Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 07:26, 30 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Magara napisał(a)
Basia, ciemiernik faktycznie spektakularny
W prognozach u mnie weekend zimny ale bez deszczu


Mi wczoraj po pracy udało się trochę ogarnąć tuje, o dziwo wszystkie sucholce im wytrzepało, tylko wygrabiałam to co na ziemi połowę pracy mniej potem dostaną nawóz i kroplownica czeka od zeszłego roku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Muszelka 09:01, 30 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basieksp napisał(a)


Mi wczoraj po pracy udało się trochę ogarnąć tuje, o dziwo wszystkie sucholce im wytrzepało, tylko wygrabiałam to co na ziemi połowę pracy mniej potem dostaną nawóz i kroplownica czeka od zeszłego roku


"Wytrzepywanie" tujek (mam ich ponad 50) to czynność, którą wykonuję zimą (gdy nie ma mrozu). Niejako muszę to wtedy robić, bo w ich nogach mam rzeki krokusów. Gdybym otrzepywala tuje wiosną podeptałabym ich listki.
W sumie cieszę się, bo mogę sobie odhaczyć już zimą jakąś czynność w ogrodzie
Zakładam pod czapkę słuchawki, włączam podcast i jadęęę z robotą
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
malgorzataka... 10:17, 30 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Muszelka napisał(a)


"Wytrzepywanie" tujek (mam ich ponad 50) to czynność, którą wykonuję zimą (gdy nie ma mrozu). Niejako muszę to wtedy robić, bo w ich nogach mam rzeki krokusów. Gdybym otrzepywala tuje wiosną podeptałabym ich listki.
W sumie cieszę się, bo mogę sobie odhaczyć już zimą jakąś czynność w ogrodzie
Zakładam pod czapkę słuchawki, włączam podcast i jadęęę z robotą


...ooo a ja myślałam że to tylko ze mnie taki Świrus i już zimą szukam sobie roboty w ogrodzie,też obtrzepuję swój żywopłot tujowy zimą,u mnie z kolei tuje w nóżkach mają rozchodniki a te to dopiro wcześnie startują,wszystkie kapustki by były skruszone.
W tym roku mam nie otrzepane ale nie żle wyglądają-wiatry sporą część roboty zrobiły za mnie
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Muszelka 10:54, 30 mar 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basieksp napisał(a)
Dziś słonecznie i zdecydowanie cieplej niż wczoraj

Na weekend mam ogrodowe plany, liczę na ładną pogodę, no musi być ładnie


Ślicznota!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Basieksp 12:11, 30 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
malgorzatakarpacz napisał(a)


...ooo a ja myślałam że to tylko ze mnie taki Świrus i już zimą szukam sobie roboty w ogrodzie,też obtrzepuję swój żywopłot tujowy zimą,u mnie z kolei tuje w nóżkach mają rozchodniki a te to dopiro wcześnie startują,wszystkie kapustki by były skruszone.
W tym roku mam nie otrzepane ale nie żle wyglądają-wiatry sporą część roboty zrobiły za mnie


U mnie nic tam nie rośnie, tak bezpośrednio pod nimi, ale pomysł by wcześniej to robić całkiem mi się podoba, no w tym roku u nas trochę długo śnieg leżał, ale warto pomyśleć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 12:13, 30 mar 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Muszelka napisał(a)


Ślicznota!


Tylko narazie skromnie co do ilości kwiatów, no ale mam nadzieję, że jest mu dobrze tam gdzie go posadziłam i nabierze masy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 19:55, 02 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Podczytuję na innych wątkach, że pogodowo ogólnie słabo dziś, u nas mocno wietrznie, ale bez deszczu i nawet słońce świeciło, tam gdzie trochę osłonięte od wiatru udało mi się trochę podziałać zrobiłam obwódkę z nowych i starych plastrów drewna, pod świerkiem aż do końca kolejnej rabaty
Tak zaczynalam

Jak skończyłam wygląda to tak, już w cieniu

Dosadziłam tam golterię, jakąś hostę, budnerę, żurawkę i bodziszka
Pod samym świerkiem mam posadzone fiołki, czekam aż się rozrosną, sadziłam je w zeszłym roku udało się weekend trochę wykorzystać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 20:00, 02 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
A wiosna u mnie narazie tylko taka



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 21:25, 02 kwi 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Basiu, piękne niebieskości. Bardzo fajna ta obwódka i rzeźba z korzenia, lubię takie rzeczy.
U nas dzisiaj zimno i deszczowo, ale wczoraj sobie popracowałam, niestety końca jeszcze nie widać.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:55, 02 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Basia, u mnie pogodowo tak samo jak u Ciebie, ale się zaparłam, ubrałam ciepło i działałam
Robotę z obwódką podziwiam, że Ci się chciało
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies