Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 22:21, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Rumianka napisał(a)
Po spacerku po Twoim ogrodzie zakochałam się w białych szafirkach...muszę koniecznie upolować w ogrodniczym, takie subtelne, śliczne. Warzywka rosną w skrzyniach jak szalone, bo i skrzynie szykowne bardzo. Brawo.


Ja też lubię te białe , mam też jednego różowego, słabi rośnie I jest taki blado różowy, białe ładniejsze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 22:21, 24 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10085
Basieksp napisał(a)


Nie wiem czy za słabo ich nie opalamy?

No tak, takie mocne zabezpieczenie to prawie do czarnego .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 22:30, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Roocika napisał(a)
Bardzo mi się podobają te opalane skrzynie, fajny efekt No i podziwiam białe szafirki


Jeszcze napewno trzy lub cztery do opalenia, takie trochę monotonne zajęcie, pierwsze dwie szybko się robiło, no ale pozostałe warzywka powoli trzeba wysiewać, musimy się pospieszyć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:33, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Coco napisał(a)


Cześć Basiu,

Wpadłam z rewizytą i podziwiam zarówno Wiosnę w ogrodzie, jak i ciężką pracę.

Na samą myśl o pomidorach prosto z krzaka ucieka mi ślinka, ba ja nawet już czuję ich zapach.

Pozdrawiam niedzielnie.


Witaj no wiosna w końcu się rozkręciła, bo do tej pory zimno było, ale powoli nadrabiamy wszystko
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:37, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Agatorek napisał(a)
Ale będzie pomidorowo . Piękne krzaczki.

Ostatnio syn otwierał okienko i Aza wyszła do tunelu za nim, na szczęście tylko jeden krzak się złamał, ogólnie to jej nie wolno tam wchodzić, ale nas nie było to skorzystała z okazji, no i musiała jakoś zawrócić by wyjść
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:44, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
sylwia_slomczewska napisał(a)
Skrzynie cudne Ale domek dla owadów miodzio skoro taki oblegany, w locie Ci się udało je cyknąć


Dawniej trochę z nim biegaliśmy po ogrodzie, żeby ładnie się komponował, aż postawiłismy go pod domem, jest tam dużo słońca i dach trochę go chroni przed deszczem, no i owadom też się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Sylvatika 22:58, 24 kwi 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 271
Basieksp napisał(a)


Nasze pomidory też jeszcze na parapetach, w weekend na chwilę wędrowały do tunelu, a na noc na parapet, w tym roku jakoś trochę później je wysiewaliśmy


Basiu
Jakoś nie doszukałam się jakie odmiany siałaś w tym roku. Ja kupie rozsadę w maju - może polecisz coś konkretnego z własnego doświadczenia?
Moje - nie do szklarni- sadzę w grunt pomiędzy kwiatami.
Skrzynie - perfekcyjne

pozdrawiam
S.

____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
Basieksp 23:27, 24 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Sylvatika napisał(a)


Basiu
Jakoś nie doszukałam się jakie odmiany siałaś w tym roku. Ja kupie rozsadę w maju - może polecisz coś konkretnego z własnego doświadczenia?
Moje - nie do szklarni- sadzę w grunt pomiędzy kwiatami.
Skrzynie - perfekcyjne

pozdrawiam
S.



Do gruntu to nie wiem jakie byłyby dobre, nigdy nie sadziłam. Zrobiłam zdjęcie z rozpiski jakie mamy posadzone, na środku są pomidory, po bokach papryki a moje ulubione to koktajlowe Tomato Nectar przyznam się bez bicia, nie jestem specjalistką od pomidorów, to oczko w głowie mojego męża
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 01:17, 25 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Basia, chyba to już pisałam, ale powtórzę - skrzynie pięknie wyszły Nie mogę się napatrzeć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:45, 25 kwi 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Magara napisał(a)
Basia, chyba to już pisałam, ale powtórzę - skrzynie pięknie wyszły Nie mogę się napatrzeć


Dziękuję ciekawe jak długo postoją? mam nadzieję, że chociaż kilka sezonów w tym sezonie planuję mieć ładny warzywnik
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies