Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

Dorota123 22:01, 17 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piszesz, że każda roślina powinna mieć swój kawałek ziemi. Niestety ja nie zapewniam moim roślinom takiego luksusu. Musiałam dobrze pogłówkować, żeby na całych rabatach przez cały sezon coś kwitło.
Staw nabiera rumieńców, tam aż się prosi o powtykanie patyczków z hortensji.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Nowa12 22:51, 17 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Do Ciebie Aniu jak w dym na piękne fotki. Liliowców to masz chyba największą kolekcję na forum. Można się napatrzyć na wszystkie wzory i kolory. Widzę że masz moją ulubioną tawułkę Vision in Red. W tym roku pięknie kwitnie bo deszczu dużo.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 07:41, 18 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Doranma napisał(a)
Przyglądam się Twojej pięknej rutewce, pamiętam ją sprzed roku. Moja ledwo zipie. Może posadziłam ją w zbyt dużym cieniu. Twoja ma słoneczko?
Witaj Dorotko!
Moja rutewka rośnie na słońcu


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:52, 18 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)
Ostatnio miałam możliwość podziwiania tych wszystkich kwiatowych cudów u Ani na żywo.
Aniu bardzo się cieszę, że trafiłam na rozkwit pięknych lilii i liliowców, ta ilość robi niesamowite wrażenie. Na zdjęcia oczywiście było trochę mało czasu, a jeszcze opędzanie się od komarów nie sprzyjało
Aniu dzięki za miło spędzony czas. A Sławek niech zdradzi przepis na zupkę warzywną
Trochę komarów zabrałam Ci na przejażdżkę- same się pchały do samochodu

Zestawienie jeżówek też bardzo energetyczne!

Aniu,bardzo cieszę się,ze mogłaś przyjechać chociaż na trochę.
Teraz czas liliowców i lilii jest taki piękny i wyjątkowy.
A ty już tyle lilii dokupiłaś,że będzie u ciebie jeszcze bardziej kolorowo.
Trochę liliowców się uzbierało u mnie. Może nie wszystkie zdążyłam ci pokazać. Nie wszystkie też kwitły akurat.
No tak komary za duzo nam nie dały pobyć na zielonej przestrzeni.
mój mąż zupkę gulaszową robi najlepszą. Jest jeszcze kilka dań, co wyśmienicie robi
I ja dziękuję za ten wspólny jakże pozytywny czas.
Nie wszystko z tobą zdążyłam obgadać.. Czas za szybko pędzi.

Bardzo dziękuję za piękne zdjęcia. Zupełnie inne.I bardzo mi się podobaja. Jednak inne, drugie oko inaczej czasami widzi mój ogród i rośliny. Musisz częściej przyjeżdżać z aparatem, bo chętnie pooglądam mój ogród z twojej perspektywy
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:00, 18 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Dorota123 napisał(a)
Piszesz, że każda roślina powinna mieć swój kawałek ziemi. Niestety ja nie zapewniam moim roślinom takiego luksusu. Musiałam dobrze pogłówkować, żeby na całych rabatach przez cały sezon coś kwitło.
Staw nabiera rumieńców, tam aż się prosi o powtykanie patyczków z hortensji.

Dorotko tak niby powinno być z roślinami.Ale uwierz mi,moje rośliny też nie mają dużo luksusu i przestrzeni. Bo przez lata ich dokupywałam i upychałam. Ja też lubię i do tego dążyłam aby w moim ogrodzie na rabatach było coś stale kwitnącego. Często dosadzałam, przesadzałam o 20 cm jakaś roślinę. I znowu coś dosadzam.I tak chyba już będzie i będzie.
Jeszcze jedną stronę nad stawem musimy uporządkować.I na drugi rok ją uporządkuje i dosadzę roślin.Mi jakoś te patyczki hortensjowe się nie udają.Ale jakieś hortki nad stawem będą w przyszłości.

Lilie i liliowce
Liliowiec Destined To See
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:08, 18 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Nowa12 napisał(a)
Do Ciebie Aniu jak w dym na piękne fotki. Liliowców to masz chyba największą kolekcję na forum. Można się napatrzyć na wszystkie wzory i kolory. Widzę że masz moją ulubioną tawułkę Vision in Red. W tym roku pięknie kwitnie bo deszczu dużo.
Dziękuję bardzo za te miłe słowa.
Mam sporo liliowców.Ale czy najwięcej to nie wiem. jest wielka .
I u mnie też różne są.
Bo ja lubię rożne liliowce, i rdzawe białe i falbaniaste i żółte i ciemne i te czekoladowe
O tak u mnie w rożnej kolorystce one są.A teraz dają tyle koloru, tyle energii i radości
Tawułek mam kilka.Ale nie wszystkie odmianowi znam.Chodzi ci o tą fioletową ??

ta jest wysoka inna
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:11, 18 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:15, 18 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514


Hosta War Paint i inne

gold Standart

Paradigm
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 11:38, 18 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)
Dziękuję bardzo za te miłe słowa.
Mam sporo liliowców.Ale czy najwięcej to nie wiem. jest wielka .
I u mnie też różne są.
Bo ja lubię rożne liliowce, i rdzawe białe i falbaniaste i żółte i ciemne i te czekoladowe
O tak u mnie w rożnej kolorystce one są.A teraz dają tyle koloru, tyle energii i radości
Tawułek mam kilka.Ale nie wszystkie odmianowi znam.Chodzi ci o tą fioletową ??

ta jest wysoka inna


Tak o tę fuksjowo-fioletową .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Ania111 18:33, 18 lip 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
anabuko1 napisał(a)

Dorotko tak niby powinno być z roślinami.Ale uwierz mi,moje rośliny też nie mają dużo luksusu i przestrzeni. Bo przez lata ich dokupywałam i upychałam. Ja też lubię i do tego dążyłam aby w moim ogrodzie na rabatach było coś stale kwitnącego. Często dosadzałam, przesadzałam o 20 cm jakaś roślinę. I znowu coś dosadzam.I tak chyba już będzie i będzie.
Jeszcze jedną stronę nad stawem musimy uporządkować.I na drugi rok ją uporządkuje i dosadzę roślin.Mi jakoś te patyczki hortensjowe się nie udają.Ale jakieś hortki nad stawem będą w przyszłości.

Lilie i liliowce
Liliowiec Destined To See



Aniu ,
Lilie i liliowce , piękne
kolory cudne
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies