Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

A_gawa 19:23, 18 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Wiaan napisał(a)
Jeśli odwiedzicie mój wątek może podpowiecie czym mogłabym podsadzić tą wierzbę. Chciałam wyciąć część trawnika w większy kwadrat i czymś podsadzić. Dużo słońca jest do południa, a później przez większość dnia tylko w połowie tak jak na zdjęciu. Fotka z godziny 13.00 Podoba mi się zestawienie z szałwią, ale czy ona da radę? Nigdy jej nie sadziłam. Może hosty, jest taki wybór kolorystyczny? W ogóle coś dla przełamania jednego odcienia zielni, żywopłocik bukszpanowy zlewa mi się z trawnikiem.


Wybór kolorystyczny host: żółte, niebieskie, zielone i białe, i zmieszane te kolory.

Jakoś mi nic nie przychodzi do głowy z tą wierzbą... Może dać tam roślinkę o drobnych zielonych listkach i zrobić z niej skarpetki dla wierzby? Ciąć w okrąg, a dookoła okręgu też wysypać jasny żwir?

Albo wsadzić małe, różnej wielkości kulki bukszpanowe w okręgu żwirowym - będzie bukszpan nawiązywał do żywopłotu.


Między żywopłotem bukszpanowym a trawą możesz wsadzić jakąś niską trawę.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 19:44, 18 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A rozplenica pod drzewkiem lub jakiś rodzaj haconechloa? A może powtórzyć roślinę, którą już u siebie masz? No czekam co powiesz.

Może słabo przeczytałam to, co pisałaś wcześniej, ale czy masz jakiś plan zagospodarowania ogrodu? Gdzie chcesz coś zmienić? Narysowałaś sobie? Mnie to pomogło.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Wiaan 22:09, 18 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Dziękuję za podpowiedzi podoba mi się pomysł zarówno kulek z bukszpanu, które uwielbiam, jak również hakonechloa, a zamówiłam w necie czystą odmianę macra i na innej rabacie mam aureolę kilka sztuk i all gold, dopiero wiosną posadzone i nie mogę się doczekać ich w pełnej krasie. Jutro zrobię fotkę i rozrysuję te pomysły. Hosty też są piękne ale nie mam ich u siebie, jak sama piszesz chciałoby się mieć wszystko Ta wierzba to może nie jest jakaś szlachetna ale ładnie rozjaśnia akurat to miejsce. Ona jest pstrokata dlatego pod nią może być coś jednolitego w żwirku.
Właśnie dobrze mówisz, muszę narysować wszystko co chcę jeszcze mieć i rozłożyć to w czasie, będzie łatwiej finansowo i wtedy poszaleję...
Planuję jeszcze drzewka, trochę koloru, oświetlenie i rozbudowanie miejsca wokół tarasu. Oj będzie jeszcze w czym doradzać, uśmiechnę się jeszcze nie raz o pomoc
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:13, 18 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
A_gawa napisał(a)
Ślicznie to urządziłaś - jest taki spokój w Twoim ogrodzie. Powolutku dopracujesz sobie wszystkie zachciewajki. Czasem wydaje mi się, że etap projektowy jest najlepszy, tylko trudno mi się zdecydować na konkretne rośliny, bo hamuje mnie mój piach. Pytasz czym wierzbę podsadzić? A jaki kolor chcesz? Lubię Pinteresta pooglądać, na pewno też tak masz.


Pinteresta namiętnie przeglądam można sporo podpatrzeć, w ogóle się nieźle wkręciłam. Cieszę się, że do mnie zaglądasz.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Roocika 09:46, 19 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wiaan napisał(a)
Jeśli odwiedzicie mój wątek może podpowiecie czym mogłabym podsadzić tą wierzbę. Chciałam wyciąć część trawnika w większy kwadrat i czymś podsadzić. Dużo słońca jest do południa, a później przez większość dnia tylko w połowie tak jak na zdjęciu. Fotka z godziny 13.00 Podoba mi się zestawienie z szałwią, ale czy ona da radę? Nigdy jej nie sadziłam. Może hosty, jest taki wybór kolorystyczny? W ogóle coś dla przełamania jednego odcienia zielni, żywopłocik bukszpanowy zlewa mi się z trawnikiem.


Bodziszka daj
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
A_gawa 13:35, 20 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Znalazłam dla Ciebie podpowiedź - wysłałam maila. Może Ci spasuje, bo ja byłam w szoku jak tam zobaczyłam wierzby i klona palmowego, o którym marzysz. Pozdrowionka!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Wiaan 23:21, 21 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
A_gawa napisał(a)
Znalazłam dla Ciebie podpowiedź - wysłałam maila. Może Ci spasuje, bo ja byłam w szoku jak tam zobaczyłam wierzby i klona palmowego, o którym marzysz. Pozdrowionka!

Obejrzałam filmik i rabata z klonem must have Wierzby tam prezentują się naprawdę elegancko.
Dziękuję za inspirację, jak tylko znajdę trochę czasu zrobię projekt zmian przy tarasie, tak aby było z planem i tam klonik będzie, oj będzie. Mam pomysły w głowie, ale muszę ochłonąć aby nie przesadzić bo wiesz jak to jest wszystko bym tam chciała wkleję swoje bazgrołki jak powstaną. Wierzba na razie jest oddzielona od trawnika i wysypana żwirem, będzie się lepiej kosiło trawnik. Na razie ciągle pada i nawet fotek nie chce mi się robić Pozdrawiam serdecznie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Johanka77 05:45, 24 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry! Witam się u Ciebie!
Piękny nowoczesny ogród się zapowiada.

A brzóz w takim rozmiarze szczerze zazdroszczę. Świetny efekt w tym żwirku dają.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AngelikaX 16:44, 24 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Hej, jakie masz te donice do obsadzenia?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Wiaan 18:34, 24 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
AngelikaX napisał(a)
Hej, jakie masz te donice do obsadzenia?

Będą takie jak na zdjęciu tylko szersze 90x35x60h, na drugim zdjęciu widać gdzie będą stały, jedna obok drugiej. Ta co mam teraz będzie przed wjazdem do domu.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies