Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

Ewa777 18:23, 27 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Taki wózeczek ogrodnika, bardzo fajna rzecz. Mam bardzo podobny. Często go używam.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 18:50, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
sylwia_slomczewska napisał(a)
Poczytałam o niechęciach Ema do zmniejszania trawnika. Trawy fajnie by pomiędzy wyglądały to prawda, ale jest jedno ale....
Mianowicie tam gdzie do tuj nie będzie dochodziło światło lub będzie go mało tyje wyłysieją, a to nie będzie ładnie wyglądać jak trawy zostaną przycięte.

Natomiast co do tego jak pisze Ewa trzy tuje na jeden metr też się nie zgadzam. Tuja szmaragd potrafi osiągnąć po 10-15 latach pokaźną średnicę, mam po sąsiedzku takie i mają po półtora metra średnicy najmniej. Ja sadziłam maleństwa 20cm i mam co 120 cm posadzone, rosną 6 lat i już pomiędzy nimi zostało tylko 30 cm luzu dołem. A nie miały ciętych czubków celem zagęszczania jeszcze. Jak się takie tuje zrosną to w miejscach gdzie jedna dotyka drugiej łysieją i brązowieją. W sytuacji gdyby jedna np. wypadła, zamarła, zachorowała zostaje bardzo brzydka dziura, którą nie łatwo zapełnić. Tyle moich wywodów. Ja bym się nie szczypała tylko zdjęła tyle trawy ile potrzeba, Emuś by pomruczał i się pogodził( choć mój akurat chętnie trawę oddaje bo ma mniej koszenia)W końcu kogo bardziej kocha Ciebie czy trawkę? Tylko pytając można się czasem zdziwić, o czym się przekonała moja sąsiadka


Sylwio, ale kto ma ochotę czekać na zwarty żywopłot 6 lub więcej lat? W słabszej ziemi rosną wolniej, bez wody też. Tutaj sadzi się tuje gęściej. Jeśli kupujesz je wysokie na 60-80 cm to sadzisz 3 na metr. Jeśli wyższe, czyli 1m lub więcej, to dwie na metr. Potem je tniesz. Żywopłot tujowy jak już się zrośnie tniesz na płasko, tak, że wychodzi ściana, a nie takie półokrągłe walce jak to sie widzi często w PL. W ten sposób o wiele szybciej uzyskujesz zwarty żywopłot. Jeśli jakaś tuja po latach wypadnie, to zawsze to będzie widać niestety. Nawet jeśli tuje będą w formie walca. To ogromny minus tuji, że łysieją od środka i nie zarastają tak szybko, jakby to było potrzebne w żywopłocie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Roocika 10:17, 28 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania111 napisał(a)
Najnowszy zakup




Nie mogłam się już doczekać kiedy użyje hihihi





Wózek też mam, ale czekam aż mąż mi koła wymieni, bo mój nie chce jechać po trawie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anabuko1 11:44, 28 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Fajny i przydatny ten nowy zakup.
Żurawki i ja lubię.
I ciągle ostatnio je gdzieś przesadzam

Pozdrówki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ania111 21:45, 28 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Ewa777 napisał(a)
Taki wózeczek ogrodnika, bardzo fajna rzecz. Mam bardzo podobny. Często go używam.


Ewa ,

Wózeczek , jest super bo jest leciutki ,
a zresztą od przybytku , głowa nie boli

... no i był za 1/2 ceny
wiec jak tu nie kupić
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 21:47, 28 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Roocika napisał(a)

Wózek też mam, ale czekam aż mąż mi koła wymieni, bo mój nie chce jechać po trawie



ojej ,

może też powinnam wymienić ???
na jakie wymieniasz ? ???- na gumowe ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 21:50, 28 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
anabuko1 napisał(a)
Fajny i przydatny ten nowy zakup.
Żurawki i ja lubię.
I ciągle ostatnio je gdzieś przesadzam

Pozdrówki zostawiam


Aniu
jakiś czas temu się trochę do nich zraziłam ,
miałam w kamieniach i po 2 -3 latach trochę wyrosły i wyglądały nie estetycznie ,
a że szkoda było mi ich wyrzucić ,
wsadziłam między hortensje
i okazało się że to bardzo dobry pomysł ,
( chociaż przypadkowy )


.... teraz chyba jeszcze coś dosadzę ,
zobaczę jak opadną liście z hortensji ,
co jeszcze powinnam dosadzić



... a po za tym gdzieś widziałam obwódkę z żurawek ,
to też może być dobry pomysł
nie uważasz ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Roocika 08:10, 29 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ania111 napisał(a)



ojej ,

może też powinnam wymienić ???
na jakie wymieniasz ? ???- na gumowe ???


Aniu, nie wiem czy masz identyczny, mój ma koła takie małe, prawie równo z wózkiem i na trawie zwyczajnie trze dnem zamiast jechać. Mąż ma wymienić na większe (nie wiem dokładnie na jakie) ale nie wiem kiedy to zrobi, pewnie dopiero w przyszłym roku

Nie stresuj się. Cmok
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Ania111 09:18, 29 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Roocika napisał(a)


Aniu, nie wiem czy masz identyczny, mój ma koła takie małe, prawie równo z wózkiem i na trawie zwyczajnie trze dnem zamiast jechać. Mąż ma wymienić na większe (nie wiem dokładnie na jakie) ale nie wiem kiedy to zrobi, pewnie dopiero w przyszłym roku

Nie stresuj się. Cmok


...
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:57, 30 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dziewczyny ,
Ręce opadają ,
pojechał zajrzeć na działkę - kupiłam niebieściutkie bratki
więc pomyślałam wsadzę
... i co widzę !!!
na trawniku kopce kreta !!!
były wszędzie ,
spacerek po całej działce

... z tego wszystkiego nawet foteczek nie zrobiłam ,
nadrobię w piątek po pracy

... jak dorwie tego zuchwalca .... !!!!

ps. potrzebna porada ,
jak rozluznić gliniastą glebę ???
moje cebulki mają problem w takiej glebie
kompostu nie mam

gdzieś czytałam ,że piaskiem ???
ale nie wiem , ????
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies