Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Za szeregówką u Suiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Za szeregówką u Suiki

Suika 16:33, 17 wrz 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 15
Witajcie,
Bardzo dziekuje za pierwsze wypowiedzi Czyli tak ogolnie to pomysl podzielenia ogrodka na 2 części został zaakceptowany przez fachowców juuupi!
Co do dzieci- mam w wieku 3 i 5,5 lat. W zeszlym roku po wprowadzeniu się -w sierpniu- rzeczywiscie drżałam za każdym razem gdy miały zejść na dół. Starszy sobie radził, ale z młodszą, wtedy 2latką to biegałam góra-dół po tych schodach. Teraz wzdłuż całego tarasu stoją donice z kwiatkami, więc dzieciaki mają chociaż taką optyczną granicę, że trzeba się zatrzymać. Mamy zamówione balustrady- ale wiecie jak to jest, termin to rzecz względna... ciągle ich nie ma, a że wykonawcą jest znajomy który i tak nas wcisnął w kolejkę to nie bardzo nam wypada go ponaglać.
Teraz lecę pooglądać projekt Syli, przez zimę mam nadzieję że dopracuję projekt i na wiosnę pozostanie tylko praca fizyczna Mówicie, że lepiej zrobić kwadraty niż koła...muszę nad tym podumać Pozdrawiam gorąco w ten piękny dzień!
Pwl 18:33, 17 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Podział na dwie części doda tajemniczości i sprawi że będzie się wydawał większy mimo
podzielenia. Plusem będzie też to że doda trochę prywatności. To świetny pomysł To
akurat może nie jest Twój typ ale podrzucę, może będzie w czymś pomocny, jest to
ogród także w szeregówce z altaną w samym rogu, ścieżką do niej oraz trawnikiem
na środku. osobiście uważam że jest to bardzo dobry projekt dlatego wstawię zobacz

Widok z tarasu, w rogu ogrodu zaciszna altana do której prowadzi ścieżka lub na przełaj trawnik.

budowa ścieżki oraz małej podmurówki dla roślin. wybraną ziemię pod beton można umieścić
między wymurowaną małą podmurówką, a płotem, gdzie postanie nowe piętro ogrodu z roślin.

wylewka z betonu lub podobnej masy która stworzy nawierzchnie

widok z tarasu obłożonego płytami chodnikowymi w szarym kolorze

ogród i poczynione nasadzenia

końcowy widok po ukończeniu już wszystkich prac

Tutaj jest cała historia powstawania na zdjęciach
http://www.garden-makers.co.uk/garden_portfolio/case_studies_barnes.html
____________________
paweł
hanka_andrus 18:41, 17 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bardzo ładny projekt i wykonanie.Efekt końcowy .....wspaniała elegancja!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Limka 18:57, 17 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Paweł, superowski ten projekt i wykonanie!
____________________
Nasadzenia przed domem
lenka 19:11, 17 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
Ale ładniutki ten ogródek,taki romantyczny...- niesamowite,że można tak fajnie zaaranżować taki niewielki skrawek ziemi...
A co to za drzewka?
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Pwl 19:12, 17 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Pomyślałem o szeregówkach i że ten ogród może akurat być pomocny Dzięki. Dużo jest roboty z
poprowadzeniem ścieżki ale uważam że jeśli ktoś się na niego zdecyduję to jest to gra warta świeczki
____________________
paweł
Suika 20:39, 17 wrz 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 15
Rewelacyjny projekt i jeszcze lepszy efekt w rzeczywistości! Kolory- moje, szkoda tylko że u mnie już nie przejdą prace typu wylewki itp. No i dzieci zrujnowałyby połowę ogródka, już widzę ścieżkę wydeptaną do altanki hihi na pewno za daleko byłoby im po chodniku. Ale ogródek przepiękny, taki romantyczny, tchnący spokojem i urodą...ale się rozmarzyłam hihi Dzisiaj sąsiedzi -ci po prawej coś mierzyli przy siatce. Ale by było super, gdyby wstawili tam pergole albo jakieś pełne ogrodzenie- odgrodzibyśmy się od nich i od ulicy o której pisałam. Ja nie mogę nic po tej siatce puścić, ani nawet przymocować choćby wikliny czy czegoś podobnego.
Oglądam Wasze ogrody i myślę- kiedy u mnie powstanie coś konkretnego.. no ale pewnie każdy tak zaczynał, koncepcje się ciągle zmieniają, milion myśli na godzinę i jeszcze więcej wątpliwości miłej nocki!
hanka_andrus 20:48, 17 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Cierpliwość czasami bywa nagrodzona,skoro sąsiedzi o czymś przemyśliwują,to znaczy ,że coś będzie się działo za płotem.Czekaj,i obserwuj......
Może czekali ,aż ty obsadzisz ze swojej strony/a tu nic....../
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
magnolia 12:40, 19 wrz 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jak nie można z nawierzchnią, to można odwrócić trawnik- tzn trawnik zrobic wypełnieniem.
Wkleję swój rysunek sugerowałam się trochę tym projektem. Może będzie dobry.
Po prawej tam gdzie nie ma rabat można przed ogrodzeniem postawić pergolę. Koło i brzegi to rabata, a łuk przy tarasie to grys do chodzenia w którym mogą rosnąc rośliny ( nawet narysowałam jakieś kulki tam). Można zrezygnować z grysu, tez będzie dobrze.

____________________
Limka 14:02, 19 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Tak mi się ten gotowiec podoba, ze... no nie mogę. Ja bym taki robiła bez zastanowienia i bez żadnych zmian
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies