Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Agatorek 21:25, 08 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Pomyliłam nazwy
Chodziło mi o adagio
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 22:47, 08 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Agatorek napisał(a)
Pomyliłam nazwy
Chodziło mi o adagio


Jak wpisałam w internet aido to wyskoczył mi adagio on ma chyba jednolite liście, źdźbła, a mój przez środek ma wąski, delikatny biały pasek, nerw przez całą długość liścia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 07:19, 09 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
Piękny jest

Chyba u Irenki widziałam podobnego. Zastanawiała się, czy to przypadkiem nie Miskant aido. Bardzo podobny do Twojego.
Niestety nie widziałam go nigdzie w sprzedaży.

Tak, to jednak on, ma charakterystyczny kolor kłosów
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Basieksp 08:16, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Czyli mój to adagio? Mój ma takie liście, jest dość wysoki, tak ponad metr, z kwiatami więcej nie znam się specjalnie, czy to adagio czy gracillimus Kiedyś podczytałam dyskusje na Ogrodowisku, że właśnie gracillimus nie kwitnie w naszych warunkach i to mnie zmyliło, że mój to może jednak coś innego i nie wiem ?



I takie kwiaty z bliska



Jeden i drugi jest ładny
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 08:24, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
A tak poza trawami to u nas był delikatny przymrozek, tak miejscami delikatnie oszronione





Astry i chryzantemy jeszcze nie wszystkie w pełni rozwinięte a tu przymrozek




____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Roocika 08:28, 09 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Moje gracki też mają taki pasek ale na razie nie kwitną. U nas jeszcze przymrozek, bo oszronione na trawie. Teraz mam mało słonka na działce, od wschodu porosły wielkie drzewa obok.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
hankaandrus_44 08:43, 09 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Nie, nie, nie! Tylko nie przymrozek! Jeszcze masz tyle pięknego kwiecia w ogrodzie. Żal by było nie podziwiać jeszcze przez kilka dni chociaż!

Trzymam kciuki, żeby się ostało co do obejrzenia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:07, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Roocika napisał(a)
Moje gracki też mają taki pasek ale na razie nie kwitną. U nas jeszcze przymrozek, bo oszronione na trawie. Teraz mam mało słonka na działce, od wschodu porosły wielkie drzewa obok.


Kupiłam sobie drugiego i taż ma pasek, jeden i drugi ma ostre liście Przymrozek u nas też po kątach, ale dziś chyba co nieco pochowam, bo może być większy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:10, 09 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
hankaandrus_44 napisał(a)
Nie, nie, nie! Tylko nie przymrozek! Jeszcze masz tyle pięknego kwiecia w ogrodzie. Żal by było nie podziwiać jeszcze przez kilka dni chociaż!

Trzymam kciuki, żeby się ostało co do obejrzenia.


Jeszcze niektóre w pąkach, mam nadzieję, że zdążą, ja jeszcze dziś będę co nieco dosadzać i przesadzać, niech przymrozek jeszcze trochę poczeka
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 09:18, 09 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Moje arktyczne chryzantemy jeszcze w pąkach, a kwitną do grudnia jak temperatura utrzyma się na plusie. Mam nadzieję, że wpływ morza, które oddaje ciepło do atmosfery i okolicy, pozwoli na ich podziwianie.

Zawdsze się udawało, ale w tym rokju wiosna spóźniona była. Czekam więc na moje ulubione chryzantemki.

Dla Ciebie też życzę plusowej temperatury. Chociaż u Was to zawsze chłodnawy jęzor zima wystawia najwcześniej. I najpóźniej go chowa.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies