Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marcin544 07:27, 30 maj 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
arth1109 napisał(a)
Witam,
U mnie trawa jest posiana na mieszance piachu i gliny najprościej ujmując i problem widzę że mam bardzo podobny trawa kiedy wzeszła była ładna zielona pod koniec sezonu zaczęły się pojawiać plamy na wiosnę było lepiej niestety ostatnimi dniami pojawiło się tego dużo więcej, każdego kogo pytam nie miał takiego problemu, i nigdy się nie spotkał z zmianom koloru trawy na czerwony.


A mi to wyglada na odmiane trawy a nie chorobe
Palusznik krwawy
arth1109 08:19, 30 maj 2020

Dołączył: 28 maj 2020
Posty: 3
marcin544 napisał(a)


Też na początku tak pomyślałem, tania mieszanka więc pewnie taka odmiana. Tylko nie zgadza się to że w składzie trawy nie ma tej wskazanej, wyrosła ładna zielona i miejscami zaczęła zmieniać kolor i postępuje to coraz bardziej. Kolejna rzeczą która przemawia że nie jest to winna odmiany to fakt że kupiłem 2 różne mieszanki, droższa przy domu i tańsza z tyłu i właśnie wczoraj zauważyłem że przy drugim trawniku pojawia się również to samo.

Nie wiem czy pomogę sobie ale może komuś z was, zadzwoniłem do tak zwanego producenta nasion z prośbą o pomoc pokazałem zdjęcia i dostałem informację że problem może tkwić w zbyt kwaśnej ziemi lub jest za mało fosforu co powoduje problem z wchłanianim składników. Mieli akurat problem z Kukurydza ktora zmieniła kolor na czerwony i okazało się że problemem był brak fosforu.
marcin544 08:57, 30 maj 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
arth1109 napisał(a)


Też na początku tak pomyślałem, tania mieszanka więc pewnie taka odmiana. Tylko nie zgadza się to że w składzie trawy nie ma tej wskazanej, wyrosła ładna zielona i miejscami zaczęła zmieniać kolor i postępuje to coraz bardziej. Kolejna rzeczą która przemawia że nie jest to winna odmiany to fakt że kupiłem 2 różne mieszanki, droższa przy domu i tańsza z tyłu i właśnie wczoraj zauważyłem że przy drugim trawniku pojawia się również to samo.

Nie wiem czy pomogę sobie ale może komuś z was, zadzwoniłem do tak zwanego producenta nasion z prośbą o pomoc pokazałem zdjęcia i dostałem informację że problem może tkwić w zbyt kwaśnej ziemi lub jest za mało fosforu co powoduje problem z wchłanianim składników. Mieli akurat problem z Kukurydza ktora zmieniła kolor na czerwony i okazało się że problemem był brak fosforu.

Moze masz racje ale mi to wyglada na gruge sztywne badyle ale wnioskuje to co widze na zdjeciach
Gabriel 13:48, 30 maj 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
Witajcie. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w związku z rozpoznaniem i podpowiedziami co można zastosować na tego typu chwasty, które rosną na trawniku. Zauważyłem, że często rosną obok siebie a wyrywanie ich z korzeniami to czysta zabawka, która chyba nigdy nie będzie miała końca. Oprysk na chwasty nie pomógł, teraz poprosiłem znajomego ogrodnika o pomoc, rozprowadził siewnikiem jakiś niebieski granulat (ale nie mogę się z nim skontaktować co to konkretnie było. Początkiem maja na końcach rosły niebieskie kwiatuszki, dodatkowo zauważyłem że lubią się rozrastać na boki.





Ronifcb 12:23, 31 maj 2020

Dołączył: 31 maj 2020
Posty: 1
Witam wszystkich na forum.Posiałem trawe 3 tygodnie temu i podlewałem codziennie wieczorem i nad ranem (z wyjatkiem dni gdzie padał deszcz).Trawa wzeszła po około tygodniu ,a z nia troche chwastów.Teraz po 3 tygodniach ma około 4-5 cm i jakby stanęła w miejscu od kilku dni .Czy nadal ją tak samo podlewać czy już ograniyczyć nieco podlewanie?
JacobEr 10:12, 02 cze 2020

Dołączył: 02 cze 2020
Posty: 1
Cześć,

Trawnik zakładałem na początku kwietnia tego roku. Glebogryzarka, oczyszczanie z chwasatów oraz budowie, wyrównywanie, wałowanie, sianie siewnikiem i ponowne wałowanie. Trawa zaczęła rosnąc nie niektórych miejscach lepiej w nie których prawie w ogóle. Dałęm sobie czas ( niech rośnie w swoim tempie ). Warto wspomnieć, że gleba jest dość gliniasta na początku podlewałem rano i wieczorem, aktualnie tylko wieczorem. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się chwasty którymi sie nie przejmowałem ( po kilku koszeniach przecież znikną ). Niestety aktualnie rosną tylko chwasty i przejmują całą działkę...

Co powinienem zrobić w takim momencie ? Trawa powoli "znika" w chwstach
PiotrekT 22:17, 02 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2020
Posty: 4
Witam. Nie wiem czy tojest wina nawozenia czy kiepskiej ziemi. Trawnik ma 5lat. Problem juz byl w tamtym roku i w tym znowu sie pojawil. Chodzi o to trawnik nawozilem na koniec kwietnia. Jak pada deszcz i ziemi jest mocno mokra to trawa jest cala ladna zielona i po nadepnieciu od razu wstaje. Jak dostanie kilka dni mocniejszego slonca to robi sie taki plac ktory po nadepnieciu juz nie wstaje i traci kolor. Dodaje zdjecie jak to wyglada dzisiaj i zdjecie z poczatku maja jak byla krotko po nawozeniu i skoszeniu. Moze mi ktos powiedziec od czego to sie stalo i co zrobic zeby trawnik byl caly ladny. Pozdrawiam
marcin544 09:42, 03 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
PiotrekT napisał(a)
Witam. Nie wiem czy tojest wina nawozenia czy kiepskiej ziemi. Trawnik ma 5lat. Problem juz byl w tamtym roku i w tym znowu sie pojawil. Chodzi o to trawnik nawozilem na koniec kwietnia. Jak pada deszcz i ziemi jest mocno mokra to trawa jest cala ladna zielona i po nadepnieciu od razu wstaje. Jak dostanie kilka dni mocniejszego slonca to robi sie taki plac ktory po nadepnieciu juz nie wstaje i traci kolor. Dodaje zdjecie jak to wyglada dzisiaj i zdjecie z poczatku maja jak byla krotko po nawozeniu i skoszeniu. Moze mi ktos powiedziec od czego to sie stalo i co zrobic zeby trawnik byl caly ladny. Pozdrawiam


Brak wody aeracja miejscowa
Bajaroma 17:50, 03 cze 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 1


Dzień Dobry,

Proszę o poradę odnośnie do trawnika (murawy) jak na zdjęciach.

Moja główna wątpliwość dotyczy tego, czy jest on niedonawożony czy przenawożony.

W tym sezonie (ostatnich 2 miesiącach) nawoziłem go 2x nawozem do trawników. Średnio po 10 kg na około 450 m2. Raz ręcznie (umiarkowanie udolnie - stąd te różne odcienie jak mniemam), a raz takim ręcznym siewnikiem na kółkach.

Trawnik posadzony w zeszłym roku - trawa Substral (z jakimiś magicznymi bocznymi kłączami (cokolwiek to jest)). Podłoże dość zbite, gliniaste. Trawa regularnie (codziennie) podlewana (ostatnio przez liczne deszcze) i regularnie (2 razy w tygodniu) podcinana.
Troon 19:13, 03 cze 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 2
Witam wszystkich na forum. Proszę o rady w celu poprawy stanu trawnika.

Trawa (Global Grass) zasiana rok temu. Podłozone to glina na którą został nawieziony czarnoziem. 4 dni po zasianiu ostatnia duża burza zmyła większość nasion. Trawnik wyrósł rzadki ale nie było tragedi. Po zimie trawa wyglądała opłakanie. W miarę możliwosci zebrano filc. Na początku maja użyłem nawozu Yara Mila Complex. Od tamtej pory stan się pogarsza. Trawa schnie, w niektorych miejscach sterczą same łodygi. Nie mam wygórowanych oczekiwań, ale czekam z nadzieją na pomoc J
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies