Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Naturalistyczny z duszą prerii.

Katte 10:49, 03 lis 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
W pracy teraz gorący okres.
Sobota jedyny dzień kiedy moge coś pogrzebać jeszcze , póki na dobre mróz nie ściśnie.

Nakupiłam. Czosnków karatawskich , tulipanów botanicznych , i jeszcze jakiejś ładnej białej odmiany
Co by sieczki nie zrobić
Narazie wsadziłam na przetrwalnik

Wszystko w sumie na przetrwalniku jest , to takie moje małe pole doświadczalne.
Pierwszy rok testów na roślinach za mną, w sumie mam juz zarys przyszłych rabat.

Kupiłam okazyjnie trochę kostki i płyty na ścieżkę , facet oddawał za przysłowiową 1zł

Jeszcze mam na oku palisady splitowane za pół ceny na wiosnę z kopyta ruszę.
Podbudowa jest wszędzie

Tak wygląda moja tymczasowa rabatka.
Na wiosnę palisady trzeba porobić, dom jest w lekkim zagębieniu.
Widok na sąsiadów budynki tez niezbyt ciekawy .





____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 15:39, 03 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
ewsyg 20:29, 12 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Kasiu, Faktycznie widok na zabudowania sąsiadów nie są ciekawe. Na szczęście są rośliny, które mogą je zasłonić. Ciekawa jestem Twojego ogrodu. Wydaje mi się, ze ziemie masz niezbyt dobrej klasy. Może najpierw poprawisz jej strukturę. Posiej kilka razy poplon i przekop ziemię razem z nim. Potem roślinki. Jeżówki bardzo lubię. Trzymam kciuki za Twój ogród. Najtrudniejszy jest projekt. Potem pójdzie już z górki.

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
sylwia_slomc... 20:47, 12 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Katte napisał(a)
Sadzców mam w sumie już 6 i 3 Malepartusy , bedą koło siebie pod ogrodzeniem od sąsiada.
Jeżówki odmianowe powiem Ci że szaleją.
Milkshake i Nougat dalej kwitną.
A Białe i purpurowe to już wogóle

Czosnki Mount Everest wygrzebałam w lipcu z ziemi, i zaraz znowu wrócą między planowane trzcinniki.
Rozglądam sie za dzikimi tulipanami i korci mnie przebiśniegi i krokusy w trawnik wsadzić.

Chciałabym też jakieś drzewka zakupić ale ceny niektórych powalają , szczególnie grabów :-/

A co z tych grabów chcesz zrobić? Drzewo czy żywopłot?Bo grab można z siewek kupić w necie i wtedy to parę zł za szt wychodzi, a jak się poczeka ze dwa sezony to już śmigają w górę. Mój koło chaty sadzony był 20cm a teraz od chaty wyższy po 5 latachżywopłot też szybko urósł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katte 22:44, 12 lis 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
ewsyg napisał(a)
Witaj Kasiu, Faktycznie widok na zabudowania sąsiadów nie są ciekawe. Na szczęście są rośliny, które mogą je zasłonić. Ciekawa jestem Twojego ogrodu. Wydaje mi się, ze ziemie masz niezbyt dobrej klasy. Może najpierw poprawisz jej strukturę. Posiej kilka razy poplon i przekop ziemię razem z nim. Potem roślinki. Jeżówki bardzo lubię. Trzymam kciuki za Twój ogród. Najtrudniejszy jest projekt. Potem pójdzie już z górki.

Pozdrawiam


Od strony zabudowań w planie są brzózki i coś pomiędzy nimi pewnie trawy - został tam zainstalowany placyk dla dzieciaków , więc trochę cienia jest potrzebne , i zasłonięcie nieciekawego widoku.
Stanie tam ogrodzenie które napewno będzie miało siatkę cieniującą. to już mi będzie przyjemniej.

Lewa strona której nie widać na zdjęciu była warzywniakiem , i jest tam jeszcze kilka rzędów truskawek .

Zostało to potraktowane Agrosarem oprócz truskawek oczywiście , bo powyłazila tu i ówdzie wiechlina Łąkowa .
Nie chce jej w trawniku , a chcę jeszcze dzieciakom powiększyć plac manewrowy

Warzywniak idzie z truskawkami na dalszy plan.

Druga polowa działki jest w dzierżawie, narazie.
Bo muszę sie ogarnąć wkoło i przed domem . Gdy sie z tym uporam , przejdę do mojej preriowej łączki.

Wkoło domu będzie tez preriowo. Bardziej w wytyczonych rabatach.

Juz nie mogę się doczekać kolejnego sezonu !


____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Anda 09:46, 13 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Mam nadzieje, ze w kolejnym sezonie bedzie Cie troche wiecej i w ogrodzie i na O. Jednak rozumiem tez, ze praca na pierwszym miejscu po rodzinie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 09:14, 19 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia na spokojnie. Ogarniesz. Praca, rodzina, dzieci, dom i ogród, nie rozdwoisz się ani nie roztroisz. Co proponuję? Zrób sobie przechowalnik rozmnażalnik. W gruncie. Weź rolnika czy męża z glebogryzarką niech Ci przekopie prostokąt. Zainwestuj w silne sadzonki wiosną. Nakupuj czego chcesz po 10-20-30 doniczek. Podziel nawet na 4 czy więcej każdą i sadź w dobrze przygotowane podłoże. Za rok dwa będziesz miała 4-5x więcej sadzonek i sadź plamami, dużymi grupami. Masz miejsce, potrzebujesz roślin. Powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 22:14, 02 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Anda napisał(a)
Mam nadzieje, ze w kolejnym sezonie bedzie Cie troche wiecej i w ogrodzie i na O. Jednak rozumiem tez, ze praca na pierwszym miejscu po rodzinie


Oczywiście ... pierwsze trzy miesiące w nowej pracy wiadomo , rozruchowe , ale też trzeba się wykazywać .

Będę oczywiście z wami , muszę zabierać się za planowanie nowego sezonu , bo czasami przywlekę coś kompletnie oderwanego od głównego zamysłu . Hehhe

Tak już mam , ale chyba nie tylko ja ...heheh

Jak narazie kupiłam okazyjnie trochę kostki brukowej na opaskę , i duże płyty z których będzie chodniczek wkoło.

Na wiosnę zapowiadane ogrodzenie.
No i trawniczek muszę powiększyć .
Narazie jest wypalony Herbicydem , bo wcześniej było tu pole orne , i wyłazi mnie przeklęta wiechlina Łąkowa.

Dużo chcę zrobić zobaczymy jak wyjdzie ...
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 22:18, 02 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Kasia na spokojnie. Ogarniesz. Praca, rodzina, dzieci, dom i ogród, nie rozdwoisz się ani nie roztroisz. Co proponuję? Zrób sobie przechowalnik rozmnażalnik. W gruncie. Weź rolnika czy męża z glebogryzarką niech Ci przekopie prostokąt. Zainwestuj w silne sadzonki wiosną. Nakupuj czego chcesz po 10-20-30 doniczek. Podziel nawet na 4 czy więcej każdą i sadź w dobrze przygotowane podłoże. Za rok dwa będziesz miała 4-5x więcej sadzonek i sadź plamami, dużymi grupami. Masz miejsce, potrzebujesz roślin. Powodzenia


Hej , wlasnie na koniec sezonu coś takiego sobie zrobiłam.

Jakieś różne trawki nożem podzieliłam i powtykalam , wszystko żyje , także git .

Wiosna czas rewolucji będzie .
Te wszystkie moje rozrzutki , jakoś przemyślę żeby miało ręce i nogi .

Troche tez cebul nakupiłam więc , po ich przekwitnięciu się za nie zabiorę .
Ech mój pierwszy ogród , wiec pewnie jeszcze srylion razy będę latać z sadzonkami zanim zostana na stałe hehehhe

Buziaki , pozdrawiam !
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 08:57, 03 sty 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Póki co łóżko nam sie rozsypało i kupiliśmy z baldachimem z VOXa , oczywiście z rynku wtórnego w super stanie.
Sztos , pod materac zmieścić mozna pół chałupy.


Za dwa tygodnie przywlokę stolik kawowy i dwa wypoczynki też z VOXa,
Przekonałam się o tych meblach i są naprawdę pożądne.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies