Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

Anda 13:57, 12 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Ania111 napisał(a)


Ewa , bardzo dziękuję za rade ,
Nie sądziłam ,że u traw też jest taka reguła
Nie przypuszczałabym ,że one też mają problem z kwitnieniem ,




U pampasówek tak. U mnie brat szefa jest odpowiedzialny za trawy i jak myślisz, co sprzedaje? Ja klientom daję tylko pampasówki z miotełkami. Innych nie sprzedaję.
U innych traw chyba tak nie jest. Do tej pory nie spotkałam się z tym jeszcze u innych traw.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ania111 14:04, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)


U pampasówek tak. U mnie brat szefa jest odpowiedzialny za trawy i jak myślisz, co sprzedaje? Ja klientom daję tylko pampasówki z miotełkami. Innych nie sprzedaję.
U innych traw chyba tak nie jest. Do tej pory nie spotkałam się z tym jeszcze u innych traw.


Ewa , a jaką polecasz trawę do donic ?
chciałabym jakąś śliczną hihihi i okazałą,
____________________
Ania Spelnione marzenie
Anda 14:12, 12 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Ania111 napisał(a)


Ewa , a jaką polecasz trawę do donic ?
chciałabym jakąś śliczną hihihi i okazałą,


Masz dużą donicę?
Calamagrostis brachytricha, Festuca amethystina (do mniejszych donic i mocno się wysiewa), Hakonechloa marca, Helictotrichon sempervirens 'Saphirsprudel' , Miscanthus Adagio lub Red Chief, Pennisetum jaką chcesz, wszystkie ładne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UlaB 14:17, 12 sty 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Calamagrostis brachytricha - też chciałam polecić - mam, zimuje od 3 czy 4 lat w donicy ceramicznej na północnym wschodzie Polski bez żadnej osłony. Bardzo mi sie podoba na tarasie, kłosy ma genialne, wczesnie startuje. Hakona jakoś mi nie chce rosnąć w donicy, co roku dosadzam nowe, może tym razem sie uda. Miskanty też do tej pory ładnie mi rosły w donicach. W ubiegłym roku posadziłam też trzcinnka Overdamm i turzyce limonkowe (nie pamietam które).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Ania111 14:19, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Anda napisał(a)


Masz dużą donicę?
Calamagrostis brachytricha, Festuca amethystina (do mniejszych donic i mocno się wysiewa), Hakonechloa marca, Helictotrichon sempervirens 'Saphirsprudel' , Miscanthus Adagio lub Red Chief, Pennisetum jaką chcesz, wszystkie ładne


Ewa , te donice to wyglądają tak

i chciałabym po jednej w każdą dziurkę
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 14:24, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
UlaB napisał(a)
Calamagrostis brachytricha - też chciałam polecić - mam, zimuje od 3 czy 4 lat w donicy ceramicznej na północnym wschodzie Polski bez żadnej osłony. Bardzo mi sie podoba na tarasie, kłosy ma genialne, wczesnie startuje. Hakona jakoś mi nie chce rosnąć w donicy, co roku dosadzam nowe, może tym razem sie uda. Miskanty też do tej pory ładnie mi rosły w donicach. W ubiegłym roku posadziłam też trzcinnka Overdamm i turzyce limonkowe (nie pamietam które).


Ula
Bardzo dziękuję za odwiedziny i oczywiście za podpowiedzi
Nie za bardzo wiem jak wyglądają te trawki ,
więc zaraz podejrzę
Rozumiem ,ze nie chowasz ich na zimę i zimują bez problemu ,
Bo moje niestety nie da się ruszyć
____________________
Ania Spelnione marzenie
mrokasia 14:52, 12 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Ja też Brachytrichę polecam .
Fajne te donice. Możesz je dodatkowo ocieplić cienkim styropianem wewnątrz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UlaB 14:53, 12 sty 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ekstra donice. Jakie wymiary ma ta donica? Ile ich masz?
Nie, nie chowam donic, nie mam gdzie, a niektóre też i wagowo nie do ruszenia. Może w tym roku coś jednak osłonię, bo mi zapowiadają na dniach jakieś mrozy prawie -20.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Ania111 15:57, 12 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
mrokasia napisał(a)
Ja też Brachytrichę polecam .
Fajne te donice. Możesz je dodatkowo ocieplić cienkim styropianem wewnątrz.


Kasiu ,

Jak dobrze ,że się was poradziłam ,
nie wiedziałam nawet ,ze takie trawy w ogóle istnieją
znam tylko rozplenice i pampasową

.... bardzo podoba mnie się ta trawka
a donice , będę ocieplone i pomalowane i jeszcze podświetlone ,
ale to już wiosną
____________________
Ania Spelnione marzenie
Mirka 17:56, 12 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


i chciałabym po jednej w każdą dziurkę

Aniu Trzcinnik krótkowłosy Brachytrycha jest fajny szybko wiosną startuje ale jest wysoki u mnie tak z 150 cm.
Jeśli ci pasuje to posadź.
Pokaże ci go u mnie
Pozdrawiam z Nowym Rokiem
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies