Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

popcorn 15:07, 03 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
O Matko, jak kawal terenu!
Jesli sasiad fajny i zwierzakow nie ma, pogadalaby i nie stawialabym plotu, tylko ew jakas roslinna bariere, żywopłot? I to nie caly, zeby nie ograniczać takiej fajnej przestrzeni
Z lewej strony ładny żywopłot - co to? Fajne tlo dla roslin bedzie stanowic, i juz jest dosc wysoki!!
A w jakim rejonie PL mieszkasz? Trzebaby zobaczyc jaki klimat- strefe mam na mysli. W bialostockiem inaczej niz w górach, nad morzem czy w Zielonogórskiem

Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Sabinka 17:08, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
sasiad super, wlasnie bedziemy cos Tujastego robic, ale jeszcze sie nie dogadalismy.
Ten co juz jest to tez jakas Tuja ale dokladnie nie powiem co to takiego, bo sasiad dziaduszek i nie pamieta co posadzil juz 15 lat temu...szkoda.

Ja klimat bardziej pomorski...

Buziale
____________________
Ogród u Mayi
Joanka 17:22, 03 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Sabinko.

Masz przepiękny domek i bardzo duży teren do zagospodarowania.

Będę częstym gościem, trzymam kciuki za powstanie wspaniałego ogrodu
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Sabinka 17:25, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
WItam Joasiu,

Dziekuje, jeszcze dluuuga droga przede mna, weteranom do piet nie dorastam..

Powalcze mam nadzieje ze pomozecie

Buziaczki i zapraszam jak najczesciej
____________________
Ogród u Mayi
Gardenarium 18:00, 03 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cześć Sabinko, witaj razem ze swoim ogrodem

Fajny teren, a ta skarpa da sie rozwiązać. Mam nawet taki ogród w realizacjach. Popatrz, jak fajnie schody można rozwiązać i wybudować donicę a w niej np Twoje ulubione bukszpany w kształcie kul. Ja zrobiłam stożki. Pod stożkami rośnie zimozielona krzewinka liściasta - trzmielina "Blondy".

Aranżacja letnia czerwona z begoniami




Aranżacja żółta innego roku.




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sabinka 18:13, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Fajnie Danusiu, widze ze od razu wiesz o co mi chodzi i mnie rozumiesz

Zaczynam kombinowac jak tylko mala uloze do snu, i chyba dzis nie bede spac
____________________
Ogród u Mayi
Gardenarium 18:26, 03 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba zbudować z dużych kostek granitowych taki murek od strony wjazdu do garażu. Rodzaj donicy jak na zdjęciu, no i schody.

Zmierzyć jaka jest różnica terenu między wejściem, a pozomem furtki i rozmierzyć sobie na papierze ile schodów potrzeba i jak długie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sabinka 18:31, 03 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Tak schody sa w planie, ale po ktorej stronie te donice?

Moze myslisz o prawej stronie, wlasnie tam gdzie ta skarpa? I to w zdluz schodow? Czy na okolo..?

Chcialabym zeby tam bylo cos rownomiernego bo to jest niby "wiezyczka" i sa 4 okna az do tarasu.
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 13:01, 04 paź 2011

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Kochani oto moje pierwsze BAZGROLY, paskudne!
Ale musze je wlozyc by wysluchac komentarzy
Nie ma tu jeszcze rosli bo sie ucze tego wszystkiego od Danusi,Ani,Sylwusi,Sebka i calej reszty wspanialych forumowiczow

Krytykujcie ile sie da...pamietajcie tylko ze po lewej stronie wzdluz domu mam duzo cienia ..

Przepraszam was za brak fachowego szkicu...wybaczcie




to przy tarasie gdzie drozka rozwidla to bedzie z kostki...musza byc schody by wejsc na taras
to na srodku "jajkowate" to taka wysepka z jakimis roslinkami, jakimi to sie dowiem...
po prawej stronie laweczka a po lewej hustawka, ktorej nie moge przeniesc bo jest wbetonowana na amen chyba...:/
Z przodu domu to kompletnie cos wymyslnego nie widze tego powiem szczerze ale moze wspolnymi silami dojdem do tego

Jeszcze popracuje nad innymi projektami i koncepcjami
____________________
Ogród u Mayi
hanka_andrus 13:49, 04 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym wysepki przed ławką nie dawała,tylko ławkę wtuliłabym w jakieś pnącza na drabinkach.I z praktyki wiem,że tam gdzie się siedzi ,zawsze jest wytarta trawa.To samo przy huśtawce.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies