Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Wiolka5_7 20:40, 24 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20326
Zagajnik brzozowy przy altanie cudny
Orliki przepiękne bardzo mi się podobają, już mam na nie miejscówkę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anusia 22:47, 24 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Lubie szerze kadry. Moje brzózki to jeszcze karły a buczek też potrzebuje więcej czasu. Zaintrygował mnie ten dąbek kolumnowy. Elegancki i nie zajmuje za wiele miejsca.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 23:12, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Anusia napisał(a)
Lubie szerze kadry. Moje brzózki to jeszcze karły a buczek też potrzebuje więcej czasu. Zaintrygował mnie ten dąbek kolumnowy. Elegancki i nie zajmuje za wiele miejsca.





On jeszcze nie ma w pełni liści rozwiniętych. Jutro zobaczę czy go przypadkiem mróz nie dopadł. Mam dziwne przymrozenia. Tam gdzie osłonięte wszystko dobrze np winogrono ma z jednej strony przewiew od wschodu i przymarzla gałązka.
Cisy przewiew od bramy wszystkie młode przyrosty przymarzły w środku ogrodu wszystko ok

Dzisiaj 24 a ja w kominku pale bo zimno gazowe go o nie puszczam
Bardzo chłodne noce i jak tu ma rosnąć.

Też lubię szerokie kadry nie potrafię robić detali. Nie raz widzę jak ktoś potrafi z jakiegoś malegonduperela zrobić arcydzieło fotograficzne.


Mam nie tylko tsugi wysokie ale też niskie lewa coś prawa tsuga








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:35, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiolka5_7 napisał(a)
Zagajnik brzozowy przy altanie cudny
Orliki przepiękne bardzo mi się podobają, już mam na nie miejscówkę





Witam Wiolu

Cieszę się, że ci się podoba u mnie. Orliki to od Sylwii muszę do niej napisać niech zobaczy.

Tuje i brzozy to pierwsze nasadzenia na dzialce. Brzozy mają ok 12 lat u mnie były kupione większej 2,5 m ale woreczki. Długo siedziały w ziemi aby ruszyć zresztą miały tam bardzo mokro bardzo często stały w wodzie 2010 rok powodzie i ulewy. Podsypalismy teren i od razu ruszyły co niektóre chciałam wyrzucić bo przesadzić za duze.
Ogrodnik powiedział mi aby je podsypać ponieważ korzenie mają prawie na wierzchu jak pajenczyna i jak kazał tak zrobiłam prawie 40cm ziemi i korzenie znowu sama wierzchu. PODLEwam je Teraz jak czyściliśmy oczko to woda popłynęła pod brzozy ok 5 M3 wody trawa czarna a rośnie kosze co 3 dni.

Mam jeszcze brzozo w innym miejscu jakaś odmiana że maja grubasne pnie a mają 8 lat.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:52, 24 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu, lubię do Ciebie zaglądać, ale rzadko się wpisuję.
Bardzo podoba mi się Twój ogród i sposób w jaki go pokazujesz.
Widać, że kochasz przyrodę, bo wstawiasz piękne zdjęcia ze spacerów z córką do parków, ogrodów itd.
Ile lat ma Twoja córka Maja, na zdjęciach wygląda na nastolatkę.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:54, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Magleska napisał(a)
Elu ja też lubię się rozpisać ,ale czasem po prostu nie mam za dużo wolnego czasu ,a chcę zaznaczyć ,że byłam ,wszystko obejrzałam itp....

ten zagajnik brzozowy przy skalniaku masz bardzo piękny -brzózki już duże urosły
i mam tego dęba ,ale mój ma może 80 cm cieszę się ,że taki wąski rośnie ...





Urośnie 80 cm to spory mój to był liliput. EM jak zobaczył bo był go odbierać to powiedział do pana ze szkółki czy się nie pomylił bo przyjechał.po drzewko a nie po badylka w doniczce. To była nowosc kosztował bardzo duzo.
Niedaleko mojego osiedla rosną piękne buki czerwone i zielone też wąskie i duże. Te zielone pięknie się przebarwiają. Zrobię fotki to dam znać warto mieć je w ogrodzie.

A to moje Buczki. Po prawej uratowany rododendron w zeszłym roku



Róże ruszyły u mnie. Werbena patagońska samosiejki też pełno przy kostce znowu trzeba poprzesadzac. Ciągle coś się dzieje.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:19, 25 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Monia81 napisał(a)
O ten brzeziniak Elu z tą soczystą trawką wygląda rewelacyjnie powiem ci zainteresował mnie ten dąb, aże jeszcze w kolumnę rośnie to już wogóle super sprawa, spisałam nazwę, to będę szukać orliki w tej ilości wymiatają, ja teraz poluję na czysto białe U nas od wczoraj co jakiś czas leje, dobrze bo sucho już było, może coś więcej popada to przynajmniej by zbiorniki napełniło, coby na podlewanie było pozdrawiam Elu




Witaj Monia

Nie wiem czy białe orliki są te moje to ecru są ładne nie powiem, ale wydają mi się jakieś małe kwiatki względem tych różowych.
Na tej rabacie orlikowej nastąpią zmiany tylko czekam aby przekwitły część chore przenieść w inne miejsce. Te różowe mam wszędzie rozsiewają się i rosną gdzie popadnie.
Czasami się zastanawiam jak ja mogłam to wszystko sama znieść w reklamówkach. Oprócz drzew i krzaków.

Poniżej klony pięknie się przebarwiają na biskupi kolor jesienia. Teraz mają bordowe ogonki ktoś mi metki pozdejmowali i zapomniałam nazwę. Ft



Ten kopiec po prawej stronie foty bedzie cały różowy. Po prawej stronie biala gaura. Różowa zamówiona czekam na przesyłkę




Mam też i tak. Ta rabata mi sen z powiek spędza ale jeszcze będzie czysto i nowe nasadzenia. Najpierw pielenie i kora.




Ostatnie tulipany kwitną bylo ich więcej ale nornice zaatakowały.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:33, 25 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD



Tutaj przy kostce też pielenie. Kostka granitowa beznadziejna wąska ktoś mi kit sprzedał i teraz co roku tak mam nie można tego wymienić bo siatka założona. Zresztą jak ogród wśród łąk i pól to tak jest nasiona się sieją te chciane i nie chciane.



Na koniec chciałam pokazać takie coś spadlo na mnie z drzewa podobno co dopiero z kokona wyszło po skrzydłach syn poznał bo ma skrzydełka sklejone i jeszcze nie rozwiniętą. Duży owad ok 4 ćma.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 06:52, 25 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)





Urośnie 80 cm to spory mój to był liliput. EM jak zobaczył bo był go odbierać to powiedział do pana ze szkółki czy się nie pomylił bo przyjechał.po drzewko a nie po badylka w doniczce. To była nowosc kosztował bardzo duzo.
Niedaleko mojego osiedla rosną piękne buki czerwone i zielone też wąskie i duże. Te zielone pięknie się przebarwiają. Zrobię fotki to dam znać warto mieć je w ogrodzie.

A to moje Buczki. Po prawej uratowany rododendron w zeszłym roku



Róże ruszyły u mnie. Werbena patagońska samosiejki też pełno przy kostce znowu trzeba poprzesadzac. Ciągle coś się dzieje.








Elu , podziwiam twój pięknie wymuskany ogród.
A tych czerwonych rybek to trochę ci zazdroszczę.
Marzą mi się takie w stawie.
Może kiedyś. i ja będę je mieć..
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Milka 07:20, 25 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No, napasłam oczy, Elu pięknie. Ta ćma u mnie też była, gigant
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies