Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 11:12, 15 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
eda napisał(a)


Basiu ja kiedyś też myślałam że dobrze tak zostawić pod owocowymi ale jednak nie bo ( mój tata mi wytłumaczył ) w owocowych liściach trzymają się robaki- szkodniki więc lepiej jednak zebrać do wora kiedyś się paliło ... warto podsypać drzewko kompostem taką warstwą jakby liście leżały


Masz rację. One te liście były niby opryskane mocznikiem, miały się szybko rozłożyć, może gdyby śnieg był, byłoby lepiej, ale cieszę się, że je wczoraj zgrabiłam, od razu lepiej całość wygląda, mam wrażenie jakby świeżym powietrzem powiało
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:46, 15 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Chyba sąsiad się do nas podkopuje a tak na poważnie, to jest to ogromne kretowisko, na zdjęciu tego nie widać dokładnie, ale ono ma ponad pół metra średnicy, na wysokość też pewnie z 30- 40 cm, i tylko jedno, jakiś kret mutant chyba? chyba, że to coś innego ale nie mam pomysłu co to może być? Wyczytałam, że karczownik robi mniejsze kopce od kreta, go wykluczam, szczur chyba wcale nie robi kopców, zostaje kret gigant
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 11:53, 15 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Basieksp napisał(a)


Na rabatach zostawię, tam nie jest źle, jak będzie cieplej to trochę oczyszczę rabaty, a dziś posprzątałam na trawie pomiędzy drzewkami owocowymi, źle to wyglądało, trawa taka podgnita miejscami, teraz ma trochę powietrza


Basiu, u mnie podobnie, pod liśćmi trawa wygląda fatalnie, planowałam, żeby trochę pograbić,
ale zimno się robi i wieje okrutnie. Może jutro będzie lepsza pogoda.

Twój kret to jakiś gigant, a może ma wielką rodzinę.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kasiapod 12:47, 15 sty 2023

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Fajnie że już wiosenne, ale z drugiej strony jeszcze mamy połowę stycznia hmmm
Jeśli to jeden, to faktycznie gigant.
Pozdrawiam Basiu
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
daszum 22:52, 15 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Zastanawiający jest ten kopiec, a raczej jego mieszkańcy
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Basieksp 23:06, 15 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
Kasiapod napisał(a)
Fajnie że już wiosenne, ale z drugiej strony jeszcze mamy połowę stycznia hmmm
Jeśli to jeden, to faktycznie gigant.
Pozdrawiam Basiu


Noo dobrze, że mamy dużego psa, jakby coś
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:08, 15 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
daszum napisał(a)
Zastanawiający jest ten kopiec, a raczej jego mieszkańcy


Sama się zdziwiłam, muszę porozmawiać z sąsiadką, czy go widziała, bo to po jej stronie, ale za żywopłotem
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 10:13, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Basiu, ten wielki kopiec to może kret, który wielokrotnie juz wychodził tędy? Miałam podobny (no, jednak nieco mniejszy) kopiec w trawie. Nie sprzątnęłam go od razu i potem z każdym dniem widziałam, jak się powiększa - każdorazowo skubaniec wygrzebywał dodatkową ziemię.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 11:06, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Basieksp napisał(a)
Jesienią zostawiłam prawie wszystkie liście pod drzewkami owocowymi. Efekt taki, że nie rozłożyły się,nawet w połowie, zrobiła się śliska warstwa. Trochę dżdżownice popracowały, ale ale na drugi raz już tak nie zrobię. Nie wspominam o trawie, chociaż ładna ona i tak nie była, no ale teraz hmmm Wygrabiłam dziś to co się dało, do wiosny trawa odbije, taki to mój eksperyment


Liście z sadu warto jesienią wygrabić i spakować do worków z odpadami. To jedyne liście, których nie kompostuję. Lubią w nich bytować grzyby patogenne.
Trawniki jesienią też czyszczę z liści. Trawie obecność liści nie służy. Zostawiam liście tylko na rabatach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 17:31, 19 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Basieksp napisał(a)
Chyba sąsiad się do nas podkopuje a tak na poważnie, to jest to ogromne kretowisko, na zdjęciu tego nie widać dokładnie, ale ono ma ponad pół metra średnicy, na wysokość też pewnie z 30- 40 cm, i tylko jedno, jakiś kret mutant chyba? chyba, że to coś innego ale nie mam pomysłu co to może być? Wyczytałam, że karczownik robi mniejsze kopce od kreta, go wykluczam, szczur chyba wcale nie robi kopców, zostaje kret gigant


Ups, rzeczywiście jakiś gigant . Albo cała krecia rodzinka


Cofnęłam się kilka stron, i jakie Ty masz już widoczne oznaki wiosny . Super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies