Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Sabinka 17:57, 04 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
No Daneczka ma oko....bylam u Ciebie Aneczko...
____________________
Ogród u Mayi
Gardenarium 18:00, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz masz Sabinko gotowce, tylko dobrać rośliny, taki sam symbol - taka sama roślina. Nie mogę wklejać z nazwami bo za łatwo by było Pracuj sama także, czytaj mój wątek i co doradzam, jakie rośliny.

Sabinka napisał(a)


Sylwuś ja inne mam pytanko:
Czy te żurawki, begonie, trawki ozdobne i berberysy przeżywaja zime?
Mnie przede wszystkim zależy na wieloletnich roślinkach, oczywiście od czasu do czasu cos zakoloruję jednorocznymi ale "silne" roślinki mnie bardziej interesują


Pozwolę sobie odpowiedzieć za Sylwię:

Żurawki są zimozielone, trawki typu kostrzewy, miskanty, rozplenice przeżywają zimą.

Kolorowe begonie nie- to rosliny jednoroczne. Z moich realizacji begonie zastosowałam w kilku ładnych ogrodach. Pod projektem są linki do moich realizacji.

U Sylwii zaprojektowałam wyłącznie rośliny trwałe, tylko te begonie są jednoroczne. Na projekcie jest wodospad, Syla bardzo chciała, ale potem zrezygnowała z jego realizacji. W to miejsce można dać 3 świerki serbskie.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:04, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linki

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-wypoczynkowy-z-altana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sabinka 18:06, 04 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
WOOOW! SUPER!
Jeszcze takie male pytanko Danusiu, U Sylwusi jest cos takiego przy cisach jakby przeplatanego cos jasne i ciemne i tworzy taki sliczny warkoczyk co to takiego? czyzby to byl bukszpan jasny przeplatany z ciemniejszym?
____________________
Ogród u Mayi
Gardenarium 18:13, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To miała być taka przeplatanka (żywopłot węzłowy), ale nieregularna, nie ósemki ani kółka z dwóch kolorów bukszpanu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sabinka 19:14, 04 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Sluchajcie a co gdybym ja dala obok tego murku przy zjezdzie do garazu (mam na mysli ten lewy, nie ten przy wejsciu do domu) dala choiny..? jak to zrobila Sylwia...

Tylko chyba nie jest to dobry pomysl bo choiny chyba sie mocno ukorzaniaja i boje sie zeby mi nie przebily tego muru...wszystko wpadnie do garazu

Druga opcja to bukszpany , zeby sie zgraly z wejsciem...

Co wy na to?
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 19:15, 04 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Danusiu wlasnie o to mi chodzi o ta przeplatanke...

Moze takie cos tam za ten murek...? Zeby to wszystko bylo widoczne jak sie stanie na drodze...
____________________
Ogród u Mayi
Gardenarium 19:38, 04 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być, a choiny nic nie przebiją, murek powinien być odizolowany od ziemi specjalną membraną kubełkową.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ana_art 20:58, 04 paź 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Witaj Sabinko masz fajny teren do zagospodarowania
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Sabinka 21:33, 04 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Dziekuje Ana_art zobaczymy czy mi sie uda go udekorowac jak nalezy...nie latwa sprawa, ale bede twarda i sie nie poddam

Zapraszam na krytyke i podpowiedzi
____________________
Ogród u Mayi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies