Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

Ania111 16:16, 11 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
O zniszczonych deklaracjach już nawet nie wspominam
Po Prostu wam pokaże



____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 16:21, 11 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
inka74 napisał(a)
Pelargonii z nasion nigdy nie miałam, sadzonki pędowe owszem robiłam, z różnym skutkiem . Begonie kiedyś próbowałam i też z różnym skutkiem. Ale tam nasion było bardzo dużo w torebce, mega drobne były.


Iwonka ,
Z braku zajęcia
Posiałam, ale jak sama widzisz nasionek jest mało
Ciekawe ile z nich wypuści.
Niestety z pędów nic nie mam z ubiegłego roku
Moje "umarły " zw wszystkich sadzonek mam tylko 2 malutkie
I nie wydaje mnie się żeby coś z nich było
Więc pomysł z nasionami
Ale chyba trzeba będzie kupić gotowe sadzonki w maju

Na begonie się jeszcze nie odważę
Ale myślę że kiedyś spróbuje
____________________
Ania Spelnione marzenie
inka74 20:51, 11 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Aniu - szkółka z linku nie była sprawdzona. Nie wiem jakie mają rośliny. I ja bym derenia nie kupowała przez internet. Jedyna rada to kupuj derenia, który kwitnie. I czytaj w różnych źródłach docelowe wymiary bo straszne są rozbieżności.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ania111 08:00, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
inka74 napisał(a)
Aniu - szkółka z linku nie była sprawdzona. Nie wiem jakie mają rośliny. I ja bym derenia nie kupowała przez internet. Jedyna rada to kupuj derenia, który kwitnie. I czytaj w różnych źródłach docelowe wymiary bo straszne są rozbieżności.


Iwonka ,
Tak też zrobię , poszukam kwitnącego - nie ukrywam ,że ceny są spore 150-200 pln to dużo na tej stronce i jeszcze nie sprawdzone
Porozmawiam z panem ze szkółki od , której często kupuje moje się coś uda
Ale już wybrałam sobie derenie hihihi
To już moje drugie podejście do nich ,
wcześniej odstraszały mnie trochę wielkości po latach
ale teraz nie mogę się im już oprzeć ,
Już oczami wyobrazni widzę biały , jasnoróżowy i oczywiście ciemny róż
Tylko czy takie znajdę za rozsądną cenę hihihi
Czytałam ,że z dereniami jest problem z kwitnieniem
Tak jak magnolie , dużo jest z siewek a to oznacza brak kwiatków przez długie lata
____________________
Ania Spelnione marzenie
BasiaLT 13:12, 12 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Aniu ja też chciałam przyoszczędzić i kupiłam małą sadzonkę derenia. Efekt był taki że bardzo długo się zbierał. Konkretnie zaczął rosnąć dopiero w drugim roku a zakwitł po 4 latach i to raptem 3 kwiatkami. Lepiej odżałować trochę kasy i kupić konkretne drzewko, najlepiej w fazie kwitnienia. Bo czasami kupowanie kota w worku średnio się kończy.
Podobnie miałam kiedyś trawą pampasową. Jedna zakupiona jako mała sadzonka nie wypuściła miotełki nigdy, mimo że mam ją jakieś 10 lat. Inna, zakupiona też jako mała sadzonka ale już z miotełką w następnym roku podwoiła swoją objętość a następnie miała 15 miotełek.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Anda 13:16, 12 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33350
BasiaLT napisał(a)
Aniu ja też chciałam przyoszczędzić i kupiłam małą sadzonkę derenia. Efekt był taki że bardzo długo się zbierał. Konkretnie zaczął rosnąć dopiero w drugim roku a zakwitł po 4 latach i to raptem 3 kwiatkami. Lepiej odżałować trochę kasy i kupić konkretne drzewko, najlepiej w fazie kwitnienia. Bo czasami kupowanie kota w worku średnio się kończy.
Podobnie miałam kiedyś trawą pampasową. Jedna zakupiona jako mała sadzonka nie wypuściła miotełki nigdy, mimo że mam ją jakieś 10 lat. Inna, zakupiona też jako mała sadzonka ale już z miotełką w następnym roku podwoiła swoją objętość a następnie miała 15 miotełek.


Trawy pampasowy kupujcie tylko z miotełkami. Często w sprzedaży są siewki i one nie kwitną, tzn. kwitną po latach. Szkoda kasy na takie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 13:36, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
BasiaLT napisał(a)
Aniu ja też chciałam przyoszczędzić i kupiłam małą sadzonkę derenia. Efekt był taki że bardzo długo się zbierał. Konkretnie zaczął rosnąć dopiero w drugim roku a zakwitł po 4 latach i to raptem 3 kwiatkami. Lepiej odżałować trochę kasy i kupić konkretne drzewko, najlepiej w fazie kwitnienia. Bo czasami kupowanie kota w worku średnio się kończy.
Podobnie miałam kiedyś trawą pampasową. Jedna zakupiona jako mała sadzonka nie wypuściła miotełki nigdy, mimo że mam ją jakieś 10 lat. Inna, zakupiona też jako mała sadzonka ale już z miotełką w następnym roku podwoiła swoją objętość a następnie miała 15 miotełek.


Basiu ,
No chyba niestety tak będę musiała zrobić
zamiast 3 szt, kupie jedną za 200 pln ( oj będzie bolało )
ale niepewna roślinka nie da mi satysfakcji

A co do trawy to się teraz już załamałam ,
mam 4 kupione pampasowe bez miotełek ,- i chyba nie będę ich miała szybko

...człowiek się uczy przez całe życie ...
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 13:41, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)


Trawy pampasowy kupujcie tylko z miotełkami. Często w sprzedaży są siewki i one nie kwitną, tzn. kwitną po latach. Szkoda kasy na takie.


Ewa , bardzo dziękuję za rade ,
Nie sądziłam ,że u traw też jest taka reguła
Nie przypuszczałabym ,że one też mają problem z kwitnieniem ,


____________________
Ania Spelnione marzenie
BasiaLT 13:42, 12 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Anda napisał(a)


Trawy pampasowy kupujcie tylko z miotełkami. Często w sprzedaży są siewki i one nie kwitną, tzn. kwitną po latach. Szkoda kasy na takie.

To prawda. Człowiek działa pod wpływem chwili a tka naprawdę to najlepiej kupować rośliny wtedy, kiedy jest ich najlepszy czas. Wtedy nie ma pomyłek. No ale teoria teorią a życie życiem.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Ania111 13:50, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
BasiaLT napisał(a)

To prawda. Człowiek działa pod wpływem chwili a tka naprawdę to najlepiej kupować rośliny wtedy, kiedy jest ich najlepszy czas. Wtedy nie ma pomyłek. No ale teoria teorią a życie życiem.


Basiu ,

... i w tym właśnie jest problem
teoria a rzeczywistość hihihi
ale chyba trzeba się przełamać ,

Teraz potrzebuje super trawy do donic jako soliter ,
Masz może pomysł ?

Ja niestety chyba jedynie tradycyjnie - rozplenicę wymyśliłam ,
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies