Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

anpi 00:34, 28 gru 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Fajne są te ogrodnicze gwiazdkowe prezenty
Trzymam kciuki za kiełki i ich wzrost
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 10:09, 28 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Basiu ciemiernik w pięknym kolorze
Moje w pączkach, nie mogę się na nie doczekać, bo sporo posadziłam w marcu

Dziewczyny ja kupowałam ciemierniki w Biedrze, LM.Wszystkie rosną bez problemu
W marcu kupiłam w Obi nawet takie z wyglądu zmrożone, przecenione były na 7zł i wszystkie żyją i mają teraz pączki

Dla mnie to pancerne rośliny ,jedynie zimą nie mogą mieć za mokro w nogach. Moje tak miały jak teściowa rzucała na nie śnieg i prawie padły. Grzyb je prawie załatwił ,na szczęście uratowałam środkiem.



____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 11:26, 28 gru 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Dziewczyny warto dać ciemiernikom czas i mieć trochę cierpliwości. Jeśli nie pościnacie przekwitłych kwiatków i zostawicie nasienniki to już w kolejnym sezonie srylion siewek murowany. Te białe po rozsadzeniu potrafią zakwitnąć już w drugim sezonie, ale nie zawsze. Bordowe raczej kwitną po trzech latach od wzejścia. Z powtarzaniem cech jest loteria jedne powtarzają w stu procentach inne nie. Wszystko zależy od wzajemnych zapyleń między odmianami( tak mi się wydaje)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 17:07, 28 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Ja moje na wiosnę podsypuję rozkruszonymi łupinkami od jajek i piwoniom też trochę łupinek zawsze posypię.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 17:11, 28 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dziewczyny warto dać ciemiernikom czas i mieć trochę cierpliwości. Jeśli nie pościnacie przekwitłych kwiatków i zostawicie nasienniki to już w kolejnym sezonie srylion siewek murowany. Te białe po rozsadzeniu potrafią zakwitnąć już w drugim sezonie, ale nie zawsze. Bordowe raczej kwitną po trzech latach od wzejścia. Z powtarzaniem cech jest loteria jedne powtarzają w stu procentach inne nie. Wszystko zależy od wzajemnych zapyleń między odmianami( tak mi się wydaje)


No właśnie u mnie tych siewek mam dużo, ale narazie większość malutkie, te największe przesadziłam i trochę rozdałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 17:15, 28 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Wiolka5_7 napisał(a)
Basiu ciemiernik w pięknym kolorze
Moje w pączkach, nie mogę się na nie doczekać, bo sporo posadziłam w marcu

Dziewczyny ja kupowałam ciemierniki w Biedrze, LM.Wszystkie rosną bez problemu
W marcu kupiłam w Obi nawet takie z wyglądu zmrożone, przecenione były na 7zł i wszystkie żyją i mają teraz pączki

Dla mnie to pancerne rośliny ,jedynie zimą nie mogą mieć za mokro w nogach. Moje tak miały jak teściowa rzucała na nie śnieg i prawie padły. Grzyb je prawie załatwił ,na szczęście uratowałam środkiem.





Napewno będzie pięknie jak zakwitną, będziemy podziwiać Moje rosną w takim trochę półcieniu, nie są zalewane, chociaż jest tam dość wilgotne podłoże, ale chyba im to pasuje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 17:16, 28 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
anpi napisał(a)
Fajne są te ogrodnicze gwiazdkowe prezenty
Trzymam kciuki za kiełki i ich wzrost


Nasionka po namoczeniu już wysiane, wiem, że to długa droga, ale fajnie jakby jakieś drzewko z tego wyrosło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 17:19, 28 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
Magara napisał(a)
Basia, mnie też zachęciłaś żeby jutro obchód zrobić
Dzisiaj nawet o tym myślałam, ale u nas pogoda koszmarna - niby dobrze na plusie ale wietrznie, zimno, wilgotno i jeszcze deszcz ze śniegiem


U nas podobna pogoda, ale dziś wiatr trochę uspokoił się
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:10, 28 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Basieksp napisał(a)


No właśnie u mnie tych siewek mam dużo, ale narazie większość malutkie, te największe przesadziłam i trochę rozdałam

Ciemierniki, te białe, najzwyklejsze, u mnie już dwa sezony, będzie trzeci albo i lepiej - kwiatów nie ścinam, siewki żadnej nie mam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 10:04, 29 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Magara napisał(a)

Ciemierniki, te białe, najzwyklejsze, u mnie już dwa sezony, będzie trzeci albo i lepiej - kwiatów nie ścinam, siewki żadnej nie mam

No patrz ... Ja miałam srylion siewek jak ich nie ścięłam teraz już będę ścinać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies