Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

MirellaB 22:57, 21 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Stipę masz tak ładną jak moja
To niewiarygodne, że ostróżki takie okazałe u Ciebie rosną. Takich dużych o tej porze roku nigdzie nie widziałam.
Podziwiam porządek na rabatach
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 06:43, 22 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ewa777 napisał(a)
To Aniu mamy tak samo z trawami. Hakonki słabo rosną, a stipy rozsiewają się na potęgę. Do tego wszystkie mi dobrze przezimowały kolejny rok


Za to lilak przy ławce w tym roku nie zakwitł. Nie szukałam informacji na ten temat. Może jest zbyt młody. Nabrał masy w liściach.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 06:48, 22 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Stipę masz tak ładną jak moja
To niewiarygodne, że ostróżki takie okazałe u Ciebie rosną. Takich dużych o tej porze roku nigdzie nie widziałam.
Podziwiam porządek na rabatach



Mirella jak sadziłam ostróżki zapodałam im obornik w granulacie. Może to jest cała tajemnica, że na starcie dostały odpowiednie papu. Robiłam tak przy sadzeniu każdej rośliny.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Magleska 12:19, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18391
Aniu
jaka Ty zdolna jesteś -piękne te malowidła
ogródek pięknie wysprzątany ,trawiszcza szaleją ,ostróżki giganty -mnie coś nie polubiły -może ze 2 przeżyły ,a miałam ich sporo w zeszłym sezonie …
dokupię znowu ,bo bardzo je lubię
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anusia 22:57, 24 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Magda mam niewielki ogródek. Staram się systematycznie ogarniać rabaty, bo inaczej zielsko rozgości się na dobre.
Kolejny rok mam ostróżki. Kilka ładnych sadzonek też oddałam. Traktuję je jeszcze jako wypełniacze. Tak naprawdę bardzo ładnie się w tym miejscu wpasowały i jak do tej pory nie mam pomysłu czym ewentualnie mogłabym je zastąpić.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
anabuko1 23:01, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Anusia napisał(a)
Deszcz i ciepło i jak wszystko bujnęło. Stipy, ostróżki





No, no bujnie i łądnie ci wszystko rośnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
BASIA8 09:26, 25 maj 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Anusia faktycznie wszystko ładnie się bujneło Ja już 3 rok sieję stipy i nie wychodzi mi ich uprawa. strasznie bym chciała je mieć i lipa. Tak myślałam że może uda się kupić na allegro sadzonkę a później ją rozsadzić. Pozdrawiam poniedziałkowo.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
ElzbietaFranka 09:11, 27 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Też jestem za tradycja, ale kiedy to nastąpi sam najwyższy o tym wie bo raczej z polskiego podwórka na którym panuje bałagan organizacyjny to nie można liczyć. Jak jesteś dociekliwym obserwatorem sama wiesz co się dzieje.
Wg mojego nosa to pewnie pójdziemy później niż w czerwcu nikt się nie podłoży wymyślimy większości.

Też mam ostróżki, ale w tym roku wyjątkowo wypasione i wysokie co niektóre już mają zalążki kwiatów. Jestem ciekawa jak będą kwitly. Będę obserwować twoje. Ostróżki to jeden z ulubionych moich kwiatów. Suszę i wstawiam do wazonu przypominają lato zima. Nie zmieniają koloru.

Pogoda u nas dosyć ładna lekki wiatr i słoneczko świeci. Zjem śniadanie i do pracy.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dominika11 09:17, 27 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
BASIA8 napisał(a)
Anusia faktycznie wszystko ładnie się bujneło Ja już 3 rok sieję stipy i nie wychodzi mi ich uprawa. strasznie bym chciała je mieć i lipa. Tak myślałam że może uda się kupić na allegro sadzonkę a później ją rozsadzić. Pozdrawiam poniedziałkowo.
no co ty, może za duzo je podlewasz - one zawsze sie udaja przypomnij sie za jakiś czas to jak bedę mieć siewki to Ci moge wysłać - teraz juz cały nadmiar rozdałam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Urszulla 13:05, 27 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Anusia napisał(a)


Orlików nie mam. Nigdy za nimi nie przepadałam. Dzisiaj jednak stwierdzam, że są urocze Za to rozchodniki uwielbiam.
Z traw dwa razy startowałam z Red Baron. Bardzo zależało mi na niej. Pomimo wszelkich starań nie chce przezimować.


U Ciebie za sucho na red barona on lubi mokro i się rozłazi. Może uschnął a nie przemarzł.
To zbieraj rozchodniki w różnych kolorach. Ostatnio mi się też tymianek podoba, fajny wypełniacz.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies