakiś niebieski granulat (ale nie mogę się z nim skontaktować co to konkretnie było. Początkiem maja na końcach rosły niebieskie kwiatuszki, dodatkowo zauważyłem że lubią się rozrastać na boki.





Bratki 13:39, 30 maj 2020

Dołączył: 30 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry. Potrzebuję pomocy z bratkami. Załączam zdjęcia i proszę o porady co trzeba zrobić. Po 1. hodowca zalecił mi do doniczki 8 sadzonek. Bratki niedawno urosły na tyle że zdają się "uciekać" z doniczki, leżą, kładą się na niej. Zdaje mi się, że uginają się pod własnym ciężarem. Co robić? Na jednym ze zdjęć "podwiązałem" roboczo sznurkiem ale to po to by wiatr nie połamał.

Zastanawiam się czynie mają za dużo ziemi tzn. ziemia była ok. 1cm-2cm poniżej brzegu doniczki, pogłębiłem żłobienie łyżką ale mam wrażenie że mimo otrzymywania sporej ilości wody bratki usychają w niektórych miejscach. Ziemia wydaje się być sucha ale z druugiej strony jest biały nalot (jak pleśń) śladowo. Ziemia nawożona pałeczkami.

Informacje o doniczkach:

Doniczka Lofly railing DLOFR400 - Fuksja
Dane techniczne:

długość - 40 cm
szerokość - 26,5 cm
wysokość - 25 cm
pojemność - 12,3 l
materiał - tworzywo sztuczne
waga - 0,60 kg
efekt powierzchni - mat


Na taką doniczkę przypada 8 jak nie 9 sadzonek. Podlewam około 1/2 l wody na dobę + lekko zraszam. Nawożenie w postaci pałeczek. Na co zwrócić uwagę? Pozdrawiam.




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies