Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Podmiejski ogródek 00:10, 25 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
makadamia napisał(a)


na najwyższej kwaterce pojawiły się dwa cisy i trochę bylin z innych miejsc ogrodu - oczywiście, jak to ja, nieustająco sadzę za ciasno


Ojejuuuu!!! Ale żeś tu dobra nawsadzała!
Podmiejski ogródek 00:03, 25 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
makadamia napisał(a)


Uwielbiam takie światło w ogrodzie. Potrzebujesz na tych rabatach jeszcze dużych liści: astilboidesa, rodgersji, rabarbaru.
Spóźniłam się trzy minuty z życzeniami: najlepszego
Ptasi gaj 23:54, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
Magleska napisał(a)
Elu ja też lubię się rozpisać ,ale czasem po prostu nie mam za dużo wolnego czasu ,a chcę zaznaczyć ,że byłam ,wszystko obejrzałam itp....

ten zagajnik brzozowy przy skalniaku masz bardzo piękny -brzózki już duże urosły
i mam tego dęba ,ale mój ma może 80 cm cieszę się ,że taki wąski rośnie ...





Urośnie 80 cm to spory mój to był liliput. EM jak zobaczył bo był go odbierać to powiedział do pana ze szkółki czy się nie pomylił bo przyjechał.po drzewko a nie po badylka w doniczce. To była nowosc kosztował bardzo duzo.
Niedaleko mojego osiedla rosną piękne buki czerwone i zielone też wąskie i duże. Te zielone pięknie się przebarwiają. Zrobię fotki to dam znać warto mieć je w ogrodzie.

A to moje Buczki. Po prawej uratowany rododendron w zeszłym roku



Róże ruszyły u mnie. Werbena patagońska samosiejki też pełno przy kostce znowu trzeba poprzesadzac. Ciągle coś się dzieje.







Rozpoznawanie chorób i szkodników 23:52, 24 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi co dolega mojemu rododendronowi oraz mini-kiwi (zdjęcia w załączeniu) oraz jak mógłbym im pomóc ? Będę wdzięczny za pomoc.
Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 23:51, 24 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Zdrówka, szczęścia i równych rabatek bez chwaściorów Asia!!!
Cmokam!


Carpinus - graby i trawy nad jeziorem 23:37, 24 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
Magda70 napisał(a)


Klon i bergenia




Jak byłam w ciąży, to dużo nagle bab brzuchatych widziałam dookoła. Nie żeby ich było faktycznie więcej, tylko ja je bardziej zauważałam. Aktualnie myślę o bergenii i teraz zaczynam ją wszędzie widzieć i do tego w moich ulubionych ogrodach A tutaj do tego pod gienkiem! A zastanawiam się właśnie czy jej pod mojego nie dać

Madzia pięknie masz. Zazdroszczę Ci Twojego zmysłu, tak to komponujesz ładnie!
Ptasi gaj 23:35, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Zagajnik brzozowy przy altanie cudny
Orliki przepiękne bardzo mi się podobają, już mam na nie miejscówkę





Witam Wiolu

Cieszę się, że ci się podoba u mnie. Orliki to od Sylwii muszę do niej napisać niech zobaczy.

Tuje i brzozy to pierwsze nasadzenia na dzialce. Brzozy mają ok 12 lat u mnie były kupione większej 2,5 m ale woreczki. Długo siedziały w ziemi aby ruszyć zresztą miały tam bardzo mokro bardzo często stały w wodzie 2010 rok powodzie i ulewy. Podsypalismy teren i od razu ruszyły co niektóre chciałam wyrzucić bo przesadzić za duze.
Ogrodnik powiedział mi aby je podsypać ponieważ korzenie mają prawie na wierzchu jak pajenczyna i jak kazał tak zrobiłam prawie 40cm ziemi i korzenie znowu sama wierzchu. PODLEwam je Teraz jak czyściliśmy oczko to woda popłynęła pod brzozy ok 5 M3 wody trawa czarna a rośnie kosze co 3 dni.

Mam jeszcze brzozo w innym miejscu jakaś odmiana że maja grubasne pnie a mają 8 lat.








Szmaragdowy Zakątek 23:28, 24 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
i owocowo...







Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 23:27, 24 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Kasya napisał(a)
Agnes Smith


Jak wygląda Agnes Smith w całości?
Szmaragdowy Zakątek 23:26, 24 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
kwitnąco









Szmaragdowy Zakątek 23:24, 24 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
hosty o tej porze roku są cudowne









Za drzwiami do ogrodu... 23:23, 24 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Ewa777 napisał(a)
U mnie też zimny wiatr. Temperatury w dzień też dość chłodne. Przymrozków nie było, ale noce chłodne. Mogłoby już się ocieplić.
Pięknie uchwyciłaś iryski

Chyba się w końcu ociepla I deszczyk dzisiaj solidny, wszystko rośnie w oczach
W ogrodzie muszę uruchomić rzygacz, może już prognozy przymrozkami straszyć nie będą?

Szmaragdowy Zakątek 23:22, 24 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Troszkę wiosny, słońca i koloru....







Za drzwiami do ogrodu... 23:19, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
anpi napisał(a)

Orlik"Ruby Port"i krwiściąg Menziesa:

Złotnice w pąkach ,w tle żółty żarnowiec:

Wszystko pięknie rośnie i kwitnie :0
Noce chłodne roślinkom nie straszne.
A deszcze im sprzyjają
Ptasi gaj 23:12, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
Anusia napisał(a)
Lubie szerze kadry. Moje brzózki to jeszcze karły a buczek też potrzebuje więcej czasu. Zaintrygował mnie ten dąbek kolumnowy. Elegancki i nie zajmuje za wiele miejsca.





On jeszcze nie ma w pełni liści rozwiniętych. Jutro zobaczę czy go przypadkiem mróz nie dopadł. Mam dziwne przymrozenia. Tam gdzie osłonięte wszystko dobrze np winogrono ma z jednej strony przewiew od wschodu i przymarzla gałązka.
Cisy przewiew od bramy wszystkie młode przyrosty przymarzły w środku ogrodu wszystko ok

Dzisiaj 24 a ja w kominku pale bo zimno gazowe go o nie puszczam
Bardzo chłodne noce i jak tu ma rosnąć.

Też lubię szerokie kadry nie potrafię robić detali. Nie raz widzę jak ktoś potrafi z jakiegoś malegonduperela zrobić arcydzieło fotograficzne.


Mam nie tylko tsugi wysokie ale też niskie lewa coś prawa tsuga








Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku 23:01, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Anusia napisał(a)
Deszcz i ciepło i jak wszystko bujnęło. Stipy, ostróżki





No, no bujnie i łądnie ci wszystko rośnie
Mój ogrodowy pamiętnik 22:53, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Ale było też trochę słońca. Wyszłam na chwilę po południu bo wcześniej było zimno. Zresztą prawie cały maj u nas z temperaturą poniżej 20 stopni.

Ostróżki rosną. Podlałam je gnojówką.



Klon i dereń kousa obok siebie.





Na róże jeszcze trzeba u mnie cierpliwie czekać.


Piękny majowy ogród.
A rodki prześliczne kolory i odmiany
Miłkowo - sezon 2016-2022 22:52, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Milka napisał(a)




Irenko, pięknie zaprezentowałąś kwitnące powojniki
Szpaler hostowy bardzo ładny
A rodki zachwycają .W ogrodzie z nimi tak cudnie
Doświadczalnia bylinowo-różana 22:49, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Anda napisał(a)


Dziękuję
Moje kamasje wyglądają tak.



I co, masz kamasje?

moje kamasje tez jeszce nie kwitną.
ale innych kwitniń sporo.To czekam spokojnie
W ogródku emerytki 22:48, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
gogo napisał(a)
Aniu, wszystkie hosty od Ciebie posadzone, dla liliowca zaczęłam przygotowywać miejsce.
Pokoślin rośnie kępkowo.
Powojnik Taiga spodobał mi się u Ciebie, jak na niego trafiłam, to kupiłam
To mieszkanka zrobione dla host Twilight i August Moon.




Irenko, działam i co rusz szukam sobie następnej roboty
Kupiłam leszczynę, choć nastawiałam się na buka lub klon.
Ale jak ją zobaczyłam, tamtych już nie chciałam.

Kasiu, u mnie jest nawet za dużo kamieni, ciężko wykopać dołek.
Te ostatnie wykopał u siebie w ogrodzie sąsiad, dwa domy dalej.

To kiedyś zakryją ci te donice i bęą fajnie wyżej wygladać.
Fajnie,że zaraziłam cie /tajgą.To cudny clemek.
Dalie masz szybiutkie.Ja jeszcze z pączkami nie mam żadnej.
pozdrawiam grażynko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies