Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Za szeregówką u Suiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Za szeregówką u Suiki

Suika 22:05, 16 wrz 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 15
Witajcie!
Wczoraj po raz pierwszy odwiedziłam Wasze forum i jestem zachwycona! Wasze ogrody są wspaniałe, a ja dopiero zaczynam przygodę z ogródkiem. Mieszkam już w swojej szeregówce od roku, a na wiosnę mam zamiar zacząć działać za domkiem. Na razie mam tylko trawę i masę aksamitek przy siatce Mam wielką prośbę o pomoc w zaprojektowaniu mojego małego kawałka ziemi.Pomożecie?
Ogródek jest dość wąski, jak to za szeregówką. Szerokość przy kostce to 6m, a na końcu rozszerza się do 7,8 m. Długość bez tarasu i kostki (sam teren do obsadzenia)to 9,6m. Na siatce po lewej stronie przy kostce mam posadzony bluszcz- docelowo bedzie na calej siatce. Gorzej z siatka po prawej stronie- nie moge na niej nic zrobic bo plot jest tylko sasiada -czym tu sie odgrodzic i zaslonic?Dodam ze moja szeregowka jest 2 a ta po prawej jest 1 i za waskim pasem trawnika jest chodnik i ulica. Kazdy kto tedy idzie lub jedzie gapi sie na nas;( jestesmy jak na patelni na widoku
Na mniej wiecej srodku ogrodka- tam gdzie to wciecie chcemy zrobic taki niby zywoplot. Nie chce miec roslin tylko pod plotami a na srodku wybieg z trawy. Chce podzielic ogrodek na 2 czesci- rosliny spod siatek schodzilyby sie do srodka zostawiajac przejscie na srodku. Myslalam o wysokich iglakach, cos takiego jak ma sasiad za siatka na wprost. Co sądzicie? Za tym zywoplotem bylaby strefa wypoczynkowa - po prawej stronie miejsce do siedzenia- taras lub kostka z 3 stron pelgore, jak zarosna to by nas nie bylo widac od lewej, od przodu i od tego zoltego domu. Wejscie byloby od lewej strony. Cala roslinnosc ma byc oddzielona od trawnika 2 rzedami kostki- takiej jak widac na zdjeciu- sporo jej zostalo, ma ksztalt prostokata i kwadratow, kolor jesienny lisc i troche szarej. Powinno powstac ciekawe, nieregularne oddzielenie- maz by mi nie kosil roslin kosiarka a trawa nie wchodzila by na roslinki. Lubie kolor fioletowy i chcialabym miec takie rosliny. W glebi w lewym roku moze cos wyzszego?
Z tylu tylko nizsze rosliny, bo iglaki sasiada robia juz ladne tlo.

Dodam ze ogrodek lezy na lekkim wzniesieniu, jest dosyc wietrznie Ziemia- gliniasta,a na to rzucona jakas lepsza. Pod trawa sporo piachu, ziemia nie jest zbita. Jak trzeba będzie to wymienię ile trzeba będzie hihi Latem mnostwo komarow Mieszkam w okolicy Wroclawia wiec okolica raczej ciepła.
Przy schodach po obu stronach (pod tymi rzuconymi deskami jest jedno) mamy zostawione prostokąty do obsadzenia -moze jakies wysokie krzewy, ktore siegalyby ponad taras.


Piaskownica zostaje jeszcze na jakies 2 lata potem idzie weg
Co do slonca -ogrodek jest skierowany na poludniowy-zachod. Po poludniu mamy chwile cienia, ktory rzuca tez zolty dom za nami. W upalny dzien to wybawienie, bo wszyscy sie prażą a ja mam cien idacy w kierunku mojego domu. Potem slonce omija ten dom i wychodzi na chwile jeszcze na prawo od żółtka

Ale się napisałam hihi mam nadzieje ze cos poradzicie. Nie za bardzo zagrace? Ale naprawde nie chce miec trawnika w srodku i tuje naokolo brrrr
Napiszcie prosze, co myslicie o moich pomyslach. Mam cala zime na zaplanowanie co i jak a na wiosne bierzemy sie do roboty
Acha te kropki na rysunku (przepraszam za jego kiepska jakosc) to slupki od siatki.
Piszcie, bede zagladac czesto i odpisywac, ew, cos wyjasniac. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odzew!





hanka_andrus 22:10, 16 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zdjęcia nie ma...... Witaj.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Suika 22:21, 16 wrz 2011

Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 15
Błąd nowicjusza- oczywiscie ich nie dodalam Bardzo przepraszam i juz sie poprawiam.
kaisog1 22:35, 16 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj...

Na wstępie powiem Ci, że jak zobaczyłam ten "wiszący" taras to zamarłam... już widziałam spadające dziecko z niego

Bardzo podobny ogródek zawitał u nas niedawno http://www.ogrodowisko.pl/watek/991-ogrod-magdalenka zajrzyj... projekt robiła nasza Syla

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Limka 22:48, 16 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
kaisog1 napisał(a)
Witaj...

Na wstępie powiem Ci, że jak zobaczyłam ten "wiszący" taras to zamarłam... już widziałam spadające dziecko z niego

Bardzo podobny ogródek zawitał u nas niedawno http://www.ogrodowisko.pl/watek/991-ogrod-magdalenka zajrzyj... projekt robiła nasza Syla



Właśnie chciałam to napisać Ale co z prawami autorskimi Sylwii i Noemi?
____________________
Nasadzenia przed domem
kaisog1 22:54, 16 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Limka ja tu wstawiam inspirację Nie żebym namawiała do plagiatu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
GabiK 23:22, 16 wrz 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Inspiracje są dozwolone.
Masz trochę inny ogródek, to to samo nie wyjdzie. A może Syla i Tobie doradzi?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
kaisog1 23:29, 16 wrz 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Z pewnością doradzi! A, że kreskę ma lekką to pewnie zaraz kolejna inspiracja powstanie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 23:32, 16 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie potrzeba tutaj bardzo przemyślanych nasadzeń.

Dwa rzędy kostki to za dużo - po za tym i tak będziesz musiała zadbać szczególnie o kanty.

W tych dołkach zakopałbym świerki serbskie albo stożki z cisa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 10:58, 17 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Możesz podzielić ten zakątek na dwa kwadraty a nie koła, będzie ciekawie.
Twój rysunek jest kanciasty, w realu trzeba by było go wyokraglić, ale rozumiem, że rysowanie nie jest mocną stroną - rozumiem sygnalizuję poprawkę.

Podział na kwadraty pozwoli posadzić ekrany z cisa, żeby powstała furtka, przejście.

To jakiś inny wariant, ale koła też są dobre.

Nadmieniam, że plagiaty tutaj są dozwolone, nie tylko inspiracje. Podział przestrzeni na tak małej powierzchni nie uda sie w zbyt wielu wariantach, w końcu pomysłów nam zabraknie.

Podpowiadanie jednej osobie może służyć także innym, więc kopiowanie ich jest dozwolone - to nie są projekty zawodowe, choć ja czasem wklejam także fragmenty swoich zawodowych projektów.
Można poza tym zamienić rośliny, a układ nasadzeń pozostawić.

Tutaj przykład bez podziału na kąciki


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies