Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na Bukowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Na Bukowej

Marta1980 18:36, 01 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Danusiu... Wstyd mi... Kiedyś nie miałam czasu do ogrodu..chciałam mieć coś bezobsługowego.. A tak się nie da.. W sumie to teraz też nie mam za dużo.. Ale zakochałam się w roślinach... Zaczęłam szukać...
____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 19:36, 01 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Dziewczyny Opisze swoje podwórko... Dom stoi na środku prostokątnej działki... Plan ogrodu to trudna sprawa ale może z Wasza pomocą coś z tego będzie... Wklejam zdjęcia..co gdzie jest.. Oczywiście chciałabym zachować rośliny ewentualnie je przesadzając... Strona zachodnia


Są tutaj.. Hortensja.. Berberys zielony i bordowy.. Wiśnia piłkowana.. Róża na pniu szczepiona.. Rododendron.. Kilka azalii.. Floksy.. Kosodrzewiny
____________________
Marta Na Bukowej
waldek727 19:58, 01 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Cześć Marta. Z jednej strony cieszę się, że dołączyłaś do nas i poprawiasz błędy jakie Ci towarzyszyły przy zakładaniu ogrodu, a z drugiej strony źle mi się czyta Twój watek, bo cały czas zwracasz się wyłącznie do dziewczyn. To nie jest forum ogrodów przyklasztornych i mężczyźni też mają w nim swój udział.
Świeży obornik lub korę jeżeli będziesz miała je w większej ilości, możesz przekompostować osobno na pryźmie. Nie koniecznie musi to być kompostownik.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Marta1980 20:04, 01 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Strona pólnocna


z tylu jest ten kąt z magnolią, ktory musze poprawic znowu
____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 22:31, 01 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
strona wschodnia...tylko tuje..kiedys przed tuje coś posadzę...

____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 22:44, 01 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
strona poludniowa...czekam az zacznie wszystko rosnac to wszytsko mlode posadzone w zeszłym roku...bez czarny, trawy miskant, liliowce, piwonie, hortensje vanile fraise, miniaturowe róże, i jeszcze inne...serduszka, przed nimi wrzosy..mam jeszcze zachowane etykietki






____________________
Marta Na Bukowej
Marta1980 22:53, 01 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Jeśli chodzi o rośliny to urzekły mnie hortensje trawy i wrzosy, od strony zachodniej tak własnie chciałabym zrobić. Zamiast drzew kulistych może jednak brzózki???
hmmm..Może jednak zostawić rododendron bo wrzosy nie kwitną cały czas i będzie smutno?
____________________
Marta Na Bukowej
HannaR 08:08, 02 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
waldek727 napisał(a)
...zwracasz się wyłącznie do dziewczyn...

To pewnie dlatego, że na razie tylko dziewczyny tu się pojawiały.

Waldku, nie popatrzyłbyś w chwili wolnej na wątek z chorabami roślin, please? Nowe świdośliwy mi chorują, Ewa mówi, że to może grzyb. Ale chciałabym się upewnić. Byłabym bardzo wdzięczna.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 08:33, 02 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Marta, na Twoim miejscu nie spieszyłabym się tak bardzo z nowymi nasadzeniami. W tym roku skupiłabym się na poprawieniu struktury gleby, wymyśleniu jakiegoś planu i powolnej jego realizacji. Myślę, że nie wystarczy nawieźć dobrej gleby. Ja bym dorzuciła kompostu i obronika i wszystko ze sobą przekopała. Specjalista zwróciłby zapewne jeszcze uwagę na odczyn gleby, dolomity, mączki bazaltowe i takie tam.

Jaki typ ogrodu ci się podoba? Rośliny posadzone w rzędach - dużo dziewczyn tak robi. Naturalny misz masz - to jest teraz modne. Przede wszystkim powinnaś ustalić, co sama lubisz.

Ja od lat oglądam zdjęcia ogrodów i zbieram je sobie. W tej chwili mam 5660 zdjęć w 109 folderach. Dzięki temu wiem, jakie ogrody mi się podobają i przez ostanie 3 lata doszłam już do takiego miejsca, że i mój ogród zaczyna mi się podobać. Choć i tak ciągle coś poprawiam.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Marta1980 19:46, 02 maj 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Hanna R.. Aż tak wnikać nie będę chce miec ładnie ale nie katalogowo..Nie chcę stracic roślin które już są... . Dopasuje rośliny do stron świata... Cienia i będzie ładnie... Po zebraniu kamienia już zrobiło się lżej...
____________________
Marta Na Bukowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies