Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Brzozowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Brzozowy raj

Bee 13:00, 04 lis 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
Gochna napisał(a)
W listopadzie trochę październikowych zdjęć



Ach, jaki piękny listopad. Beżowo-złoto-zielono i słonecznie.

Postanowiłam się przywitać bo pochłonęłam wątek .

Też mam ogród na piasku i wiem ile pracy on wymaga.
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Gochna 15:27, 04 lis 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Gosiu

Dawno nie byłam. Ostatnio na początku wątku, ale co się odwlecze to nie uciecze. Pięknie wszystko zrobiłaś ogród się rozrosły. Nie chcę się wierzyć że na takim piachu tak wszystko ładnie rośnie.

Ogród z takim rozmachem. Gaura piękny szpalerek tworzy.
Każda przeżyje jak będzie na podwyższeniu. Chodzi o to aby woda nie zalegała w korzeniach bo gniją. Jak będą pierwsze mrozy, tak jak napisała Mirka postępuj i będzie dobrze. Oczywiście przytnij na wys ok 10;cm nad ziemią. Miej przyszykowane suche liście nasyp na krzaki jak tylko zacznie mrozić przykryj igliwiem aby liście nie sfrunely.
Gaura się rozsiewa siewki mają zielone liście nakrapiane czerwonymi plamkami. Uważaj wiosna abyś nie powyrywała szkoda możesz posadzić w inne miejsce bo jest ładna.

Pozdrawiam


Witaj Ela

Staram się dodawać na bieżąco zdjęcia

Z gaura to bardzo dobre wiadomości, bo szkoda by mi było ją stracić. U mnie woda nie zalega nigdy w korzeniach, bo w piasku nie ma takiej możliwości

Dziękuję za "rozmach"

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 15:34, 04 lis 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Gardenarium napisał(a)
W 2020 pisałaś, że nie potrafisz zachować rygoru, że chcesz nowoczesny, ale właśnie udowodniłaś, że potrafisz, I to jak Super busz. Niesmowicie wszystko urosło.

Zawsze mówię, piasek jest lepszy niż glina.


Bardzo mi miło z okazji Pani odwiedzin, dziękuję za miłe słowa, które dla mnie są wyjątkowo ważne

Do rygoru dorastam

Ps. ten piasek mnie przerażał na początku. Teraz go polubiłam, bo dostrzegam jego zalety. Muszę jeszcze dodać, że mój ogród nie dostaje żadnych sztucznych nawozów (nawet trawa). Używam tony obornika końskiego i kompostu i to w zupełności wystarcza

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 15:42, 04 lis 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
mirkaka napisał(a)
Pięknie u Ciebie
Proszę napisz czy gaura kwitnie w tym samym roku w którym ją siałaś, czy jak byliny dopiero w następnym?

Doczytałam, siałaś w tym roku, to niesamowite jak urosła, pewnie po kilka sadzonek dawałaś do jednego dołka?


Witaj

Tak, gaura zakwitła w tym samym roku i to bardzo szybko. Moje doświadczenia z bylinami są takie, że wszystkie mi kwitną w pierwszym roku po wysianiu... wiem, ze wszędzie jest napisane, że w drugim, ale.... Siałam gaurę, jeżówki - kilka odmian, przetaczniki, werbenę i wiele innych

Do jednego dołka dawałam tylko jedną sadzonkę, tylko sadziłam w dwóch rzędach, w odstępie 20 cm. Na wiosnę jak przeżyje, jeden rządek muszę przesadzić bo gaura prawie mi zabiła rozplenice

Pozdrawiam
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 15:44, 04 lis 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Bee napisał(a)


Ach, jaki piękny listopad. Beżowo-złoto-zielono i słonecznie.

Postanowiłam się przywitać bo pochłonęłam wątek .

Też mam ogród na piasku i wiem ile pracy on wymaga.


Dziękuję za odwiedziny. Ogród wymaga pracy, ale dla mnie to przyjemność

Pozdrawiam
____________________
Gosia Brzozowy raj
ElzbietaFranka 16:14, 04 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Zgadzam się co pisze Danusia. Piasek można przekopać nawiezc ziemi, obornika kompostu i co się nadarzy. Gliny nie wybierzesz nie nawieziesz piachu. Jedynie można kopać oczka suche aby woda się zbierała.

A koński sama dobroć gdzieś masz stadninę czy sama jesteś posiadaczką koników?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gochna 17:04, 07 lis 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Nie, koni nie posiadam. Ale w rodzinie są i mogę wsiąść każdą ilość obornika

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Gosia Brzozowy raj
Gochna 17:16, 16 lis 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Cieszy mnie ta jesień w tym roku❤️

____________________
Gosia Brzozowy raj
Alija 18:13, 16 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Jesień w tym roku wyjątkowo piękna. Trawy zachwycające.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gochna 12:21, 07 gru 2021


Dołączył: 08 lut 2019
Posty: 450
Zima w jesieni

____________________
Gosia Brzozowy raj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies