Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Katte 16:51, 08 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Tu moje natchnienie się zaczęło .... to też moja inspiracja ...
http://katarzynabellingham.blogspot.com/2016/08/ogrod-preriowy-dobry-dla-nas-i-dla.html

Oczywiście mam ograniczone budżety ... wszystko powoli , ale na bieżąco będę dzielić się moimi pracami
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Iwonka 07:15, 09 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Katte napisał(a)
Tu moje natchnienie się zaczęło .... to też moja inspiracja ...
http://katarzynabellingham.blogspot.com/2016/08/ogrod-preriowy-dobry-dla-nas-i-dla.html

Oczywiście mam ograniczone budżety ... wszystko powoli , ale na bieżąco będę dzielić się moimi pracami


Witaj Kasiu Jak ci zazdroszczę tego początku drogi... Jeszcze taki kierunek, trochę nowość u nas, ale z drugiej strony powrót do korzeni polskich łąk. Ten ogród stworzony przez Bellingham widziałam też w jednym z odcinków Mai, zachwyciło mnie jego naturalistyczne piękno nieco tylko uporządkowane. Pomalutku i u ciebie tak będzie. Mnóstwo tu dobrych duszyczek które na pewno cię pokierują. A ja będę podglądać i kibicować, ponieważ ten kierunek to dla mnie nowość, którą czuję w sercu, ale której mieć nie mogę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 14:17, 09 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasu, baaardzo mocno Ci kibicuję! Uwielbiam ogrody preriowe, różnorodnośc bylin i kolorów, tą lekkość i zapach. Wprawdzie mój ogród nie ma nic wspólnego z takim założeniem ale planują sąsiednią działkę, która jeszcze jest nasza (kiedyś będzie siostry) zagospodarować na łąkową modłę. Po prostu nadwyżki roślinne z mojego ogrodu, takie jak stipy, carexy frosted curls, miskanty, wysiane szałwie, naparstnice mam zamiar tam przesadzać, plus mnóóóóóstwo nasion łąkowych
Masz olbrzymi teren do zagospodarowania, jest pole do popisu

Proste rabaty moim zdaniem idealnie pasują do ogrodu preriowego, którego nie można mylić ze stylem naturalistycznym czy angielskim choć są podobne...

Domek bardzo fajny, minimalistyczny i naprawdę świetnie, że kanadyjka. Jestem budowlańcem i popieram rękami i nogami ten rodzaj budownictwa. Dużo lepiej się w nich mieszka niż w murowanych! Lepszy klimat w domu.

Pozdrawiam!
____________________
Katte 21:16, 11 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej ! Dzięki za dobre słowo , wewnątrz domku też panuje minimalizm ... wykończony w stylu skandynawskim.
Drewno i beton, głównie. A ogródek jakoś tak samo przyszło.
Jak to się mówi : Im mniej , tym więcej.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
basia3012 21:31, 12 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9314
Witam się i ja. Mocno trzymam kciuki za plany ogrodowe. Powodzenia Kasiu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
popcorn 12:17, 13 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Macie sporo przestrzeni, zazdroszczę! Tyle do sadzenia mmmm
Też w podobne klimaty chcę iść, zobaczymy jak mi pójdzie
____________________
Mój nowy ogródek
anpi 14:55, 13 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Ciekawie się zapowiada Witaj Kasiu!Dobrze zadbaj o glebę,zaczynając wszystko od początku,łatwiej to zrobić,niż później już z częściowymi nasadzeniami.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Katte 17:20, 13 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
anpi
Już się zbroję .. mam w planie zakup glebogryzarki we wrześniu , muszę przesadzić truskawki i ogródek uprzątnąć.
Mam sporo piachu i kupę kompostu juz przerobionego - dobrze przemielę to ze sobą na początek
Dziś kolejna roślinka wróciła ze mną z trasy .. Molinia ,Karl Foester’
Mój M niedługo mnie pogna za te zielniki hehhe
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 17:57, 13 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Macie sporo przestrzeni, zazdroszczę! Tyle do sadzenia mmmm
Też w podobne klimaty chcę iść, zobaczymy jak mi pójdzie


Scandi łazienka wg mojego pomysłu , w realu identycznie tylko lampa inna.


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 14:11, 20 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Witam u mnie niewiele się narazie dzieje bo trochę praca mnie pochłania - ale chwilkę chciałam pokazać ogrodowiskową moją okolicę - bardzo często przejeżdżam obok tego ogrodu - jest zachwycający o każdej porze , niestety nie ma jak zrobić zdjęcia bo brak możliwości zatrzymania się . Ale podglądałam go na mapie .
Ogromna przestrzeń

Mnóstwo tam traw , hortensji przede wszystkim ,brzózek , krzewinek ....
Szkoda że tego kogoś nie ma w tej społeczności ?!
Może się odważę i zapytam czy można szybki spacer zaliczyć
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies