Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Bukowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Bukowej

Marta1980 20:24, 24 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Nikt mi nie pomoże???
____________________
Marta Na Bukowej
Gardenarium 20:50, 24 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pomagam, mam nadzieję że się nie obrazisz.

Marta1980 napisał(a)
Drogie Panie... Dziś zakończyłam kąt z magnolią...dałam dwie azalie.. Po środku miałam berberysa admirała... Po bokach lawenda.. Moze byc?


Nie może być, jest zbyt symetrycznie, sadzenie po dwie też nie jest dobre.

Wywal ten biały kamień, bije po oczach, tego się nie robi w ładnych ogrodach. NO, chyba że jest on szary, ale tuje nie znoszą kamienia, a tym bardziej szmaty, bo chyba jest pod kamieniem???



Tak zrób, widać różnicę?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:52, 24 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Marta1980 napisał(a)
Witam... Czas na kolejną część... Trzeba tutaj dużo pracy włożyć... Liczę na Wasza pomoc... Mam pas od strony zachodniej.. Dużo cienia z uwagi na cyprysy od strony sąsiada... Chciałabym zachować róże na pniu bo jej tam dobrze.. Kilka tych plozacych iglaczkow... 2 hortensje po bokach białe... A reszta do zrobienia... Aaa.. 2 berberysy tam też są...

Propozycja była hortensji... Jaka dac?
Trawy Wysokie??? Jakie???
Z przodu wrzosy i hosty..
Jakieś inne pomysły???



Złe pomysły, wszystko jest za małe, niknie Te koły brązowe wyrzuć, Róże dwie - znowu dwie róże nie mają tutaj żadnego znaczenia. Powinny być masywne drzewka kuliste, wystające korony ponad płot a nie malutkie róże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta1980 22:06, 24 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Witam.. Niestety to był projekt jednej pani.. Rzekomo projektantki... Teraz widzę że jest źle... Chcę to poprawić ale zupełnie nie wiem jak... Jakie koły? Tam jest jedna róża a druga to wiśnia piłkowana... O jakich drzewach piszesz??? To płot sąsiada i cyprysy też...Ja myślałam dać tam hortensje limelight i trawy... I wrzosy.. Hosty.. Zly pomysł???

A co do kąta gdzie magnolia..to wszystkie te rośliny są do niczego??? Skoro taka sugestia rozłożenia to jakie rośliny tam dać?

____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 11:32, 25 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
No i jak posadzę takie wysokie drzewa to nie będę miała słońca w kuchni
____________________
Marta Na Bukowej
Pola 15:22, 25 kwi 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Drzewa o pokroju kolumnowym nie dają cienia, a robią piętro, od tego trzeba zacząć.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
HannaR 17:07, 25 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Marta, nie spiesz się z nasadzeniemi. Najpierw zbierz kamienie, zdejmij agrowłókninę jeśli tam jest.

Przygotuj glebę - przekop ziemię z kompostem, obornikiem.

Pooglądaj zdjęcia ogrodów w internecie, żeby sprawdzić jakie nasadzenia podobają ci się, jakie styl ogrodowy lubisz. Ogród można urządzić na 1000 sposobów.

A przede wszystkim czytaj wątki ogrodowiskowe. Tam jest kopalnia wiedzy. Ucz się od dziewczyn.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Marta1980 18:10, 25 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Dziewczyny z tym kamieniem to będzie ciężko... Co ja z tym zrobię... Jak 4 lata temu projektantka robiła mi projekt... No to takie były sugestie.. Włóknina... I te rośliny..kora lub kamień... Teraz się za głowę łapie... Kupę pieniędzy na ten kamień poszło...

To może zacznę porządkować ten zakatek z magnolią wg sugestii Danusi??
? Może wykorzystam część roślin do tamtego miejsca... Mam jeszcze kilka azalii... Lawend..mam 3 rododendrony... . Moze je tam przełożyć? DOKUPIŁAM 6 ROZPLENIC KOSTRZEWA W KOLORZE SREBRNYM.. MOZE JE tam dać?

Co myślicie?

A co do tego długiego pasa... Hmm

Podobają mi się trawy... Ta hortensja limelight... Wrzosy... Pewnie są rośliny których nie odkryłam...
____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 18:26, 25 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Na stronie południowej mam pas podzielony na 2. Wyzsze rosliny z tyłu a niże z przodu.
Zaczyna sie czarnym bzem... 3 msikanty.. Przed nimi 4 liliowce.. Obok jakiś krzew.. Nie pamiętam nazwy... Piwonie.. Przed nimi 3 miniaturowe róże.. Dalej pod murkiem 3 hibiskusy.. Przed nimi 3 pstrolistki sercowate.. Dalej 2 jakieś krzewy.. Obok pod murkiem kalmia wąskolistna razy 3..Przed nimi 3 potentilla fruticosa marian red Robin... I znowu pod murkiem pigwowiec pośredni ramcke. Przed- turzyca ptasie łapki.. 3 hortensje vanile fraise.. Przed- 3 trythoma kniphofia... 4 krzewy sercowate... Przed- wrzosy.. Na końcu karagaba pendula i iglaki plozace...

____________________
Marta Na Bukowej
HannaR 18:27, 25 kwi 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Na Twoim miejscu kamienie wykorzystałabym na jakiś placyk albo ścieżkę.

Na rabatach ciężko mieć kamienie nawet bez szmaty, trudno cokolwiek posadzić.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies