Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;)

Kasya 13:40, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
mrokasia napisał(a)


U mnie też, ale Kasia napisała, że nie wie kto to posadzi a nie gdzie. Niestety... .

Mirka napisał(a)

Jak by co to u mnie jest dużo wolnego miejsca


Wszystko się zgadza
Ochotnicy do sadzenia miłe widziani
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 13:42, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Makao_J napisał(a)
Bosz, ja kurde teraz już jestem inna.
Wszystko mi się podoba, wszystko bym chciał, ale z kupieniem już gorzej.
Zawsze siedzi mi w głowie "czy mam miejsce na to takie, które wyeksponuje urodę tej rośliny czy może kupie a potem wcisne gdzieś gdzie za chwilę stwierdzę że nie tu i będę latać z tą rośliną po całym ogrodzie?". I w końcu nie kupuję.
Jak już coś kupuję to muszę mieć przemyślane co. Wtedy nic nie stoi mi w donicach i nie czeka a raczej rośnie od początku we właściwym miejscu.

Teraz wciąż mam dylemat hortensja dębolistna czy kosmata.

Ps. Kasia nici z moich sadzonek róż. eM przekazał mi info że róża została już usunięta w całości. Smuteczek straszny.

No szkoda, ja bym próbowała to co wykopali

Tak tak, Ania, ja widzę ze ty marudna się zrobiłaś ja niestety nie i długo się nie zastanawiam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 14:02, 15 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja podobnie jak Ania.
Co więcej, na spotkaniach ogrodowiskowych, które się w najbliższym czasie zapowiadają, planuję nie brać żadnych wziątek. choćby najpiękniejsze były.
Właśnie przez nie nie mogę nawet pokazać swojej największej rabaty, która teraz powinna gwiazdorzyć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 14:19, 15 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
I ja mam juz na fula dosc, a sporo jeszcze mam do posadzenia, na szczescie wszystko na jednej rabacie. Z cenami roslin w tym roku poszaleli, kupilam to co najpotrzebniejsze do zmiany, reszte odpuszczam i sama porozmnazam. Ale i jakosc spadla nawet w polecanych tu na O. sklepach. Sadzonka orlika sprzed miesiaca wielkosciowo byla napakowana a teraz sa to 3 sadzonki. Jak zobaczylam co dostalam przy drugim zamowieniu niezle sie wkurzylam. Kpiny sobie robia. Zreszta to nie tylko w ogrodniczych, jak usłyszalam u dentysty, ze mam zrobic zrobic dopłate 70 zł, bo Covid to wyszlam z siebie. Wszedzie podwyzki i bezczelne tłumaczenie sie Covidem. Nowy sposob na biznes
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 14:33, 15 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Heh, ponoć u nas w takiej sporej przychodni stomatologicznej każą dopłacać 300 zł za środki ochrony p/COVID.
Idziesz na konsultacje, płacisz 350 zł, tak po prostu na dzień dobry. Za konsultacje. Nie mają też żadnej rezerwy na przypadki z bólem. Już nie można, tak jak kiedyś, między pacjentami. I ja to rozumiem. Ale mogliby zostawiać sobie jedną godzinę na ewentualnego bólowego/nagłego pacjenta. To nie, w poniedziałek dostałam termin na czwartek po południu. Zmieniłam dentystę...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 14:34, 15 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
makadamia napisał(a)
Ja podobnie jak Ania.
Co więcej, na spotkaniach ogrodowiskowych, które się w najbliższym czasie zapowiadają, planuję nie brać żadnych wziątek. choćby najpiękniejsze były.
Właśnie przez nie nie mogę nawet pokazać swojej największej rabaty, która teraz powinna gwiazdorzyć


Ja mam zastawione schody na taras doniczkami które czekają... tylko nie wiem, na co. Zamiast sadzić, bawię się w kanciki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Makao_J 15:29, 15 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)

No szkoda, ja bym próbowała to co wykopali

Tak tak, Ania, ja widzę ze ty marudna się zrobiłaś ja niestety nie i długo się nie zastanawiam


Różę wykopali i wywieźli. Nie ma z czego uszczykiwać.

Prawda - maruda się zrobiłam. Długo szukam, długo myślę, dużo czytam i dużo pytam a potem BAM i MAM. Ale już na długie lata (mam nadzieję).

Powód to pewnie też taki jak pisze Tar. Ceny roślin idą w górę. Szukając można jeszcze znaleźć coś taniego i dobrego ale trzeba szukać.

Dobrze, że ilość roślin jakie potrzebuję - zmniejsza się. Teraz idziemy w pnącza typu bluszcz. Duuuużo bluszczu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Juzia 17:22, 15 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Kasya napisał(a)
To u mnie wczoraj




U ciebie ładniej
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kasya 17:32, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Juzia napisał(a)


U ciebie ładniej

Trawnik wola „skos mnie”
Ostrozki do 2m dochodzą
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 17:34, 15 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Makao_J napisał(a)


Różę wykopali i wywieźli. Nie ma z czego uszczykiwać.

Prawda - maruda się zrobiłam. Długo szukam, długo myślę, dużo czytam i dużo pytam a potem BAM i MAM. Ale już na długie lata (mam nadzieję).

Powód to pewnie też taki jak pisze Tar. Ceny roślin idą w górę. Szukając można jeszcze znaleźć coś taniego i dobrego ale trzeba szukać.

Dobrze, że ilość roślin jakie potrzebuję - zmniejsza się. Teraz idziemy w pnącza typu bluszcz. Duuuużo bluszczu.

Ale mam nadzieje ze się nie gniewasz bo ja sobie żartuje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies