Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Narsilia 14:05, 31 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 467
Ale piękny ogród i dom wszystko tworzy jedną całość, ale nie wierzę Ci, że byłaś taka zielona za piękny efekt
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Piotr_ 21:58, 03 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
witam ładny ogród masz odp u mnie na pytanie
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Wiaan 12:09, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
Piotr_ napisał(a)
witam ładny ogród masz odp u mnie na pytanie

Cieszę, się, że podoba Ci się mój ogródek i dziękuję za informacje o klonach. Marzą mi się tylko muszę dobrze zastanowić się nad miejscem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:13, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
Narsilia napisał(a)
Ale piękny ogród i dom wszystko tworzy jedną całość, ale nie wierzę Ci, że byłaś taka zielona za piękny efekt

Dziękuję za odwiedziny naprawdę byłam zielona, nie rozróżniałam roślin i prace ziemne mnie odstraszały. Przeprowadzka i chęć własnego ogródka były tak silne, że wzięłam sprawy we własne ręce. Ponieważ we wszystko angażuję się na maxa tak było i tutaj. Trafiłam na Ogrodowisko no i się zaczęło teraz to już zamiłowanie i ciężka praca oczywiście ale warto...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:20, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
Kilka nowych kadrów
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:23, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:30, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
Bardzo marzą mi się klony palmowe - czerwony i limonkowy. Ze względu na ich wymagania wciąż myślę gdzie je umieścić. Są piękne i chcąc je widzieć musiałyby znaleźć się od strony tarasowej. Mam tutaj przestrzeń do zagospodarowania, jak na fotce poniżej, jest tutaj dużo słońca co nie jest do końca zaletą, ale tutaj zacisznie. Cień brzozy jest tutaj ratunkiem, myślałam o szerokiej podwyższonej rabacie w trawniku, umieszczonej tak aby częściowo brzoza jak ażur przysłaniała słońce. Do tego stylu myślę, że takie rozwiązanie pasuje a co Wy myślicie?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:19, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
Nie wstawiałam wcześniej jeszcze kolejnej strony działki, rosną tutaj przy ogrodzeniu tuje aureospicata, tak aby w przyszłości powstał żywopłot i zostały posadzone dopiero tej wiosny. Mieliśmy z sąsiadami zmieniać ogrodzenie ale zostawiamy, zarośnie kiedyś Tutaj gdzie kończą się tuje rosną hortensje little limelight, azalia biała cudeńko i trzmielina na pniu. Wszystko nowe nabytki i poza tujami mają tutaj dużo cienia i wszystko pięknie rośnie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:25, 04 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5146
Jeśli odwiedzicie mój wątek może podpowiecie czym mogłabym podsadzić tą wierzbę. Chciałam wyciąć część trawnika w większy kwadrat i czymś podsadzić. Dużo słońca jest do południa, a później przez większość dnia tylko w połowie tak jak na zdjęciu. Fotka z godziny 13.00 Podoba mi się zestawienie z szałwią, ale czy ona da radę? Nigdy jej nie sadziłam. Może hosty, jest taki wybór kolorystyczny? W ogóle coś dla przełamania jednego odcienia zielni, żywopłocik bukszpanowy zlewa mi się z trawnikiem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
A_gawa 19:09, 18 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Ślicznie to urządziłaś - jest taki spokój w Twoim ogrodzie. Powolutku dopracujesz sobie wszystkie zachciewajki. Czasem wydaje mi się, że etap projektowy jest najlepszy, tylko trudno mi się zdecydować na konkretne rośliny, bo hamuje mnie mój piach. Pytasz czym wierzbę podsadzić? A jaki kolor chcesz? Lubię Pinteresta pooglądać, na pewno też tak masz.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies