Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

basik 07:50, 13 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Kompostu nie,ale pół furmanki obornika
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Agania 09:58, 19 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajny etap za Wami, trzymam kciuki za żywopłot
Nie zamartwiaj się na zapas
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 11:10, 19 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Agania napisał(a)
Fajny etap za Wami, trzymam kciuki za żywopłot
Nie zamartwiaj się na zapas


Dzięki, postaram się nie zamartwiać, bo faktycznie są większe problemy w życiu. Trzeba mu dać czas i tyle.
Na razie czyszczę zapłocie i przygotowuję powolutku rabatę przy podjeździe Prawie rok przeleżała tam górka kompostu, teraz całość zużyliśmy, trzeba będzie nowy przywieźć i tam zrobić porządeczek. Warstwa kompostu została, więc całkiem fajna ta ziemia tam jest. Siedząc w domu cały czas staram się coś dłubać tu i tam, żeby nie stracić całkiem kolejnego sezonu.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
basik 22:43, 22 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Działacie?
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
MartaCho 14:57, 30 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Działam ciągle po troszkę tu i tam. Głównie z chwastami nierówną walkę toczę
Ziemia na rabacie grabowej już się miesiąc uleżała i przegryzła razem z dobrociami, więc planuję już dalsze nasadzenia.

Niestety graby na 100 sztuk, może 7 wykazuje ślady życia

Byliśmy wczoraj na zakupach ogrodowych. Mieliśmy wreszcie, w końcu i ostatecznie wybrać drzewa na frontową. eM wolałby tam coś bardziej rozkloszowanego, więc postanowiłam się ugiąć wreszcie, bo nie ruszymy z miejsca, jak tak dalej będzie. Spodobały nam się Ambrowce na zdjęciu poniżej. To odmiana Worplesdon. Bardzo ładne. Zamówiliśmy, do odbioru dopiero za dwa tygodnie. I może to i dobrze, bo ja już dzisiaj myślę, że to jednak zły wybór, bo one duże bardzo urosną i nie pasują na frontową. Tam jest 13m do dyspozycji.


Pozostałe zakupy bardzo udane Tylko co zacznę grzebać w ziemi, żeby posadzić, to deszcz mnie przegania
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 20:44, 30 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Ale masz fajne zakupy. I dobrze, że pada.

A graby podlewaj porządnie (10l pod każde drzewko raz w tygodniu).
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 20:57, 30 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Dzięki Helen!
A co sądzisz o tych ambrowcach? Brać na frontową i ewentualnie przycinać, żeby się za bardzo nie rozhulał, czy lepiej wziąć coś mniejszego?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 21:16, 30 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8353
Nie mam ambrowców, ale bardzo mi się podobają jesienią. Cuuuudne po prostu.
____________________
Helen - Hortensjowo
Dominika11 22:14, 30 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Przyszłam z rewizytą

Super zakupy

Tej odmiany ambrowców nie znam, ale skoro rosną takie duże, to ja bym nie brała na front
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MartaCho 22:18, 30 maj 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2199
Dominika11 napisał(a)
Przyszłam z rewizytą

Super zakupy

Tej odmiany ambrowców nie znam, ale skoro rosną takie duże, to ja bym nie brała na front


Dzięki, że wpadłaś. Właśnie mam cały czas ścisk w żołądku, że takie wielkie to jednak nie będą dobre, choć teraz wyglądają cudnie. Twoje to slender silhouette?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies