Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Johanka77 23:51, 24 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zdrówka, szczęścia i równych rabatek bez chwaściorów Asia!!!
Cmokam!


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 14:56, 25 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Johanka77 napisał(a)
Zdrówka, szczęścia i równych rabatek bez chwaściorów Asia!!!
Cmokam!





Dziękuję bardzo :*
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
basik 17:53, 25 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Asiu, najlepszego, spóźnione jeden dzień,ale szczere Chciałam Ci donieść o bergeniach Magdy nad jeziorem, ale widziałam,że już widziałaś
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Rojodziejowa 23:18, 25 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
basik napisał(a)
Asiu, najlepszego, spóźnione jeden dzień,ale szczere Chciałam Ci donieść o bergeniach Magdy nad jeziorem, ale widziałam,że już widziałaś


Dziękuję bardzo Tak widziałam Fajne są!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:41, 12 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Na skarpie zdecydowanie najbardziej radzi sobie u mnie szałwia i co ciekawe tylko jeden z 7 krzaczków jest taki pokaźny, czemu, nie mam pojęcia :/

Nie wiem do tego czy to odmiana Deep Blue Fiield, czy Compact Deep Blue

Snów Hill tez nawet nawet się zebrała


Natomiast lawenda wyjeżdża ze skarpy, bo mnie wkurza jak co roku po zimie odbija baaaaardzo późno od korzenia.

Dziś zgrzeszyłam w szkółce... pojechałam po ziemie pod borówki, a wróciłam z 5 hortensjami MAGICAL MONT BLANC 'Kolmamon' ... mąż wkurzony, ale hortensje wsadzone. Na razie tak bez rabaty i bez tła. Zobaczymy, czy będą się tutaj dobrze czuły.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 21:10, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Brawo Ty!
Ja właśnie byłam po Męża (on w LM robi) i dowody mego grzechu masz u mnie na wątku

A skarpy mi mało!!! Poka! Poka!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 22:57, 12 cze 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)
Na skarpie zdecydowanie najbardziej radzi sobie u mnie szałwia i co ciekawe tylko jeden z 7 krzaczków jest taki pokaźny, czemu, nie mam pojęcia :/

Nie wiem do tego czy to odmiana Deep Blue Fiield, czy Compact Deep Blue

Snów Hill tez nawet nawet się zebrała


Natomiast lawenda wyjeżdża ze skarpy, bo mnie wkurza jak co roku po zimie odbija baaaaardzo późno od korzenia.

Dziś zgrzeszyłam w szkółce... pojechałam po ziemie pod borówki, a wróciłam z 5 hortensjami MAGICAL MONT BLANC 'Kolmamon' ... mąż wkurzony, ale hortensje wsadzone. Na razie tak bez rabaty i bez tła. Zobaczymy, czy będą się tutaj dobrze czuły.



Ale ta skarpa musi robić wrażenie! A hortensji jestem ciekawa. Pokaż już posadzone ☺
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 10:45, 13 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Dziewczynki skarpa nie wyglada jeszcze tak jakbym chciała - szmaty widać sporo nie wszystkie szałwię dały takiego czasu jak ta jedna. Dziś planuje wyciągnąć lawendę i podmienić ja jednak na jałowce. Czy to możliwe, ze te pozostałe krzaczki szałwii przysłonił przywrotnik i one przez to się nie rozwinęły tak jak powinny? Chętnie bym jeszcze odsadziła tej szałwii... tylko nie wiem jakiej odmiany ten krzaczek kurczę który tak bujnął... Stipy tez jakieś bidne... No i zdecydowanie przydałoby się okrawężnikowanie :/



A co do hortensji to są na razie posadzona w części powiedziałbym roboczej za nimi ma być zywoplocik a za nim cześć ze skrzyniami do sadzenia warzyw i kompostownik. Możliwe ze zmienia miejsce jak już zostanie zrobiona wiata i już będziemy pewni gdzie chcemy miejsce na palenisko. No to szukajcie hortensji


____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:27, 14 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Hmmm czy to jest możliwe, że cisy pozostałe z cięcia wsadzone w ziemię się same ukorzeniły?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 19:01, 14 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Dziewczynki skarpa nie wyglada jeszcze tak jakbym chciała - szmaty widać sporo nie wszystkie szałwię dały takiego czasu jak ta jedna. Dziś planuje wyciągnąć lawendę i podmienić ja jednak na jałowce. Czy to możliwe, ze te pozostałe krzaczki szałwii przysłonił przywrotnik i one przez to się nie rozwinęły tak jak powinny? Chętnie bym jeszcze odsadziła tej szałwii... tylko nie wiem jakiej odmiany ten krzaczek kurczę który tak bujnął... Stipy tez jakieś bidne... No i zdecydowanie przydałoby się okrawężnikowanie :/



A co do hortensji to są na razie posadzona w części powiedziałbym roboczej za nimi ma być zywoplocik a za nim cześć ze skrzyniami do sadzenia warzyw i kompostownik. Możliwe ze zmienia miejsce jak już zostanie zrobiona wiata i już będziemy pewni gdzie chcemy miejsce na palenisko. No to szukajcie hortensji




Asia No powiem to!
Wywal że tę szmatę i zainwestuj w jakieś kamienie oporowe.
Szałwia co do zasady wysiewa się jak gooopia.
A Ty masz taki szmato-plastik, że za cholibkę Ci się nie przebije

Ja walczyłam z moją skarpą dwa lata. Pamiętasz? Wrzosowisko miało być
I dopiero zrobienie pięterek dało normalność.

Są w marketach budowlanych całkiem niedrogo różne kratki, korytka i inne cuda.
Albo chociaż kamienie dla powstrzymania.
Byłabyś szczęśliwsza

A co do drugiego obrazka - fajne siedziska mają te Wasze huśtawki.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies