Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiolka5_7 13:38, 03 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Wiaan napisał(a)


Dziękuję za pochwały
Kule myślałam bukszpanowe, mam już trochę bukszpanu w ogrodzie i bardzo go lubię, mam też szkółkę gdzie są piękne okazy, różne rozmiary i przystępne ceny zmierzę dzisiaj rabatę


Bukszpan0w bym nie kupowała w dobie Ćmy ja sadzę tylko cisy od kiedy mam Ćmę....

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 13:46, 03 lip 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Jaką odmianę polecasz na kulki?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 13:48, 03 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Wiaan napisał(a)
Jaką odmianę polecasz na kulki?


Tylko i wyłącznie taxus Baccata
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:11, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Kupiłam hakonki z tego sklepu co Ty i przyszly zdecydowanie gorsze niż te twoje ,eh... :/ miałaś szczęście ze swoimi
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 14:46, 29 lip 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Hej, właśnie widziałam Twoje zakupy bo zaglądam sobie chętnie do Ciebie
ci sprzedawcy w tym roku są okropni, bazują na wysokim popycie, tylko to zadziała na ich niekorzyść bo wielu klientów się sparzyło. Wiola kochasz hakonki i one się odwdzięczą nowej właścicielce
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:40, 29 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Wiaan napisał(a)
Hej, właśnie widziałam Twoje zakupy bo zaglądam sobie chętnie do Ciebie
ci sprzedawcy w tym roku są okropni, bazują na wysokim popycie, tylko to zadziała na ich niekorzyść bo wielu klientów się sparzyło. Wiola kochasz hakonki i one się odwdzięczą nowej właścicielce



Naprawdę w tym roku kupić internetowo ladne sadzonki graniczy z cudem niestety.... na szczęście ja już passuję z zakupami, a przez neta to już w ogóle....
Na pewno dadzą radę,ale nie lubię takiego postępowania .... 4 sadzonki to były autentycznie zrobione z jednej sadzonki pociachanej przed wysylką na cztery części,bo nawet mi się złożyły do kupy i pasowały idealnie.... wrrr

Chyba zalożę szkółkę hakonkową,bo z tych moich bym miała sadzonek,że ho ho
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 09:11, 31 lip 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Zadałam poniższe pytanie w wątku o projektowaniu, ale umieszczę je jeszcze tutaj:
Proszę doradźcie czy w tym miejscu ze zdjęcia będzie odpowiednia śliwowiśnia pissardi? Denerwuje mnie widok sąsiedniego garażu i chciałabym szczepione drzewko w kolorze. Myślałam też o buku lub klonie kolumnowym bordowym. Jak daleko od ogrodzenia powinnam posadzić drzewko na pniu? Obok rośnie cis hicksi, który będzie formowany na żywopłot i świerki, a w środku ewidentnie mi coś brakuje. Czy pissardi można przycinać aby korona nie była bardzo duża?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:06, 04 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Zaplanowałam przestrzeń wokół tarasu i proszę o poradę czy wg Was jest sensownie. Nie ma zbyt dużo roślin, chcę aby współgrały z resztą ogrodu.
Na pierwszym zdjęciu jest tył tarasu, który chcieliśmy nieco rozbudować, ponieważ bardzo późnym popołudniem świeci tutaj słońce i jest bardzo przyjemnie. Po zejściu z niego będzie ścieżka prowadząca do placyku z leżakami ( w planowaniu oczywiście ).Dodatkowo będą murowane donice. Te świerki na pniu już rosną, stąd tam się znalazły. Pozostałe planowane gatunki to kulki danica lub cisy, które nie wiem czy uda mi się kupić. Dodatkowo trawy jak mniejsze rozlenice lub selserie, hakonki, lawenda, cis formowany z tyłu bo tam mało słońca w ciągu dnia i w donicach ze świerkiem jałowiec płożący, a w białych donicach hortensja ogrodowa dla koloru.
Wydzieliłam też miejsce na palenisko.

Drugie zdjęcie pokazuje część, którą już wcześniej kombinowałam. Podpowiadałyście aby przysłonić elewację, ale chciałabym jednak coś niskiego w tym miejscu: kulki i hakonki i miejsce do przeciskania się aby umyć okna bo są nieotwieralne Poniżej donic lawenda. Ten formowany jałowiec wypadnie stąd i muszę upolować jakiś inny gatunek i ładniejszy okaz, bo nie mam już do niego cierpliwości. Ciągle coś mu dolega.

Co o tym myślicie, może zupełnie inaczej to widzicie. Czy te roślinki co wybrałam są ok?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
isia33 09:06, 05 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Wiaan napisał(a)
Zadałam poniższe pytanie w wątku o projektowaniu, ale umieszczę je jeszcze tutaj:
Proszę doradźcie czy w tym miejscu ze zdjęcia będzie odpowiednia śliwowiśnia pissardi? Denerwuje mnie widok sąsiedniego garażu i chciałabym szczepione drzewko w kolorze. Myślałam też o buku lub klonie kolumnowym bordowym. Jak daleko od ogrodzenia powinnam posadzić drzewko na pniu? Obok rośnie cis hicksi, który będzie formowany na żywopłot i świerki, a w środku ewidentnie mi coś brakuje. Czy pissardi można przycinać aby korona nie była bardzo duża?


Nie wiem ile dokładnie tam jest miejsca, ale wydaje mi się, że nie ma miejsca na żadne większe drzewo. Katalpa nie ma małej korony, a i świerk zwiększy objętość. Śliwa jest bardzo duża, cięta nie wygląda dobrze, mój sąsiad mocno przycina koronę, ale pień z roku na rok coraz grubszy i dziwnie to wygląda. Może jak pokombinujesz z linią rabat i w tym miejscu mocno wysuniesz do przodu to wtedy można tam dać coś na pniu. Gdybym to ja miała taki garaż do zasłonięcia, dodałabym jeszcze jeden świerk.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Wiaan 09:38, 05 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5170
Dziękuję za odwiedziny i poradę. Bardzo cenne uwagi Faktycznie dodatkowy świerk załatwiłby sprawę ale teraz szkoda mi cisowego żywopłotu obok Myślałam też o wysunięciu rabaty i posadzeniu jakiegoś ładnego kolumnowego iglaka, rosnącego wysoko, jako po prostu soliter, albo buk kolumnowy, tylko nie wiem czy taki pojedynczy buk będzie dobrze wyglądał, albo buk Purple Fountain. Co byś doradziła na pniu po wysunięciu rabaty?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies