Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Anda 17:03, 29 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Basieksp napisał(a)
Obchód ogrodowy zaliczony, nie ma mrozu, ale przyjemnie też nie jest, zimno, mokro, roślinki na szczęście uśpione, nic się nie wychyla jeden kwiatek ciemiernika znalazłam, reszta w pąkach, wszystko w normie, jak narazie




Piękny Bardzo lubię ciemierniki. Mam niestety tylko trzy sztuki, bo mało miejsca na rabacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 19:48, 29 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
Anda napisał(a)


Piękny Bardzo lubię ciemierniki. Mam niestety tylko trzy sztuki, bo mało miejsca na rabacie.


Ja też nie mam ich aż tak dużo, ale posadziłam młode siewki, jedna chyba napewno zakwitnie, pierwsza moja, nie kupiona
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 21:35, 29 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10285
Basiu, piękny kolor ma ten ciemiernik, u siebie mam tylko białe. Muszę upolować taki kolorek jak na Twojej fotce...jest piękny.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 00:00, 30 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Wiolka5_7 napisał(a)

No patrz ... Ja miałam srylion siewek jak ich nie ścięłam teraz już będę ścinać

Wiola, biorę jeszcze pod uwagę i to, że jestem pilnym pielaczem i ciemiernikowe siewki wysłałam do ciemiernikowego nieba
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Wiolka5_7 13:07, 30 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Magara napisał(a)

Wiola, biorę jeszcze pod uwagę i to, że jestem pilnym pielaczem i ciemiernikowe siewki wysłałam do ciemiernikowego nieba


To na pewno
W nowym sezonie ,nie śpiesz się tak z pieleniem
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basieksp 14:40, 01 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
Pierwszy dzień stycznia, 14 stopni na plusie. Gdyby byłby to marzec bardzo bym się cieszyła, a tak to niewiadomo jak będzie.
Narazie wychodzą pojedyńcze narcyze i krokusy, ale one powinny sobie poradzić i w takim stanie mogą bardzo długo być.

Ta bergenia zawsze ma na wiosnę kwiaty i zaczyna bardzo wcześnie.

Pojedyńcze prymulki też jakoś mnie nie zaskoczyły, one gdy przyjdą mrozy też sobie poradzą, już nie raz tak było.

Bardziej jestem zaskoczona miodunką, jeden pąk kwiatowy, mam nadzieję że to tylko jakaś pomyłka, narazie jest tylko ten jeden.


Taki mamy początek Nowego roku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 14:46, 01 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10009
Przeraża mnie to, co dzieje się w ogrodzie… U mnie dziś 17 stopni i - jak u Ciebie - rośliny budzące się do życia . To się źle skończy, przecież jeszcze 2 miesiące zimy przed nami…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 15:09, 01 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
Judith napisał(a)
Przeraża mnie to, co dzieje się w ogrodzie… U mnie dziś 17 stopni i - jak u Ciebie - rośliny budzące się do życia . To się źle skończy, przecież jeszcze 2 miesiące zimy przed nami…

Jutro chyba zacznę trochę sprzątać w ogrodzie, ale tak ostrożnie, tylko to czemu ewentualnie mrozy nie zaszkodzą, nie będę za dużo odkrywać.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
olciamanolcia 15:28, 01 sty 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
U mnie prymulki zakwitły na skarpie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
antracyt 18:36, 01 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11726
U mnie też 17stopni w cieniu, nie pamiętam takich temperatur noworocznych. Niestety nic nie poradzimy, ja w każdym razie postanowiłam się nie martwić na zapas. Prymulek w ogrodzie nie mam, ale kalina bodnantska rozpoczyna wg zwyczajowego kalendarza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies