Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Bukowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Bukowej

HannaR 20:29, 08 cze 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Pooglądaj, popytaj dziewczyn. Drzewa trzeba dobrze przemyśleć. To nie bylina, którą w każdej chwili można zastąpić inną.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Johanka77 07:23, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hej! Tu Ci wrzucam link do wizytówki

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7334-wizytowka-typografia-ogrodu

A rabata o której mówię to ta w prawym górnym rogu dwa zdjęcia na pierwszym kolażu i ta z lewej na drugim




Wątek długi wiec jej opisu muszę jeszcze poszukać bo ja na pewno o nią pytałam tam.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:27, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja bym graby posadziła po środku między murkiem a brzegiem rabaty.
U siebie graby mam co 1,7 metra.
Magda70 ma podobnie.

U mnie wyglada to tak. Ja mam tylko rozplenice, bez hortek.

Graby to Fastigata

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Marta1980 08:33, 12 cze 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Johanka 77... To może ja zrobię te graby...A dlaczego jedne graby są na pniu a inne pod tą samą nazwa od ziemi? Te graby rosną ogromne....to co jak chce je utrzymać na 4 metrach to je po prostu przycinam??? Jak by chciała Pomiędzy trawy a przed hortensje... Mam tam kilka iglaczkow.to i nie wiem jak to ugryźć...
____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 09:50, 12 cze 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Haniu.. graby fastigiata i frans fontaine. Graby można formować, żeby miały ładny, zwarty pokrój, ale to chyba nie robota dla Ciebie .

No właśnie bardzo mi się też te graby podobają... Będe w takim razie cięła... Tylko czy one B ten pas nie za duże??? Chociaż dziewczyny maja na wąskich rabatach.
____________________
Marta Na Bukowej
Johanka77 11:24, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Graby Fastigata są kolumnowe i prowadzisz Je tak wysoko jak chcesz.
A pieniek mają tak wysoko, jak wysoko je podkrzesasz.
W szkółkach na ogół sprzedają już podkrzesane.

Hortensje rosną wysokie, ja bym dała do tyłu, jeśli chcesz rozplenice.
A jeśli trawy wysokie np. Miskanty ML, to wtedy możesz wysunąć.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:24, 12 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A iglaczki przesadź stamtąd
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
HannaR 12:46, 12 cze 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Napisałam, że cięcie grabów to chyba robota nie dla Ciebie tylko dlatego, że wydawało mi się, że chciałabyś mieć ogród, który nie wymaga dużo pracy.

Jeśli zdecydujesz się na graby i będziesz chciała utrzymać je w ryzach, to konieczne będzie systematyczne cięcie. Ja miałam kiedyś żywopłot grabowy - ze zwykłego grabu, i po kilkunastu latach zlikwidowałam. Trzeba było go ciąć 3 razy w roku - na ok. 20 m długości. Ale 3 drzewka to nie to samo co 20 m żywopłotu.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Marta1980 20:23, 15 cze 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Hej.. Widziałam dzisiaj takie drzewko. Co to jest?
____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 00:47, 06 lip 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89

Witam po krótkiej przerwie... Chciałabym się podzielić zmianami jakie naniosłam w jednej części.... Zajęło mi to trochę czasu bo musiałam poprzenosić inne rośliny ale mam nadzieję że jak rośliny podrosną to efekt będzie. W prawdzie jeszcze nie skończyłam bo czekam na wrzosy jesienią by dosadzic i szukam jeszcze traw do przodu... Nie znam nazwy dokładnej stąd te poszukiwania trochę trwają..chodzi o taką hakone chloe.. Długolistna.. Moze marca.. Piękne aż rażąco zieloe czy może żółte licie.. . Aaaa.. Bym zapomniałam... Ostała mi się tam jedna róża...co sądzicie o tym żeby pomiędzy klonami dosadzić taką róże?

Nie opisałam co tam nowego jest a przecież jeszcze nic nie widać... 3 klony szczepione... Trawy morning light na przemian po ukosie z hortensja i limelight.. Z przodu żurawki... I chce te trawy... Pokaże zdjęcie.. Moze ktoś pomoże z nazwą...
____________________
Marta Na Bukowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies