Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Za szeregówką u Suiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Za szeregówką u Suiki

Gardenarium 09:59, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieźle, brawo, gratuluję pracy.

Co do analizy nasadzeń trzeba się temu przyjrzeć na spokojnie, a jakbys tak rzut z góry nam zafundowała? Ależ mam wymagania.
Ja bym jeszcze pogrupowała rośliny. nie przedzielała jednakowych gatunków innymi, słowem rządki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:00, 05 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje u sąsiada to prawdopodobnie Brabant, ale ja b ym może polecała Aureospicata? Brabant mocno szyszkuje i starzeje się. Jak do tak małego ogrodu może inne? albo Smaragd do cięcia górą równo?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Suika 11:51, 18 paź 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 15
Witajcie po dłuższej przerwie- praca, dzieci itp jak to w zyciu.
Właśnie uporaliśmy się z kostką- mamy zrobione obrzeża- ok 60cm od siatki.
Przedstawię plan nasadzeń, bardzo proszę o porady. Ogólnie ogródek jest dosyć wietrzny, po lewej mam południowy wschód, na wprost zachod -tak mniej więcej. Na lewej siatce rośnie już bluszcz, więc tam będzie cień a po prawej słońce. Tarasu a właściwie podestu na trawniku jeszcze nie ma , może za rok lub nawet za 2 się pojawi. Przy tarasie właściwym chciałabym mieć klona- miał być palmowy, ale chyba dam pospolitego -bardzo tam wieje no i słońce pali. Zaś w tym drugim otworze muszę mieć coś najlepiej zimozielonego żeby liście nie leciały do sąsiada po prawej stronie. Ekrany z cisa lub innego żywotnika- jakiego?, hortensja po prawej biała a po lewej jakas różowa. Generalnie podoba mi się tonacja biało-różowo-fioletowa. Nic żółtego ani czerwonego.W lewym górnym rogu zrobiłam więcej miejsca pod bez czarny, obok budleja Davida- niech motylki fruwają jak będziemy siedzieć przy kawce Na siatce po lewej w głebi może jaśminowiec wonny? Za ekranem po lewej -wiśnia kulka. Co wy na to? Co źle a co może być? Chcę mieć jeszcze hosty- kilka już rośnie, cebulice, żurawki. Lepiej mniej niż więcej... ciekawe jak mi to wyjdzie hihihi będę się bronić rękoma i nogami zeby nie kupować wszystkiego co śliczne.
Pozdrawiam gorąco!





EwaG 12:35, 18 paź 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Hej, przeczytaj na tym blogu tekst o małym wąskim ogródku http://megimoher.blogspot.com/ . Wskazówki w sam raz dla Ciebie.
Dobór roślin trochę przypadkowy - widać, że zgromadziłaś to co Ci się podoba. Jaśminowce czy bez czarny (swoją drogą kwitnący bez ma bardzo specyficzny zapach, ja np. zupełnie go nie lubię, choć bardzo lubię widok tych kwiatów) przy małym ogródku - wielkość krzewów raczej nie do małego ogrodu a do tego ewentualne odrosty.
Jaka jest szerokość rabat, a jaka szerokość krzewów? Czy brałaś to pod uwagę.
A klon to przy domu planujesz posadzić?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
moni 12:58, 18 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ciekawy i warty wypróbowania projekt
____________________
Mona
abiko 13:05, 26 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
EwaG napisał(a)
Hej, przeczytaj na tym blogu tekst o małym wąskim ogródku http://megimoher.blogspot.com/ . Wskazówki w sam raz dla Ciebie.
tak zupełnie na marginesie, ależ tam są piękne łodziki)) aż mi się oczy uśmiechnęły) takie zboczenie zawodowe
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 23:19, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Suika napisał(a)







Układ rabat bardzo ładny, i na Gardenpuzzle wygląda też ładnie, tylko, jak przeanalizowałam dobór roślin, jednak zastanów się, bo rabata nie będzie atrakcyjna cały rok.
Nie dawałabym czarnego bzu i budlei, dąbrówek i jaśminowców. Ta grupa roślin przy samym tarasie to niezbyt trafny wybór.
Może daj wiecej iglastych lub liściastych zimozielonych i trawy- miskanty. Będzie pięknie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 13:50, 18 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękny efekt końcowy, nie raz tu jeszcze zajrzę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Zegrzynka 14:34, 18 lut 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Dlaczego ogrodowi najeźdżcy przerabiają tylko małe ogrody...:/ Swoja drogą chyba teraz w weekend wypada program na TVN Style jakoś w nocy. Możesz podpatrzeć - mają ciekawe pomysły i właśnie małe ogrody przy szeregówkach jak to w Anglii. Tylko w doborze roślin zdaj sie na Danusię i inne mądre głowy bo tam nieco inny klimat niz u nas.
Pozdrawiam i jestem pewna że wymyślisz coś fajnego - inspiracji na tym forum co niemiara
____________________
Pozdrawiam - Monika
bociek 17:27, 18 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Szkoda, ze nie wykorzystasz inspiracji Pawla i Magnolii, bylaby cudna bombonierka.
Twoj pomysl z podzialem na strefy tez jest OK, aczkolwiek moze w tej drugiej czesci przed zoltym domem pokusilabys sie o kolo z trawnika, zeby troche zlagodzic kanty i wizualnie poszerzyc ogrod?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies