Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

UlaB 14:28, 15 sty 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ania111 napisał(a)


A na HAKONKI mam już plan ,
I nie do donic tylko na rabatę z kaliną ,
Myślę ,że będzie pasowałam
Tylko to jest miejsce bardzo słoneczne ,
w zasadzie patelnia ,
czy ta trawka sobie poradzi ???


zalezy która odmiana - u mnie jedna rosnie na patelni (córeczki rosną i w słońcu i w cieniu - wszedzie dobrze sie czuje) - to wg mnie Aureola (kupiłam ją bez oznaczenia ale to raczej ta, bo Stripe It Rich i AllGold tez mam i wyglądają inaczej). Beni Kaze tez u mnie dobrze rosnie na słoncu ale jednak nie jest to az taka patelnia jak w przypadku Aureoli. Pewnie zwykła Macra tez bedzie dobrze rosła. Kluczem jest wg mnie odpowiednie podłoze (rozluznione korą i kompostem lub próchnicą i nie przesychające).
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Dorota123 21:43, 15 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pospieszyłaś się z wysiewami, będziesz się z tym męczyć 5 miesięcy. Dla mnie to za długo.
Czytam o planach na donice i jeszcze braku wyboru. Mnie ta róża okrywowa co ją Irenka pokazała wpadła w oko tylko, że ja już miałam róże w dużej donicy i słabo mi kwitła. W ubiegłym roku wysadziłam do gruntu, zobaczymy, czy jej się poprawi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ania111 17:48, 16 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Hakonki, zwłaszcza ta zwykłą zielona radzą sobie na słońcu ale sporo wilgoci im potrzeba, szczególnie młodym roślinom. Nie wiem czy dasz radę im zapewnić takie warunki jeśli weekendowo jesteś na działce. Róże w donicach też. Podlanie raz w tygodniu w czasie upałów raczej nie wystarczy.



Asia

Trochę mnie to martwi
Bo już prawie plan w głowie ułożyłam
a tu taka smutna informacja

Ale bardzo się cieszę ,że podpowiedziałaś
Bardzo cenię rady z własnego doświadczenia



____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 17:58, 16 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
UlaB napisał(a)


zalezy która odmiana - u mnie jedna rosnie na patelni (córeczki rosną i w słońcu i w cieniu - wszedzie dobrze sie czuje) - to wg mnie Aureola (kupiłam ją bez oznaczenia ale to raczej ta, bo Stripe It Rich i AllGold tez mam i wyglądają inaczej). Beni Kaze tez u mnie dobrze rosnie na słoncu ale jednak nie jest to az taka patelnia jak w przypadku Aureoli. Pewnie zwykła Macra tez bedzie dobrze rosła. Kluczem jest wg mnie odpowiednie podłoze (rozluznione korą i kompostem lub próchnicą i nie przesychające).



Ula ,
W poprzednim poście Asia mi napisała ,ze lubią wodę i często trzeba podlewać na pełnym słońcu . Jak u Ciebie ma się temat podlewania ?
Bo rozumie iż podłożę pod każdy krzaczek i tak muszę podsypać odpowiednią mieszanką do traw i chyba musze poczytać o odpowiedniej odmianie trawki ,

____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 18:08, 16 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Dorota123 napisał(a)
Pospieszyłaś się z wysiewami, będziesz się z tym męczyć 5 miesięcy. Dla mnie to za długo.
Czytam o planach na donice i jeszcze braku wyboru. Mnie ta róża okrywowa co ją Irenka pokazała wpadła w oko tylko, że ja już miałam róże w dużej donicy i słabo mi kwitła. W ubiegłym roku wysadziłam do gruntu, zobaczymy, czy jej się poprawi.


Dorotka ,
Te nasionka , to w sumie i eksperyment i tęsknota za wiosną
Nigdy wcześniej nie siałam pelargonii ale już podobno się sieje w połowie grudnia
A co do róż
Irena ma cudne te róże
i oczami wyobrażnii już je widziałam na przodzie
A też była to róża okrywowa ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
UlaB 18:20, 16 sty 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
U mnie ta hakonka najbardziej na patelni rosnie w nogach 4-metrowej koreanki. Nie powiem zebym ją mocno nawadniala, w wielkie upaly w nocy podlewamy ale zwykle zyje wlasnym zyciem. U mnie kluczem jest chyba to, ze mam gline i ona dobrze trzyma wilgoc. Jesli chcesz szykowac podloze dla hakony to trzeba dac troche kory i kompostu i wymieszac z rodzima glebą - jesli masz piach to dodac cos co bedzie trzymac wode, jesli gline, to bedzie Ci rosla bezobslugowo.
Doczytalam, ze Ty to wszystko sadzisz na dzialce a nie przy domu. W takim razie pamietaj zeby podloze w donicach wzbogacic srodkami zatrzymujacymi wode - donice znacznie szybciej wysychają. Wydaje mi sie, ze trzcinniki powinny dac rade, ale rozplenice chyba lubią wlasnie duzo wilgoci. U mnie najbardziej wytrzymale trawy (w sensie susza nie straszna) to seslerie.
Ja w tym roku zaczynam nasadzenia na działce Zaczelam juz kupowac drzewa
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Roocika 18:47, 16 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, czytam twoje rozmyślania o donicach, trudne masz zadanie.
Miałam też pisac o środkach zatrzymujących wodę, kupowałM takie granulki do donic z hortkami, one magazynują wodę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 19:22, 16 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
Aniu! Co roku mam plan, żeby wysiać jakieś nasionka, ale nigdy nie zdążę. No prawie, raz mi się udało, kwiaty kleome. Tak więc podziwiam i pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Ania111 19:44, 16 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
UlaB napisał(a)
U mnie ta hakonka najbardziej na patelni rosnie w nogach 4-metrowej koreanki. Nie powiem zebym ją mocno nawadniala, w wielkie upaly w nocy podlewamy ale zwykle zyje wlasnym zyciem. U mnie kluczem jest chyba to, ze mam gline i ona dobrze trzyma wilgoc. Jesli chcesz szykowac podloze dla hakony to trzeba dac troche kory i kompostu i wymieszac z rodzima glebą - jesli masz piach to dodac cos co bedzie trzymac wode, jesli gline, to bedzie Ci rosla bezobslugowo.
Doczytalam, ze Ty to wszystko sadzisz na dzialce a nie przy domu. W takim razie pamietaj zeby podloze w donicach wzbogacic srodkami zatrzymujacymi wode - donice znacznie szybciej wysychają. Wydaje mi sie, ze trzcinniki powinny dac rade, ale rozplenice chyba lubią wlasnie duzo wilgoci. U mnie najbardziej wytrzymale trawy (w sensie susza nie straszna) to seslerie.
Ja w tym roku zaczynam nasadzenia na działce Zaczelam juz kupowac drzewa


Ula ,
W miejsce , o którym myślę dla hakonki to ziemia gliniasta ,
więc chyba dobrze się składa hihihihi
W takim razie zaryzykuje
3m odległości wystarczy ???
aby roślinki miały dobrze ?
No to chociaż mam hakinki hihihi - i jedną rabatę z głowy ,

No to teraz jescze te nowe skrzynie betonowe ,
i 2 donice na przodzie , hihihi
teraz to już " pikuś " hihihihi

I wracamy do punktu wyjścia ,
nadal nie mam donic betonowych od których zaczęłam plany , hihihi
Ale już wolę sadzić abstrakcyjnie zimią
niż wiosną i " zamordować " roślinki
Więc temat nadal aktualny
____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 19:46, 16 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Roocika napisał(a)
Aniu, czytam twoje rozmyślania o donicach, trudne masz zadanie.
Miałam też pisac o środkach zatrzymujących wodę, kupowałM takie granulki do donic z hortkami, one magazynują wodę.


Asiu ,

Prawda ?
Niby 2 betonowe donice a tu takie problemy - ale za to jak fajnie podebatować
I ile się nauczyłam

Ale o tych granulkach muszę pomyśleć ,
Widziałam też w jakimś programie maty ,
one też magazynują wodę
Może to będzie wystarczające nawadnianie dla róży ???
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies