Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Za szeregówką u Suiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Za szeregówką u Suiki

Matka 14:07, 19 wrz 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Kurcze, chciałąbym taki ogródek!naprawdę, zamiast tego mojego wielgachnego areału(chyba się przeprowadzę!!!


Witaj
____________________
U Matki
tyna 19:17, 19 wrz 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
witam, całkiem fajna powierzchnia do zagospodarowania...... będę pilnie obserwować
projekt-wzór też dla mnie bomba, mimo, że preferuję linie proste, ten "kołowy" wyjątkowo uniwersalny i przyjazny, zmienia całkowicie odbiór przestrzeni...stwarza przestrzeń - można wiele zaczerpnąć

Ps. Paweł, dziękuję za jego pokazanie
____________________
pozdrawiam :)
Gardenarium 19:23, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lenka napisał(a)
Ale ładniutki ten ogródek,taki romantyczny...- niesamowite,że można tak fajnie zaaranżować taki niewielki skrawek ziemi...
A co to za drzewka?


Ponieważ Paweł ściągnął projekt z angielskiej strony podejrzewam, że o oliwki. Można w to miejsce posadzić gruszę wierzbolistną, ale odradzam. Lepiej będzie wyglądała kulista wiśnia "Umbraculifera" lub inne dowolne drzewka, ale wszystkie jednakowe, żadnego mieszania.

Ten projekt może posłużyć jako schemat nasadzeń, które moga być dowolne.
Lawendę można zastapić żurawkami, trzmieliną lub wrzosami. Zamiast drzew liściastych można dać iglaste.

Zamiast wylewki, płyty w trawniku, lub żwir.

Bardzo mi się ten projekt spodobał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:24, 19 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Projekt powiększa wizualnie przestrzeń, wart przeniesienia na nasz grunt, także po modyfikacjach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 19:26, 19 wrz 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
gardenarium napisał(a)
Projekt powiększa wizualnie przestrzeń, wart przeniesienia na nasz grunt, także po modyfikacjach.

właśnie też tak pomyślałam
____________________
pozdrawiam :)
KasiaWB 00:11, 20 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Paweł, no genialny ten projekt jak patrzę na tą realizację, to zaczynam żałować, że nie będę mieć szeregówki ))) ja bym się nie zastanawiała, tylko brała takie cudo dodam sobie ten projekt do inspiracji, może choć kawałeczek do siebie uszczknę ....
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 00:37, 20 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
to coś też do mojego starego ogrodu super
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joanka 18:46, 21 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Projekt rewelacja!!!

Ja także wymyśliłam sobie trawnik w kształcie koła. Być może trochę zmałpuję. Zamiast altanki posadzę ulubionego wiąza, pod nim będą stały krzesełka i mały stoliczek
Jeśli chodzi o drzewa to również przyszły mi do głowy sławne wiśnie Albo kilka cisów na pniu

Kurcze..... już to widzę u siebie Albo inaczej..... w końcu widzę wyraźnie coś u siebie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Suika 23:01, 04 paź 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 15
Witajcie

Po dłuższej przerwie, aczkolwiek wypełnionej intensywnym myśleniem i ślęczeniem przed monitorem komputera wrzucam moje wypociny...

Obrzeża z kostki już robimy, a mój mąż powiedział, że niczego już nie zmienia
Co o tym myślicie? Za mało, za dużo? Są jeszcze miejsca puste np koło jaśminowca. A może więcej drzewek?- w grę wchodzą tylko typu tej wiśni -śliczna jest -na razie na obrazku. Szerokość pasów pod roślinki wynosi 60 cm, co wyjdzie na trawę zostanie ciachnięte kosiarką, górą może sobie wchodzić. Z tyłu po prawej będzie podest i pergole- na razie nic tam nie będziemy robić tylko obrzeże. Wszelkie luki między roślinami podsypię korą. Ekrany planuję z takich samych tuji jak u sąsiadów za płotem- może ktoś wie jaki to dokładnie gatunek?Po lewej stronie mam więcej cienia, po prawej więcej słońca- starałam się do tego dopasować roślinki.

Bardzo proszę o uwagi, ulepszenia, komentarze. A teraz życzę miłej nocki, ja już lecę bo o 4 do pracy trzeba wstać. Ten ogródek -jeszcze go nie ma a spać przez niego nie mogę hihi Dobranoc, do jutra!
kaisog1 09:54, 05 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ehhhh szkoda, że nie zmodyfikowaliście tego projektu co wstawił Paweł.... Byłby rarytasik! No cóż może kto inny wykorzysta
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies