Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 08:21, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
inka74 napisał(a)
Basia, dom cudny, ogród też ma piękne ramy. Czekam na aktualne zdjęcia. Nie korci cię coby część rabat jednak poszerzyć?

Dziękuję inka Wrzucę dzisiaj aktualizację.

Bardzo mnie korci żeby poszerzyć, poczyniłam w tym kierunku wiele prób, ale nie umiem się za to zabrać. Wydaje mi się, że zbyt wiele błędów (=za małe rabaty) zostało zrobionych podczas pierwszego projektu, na początku, przy równaniu terenu, przy układaniu kostki i wyznaczaniu "ram". Są proste linie, ale są też kółka, nie potrafię za bardzo z tego wybrnąć. Trochę mnie to przerasta. Tego może tak dobrze nie widać, ale ogród nie jest prosty, ma "kilka poziomów", bo teren był ze spadkiem i chciałam go jakoś wykorzystać. Tak na razie zostało.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
popcorn 08:33, 01 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bardzo ładnie masz I do tego chyba niedaleko mieszkasz? Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
Makao_J 09:01, 01 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Basia a jakie maty zakładaliście od strony sąsiada? Bambusowe, wiklinowe czy coś innego?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Juzia 09:21, 01 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Witaj!

Trochę te rabaty zniknęły w morzu trawnika.
Jak masz ochotę poszerzać, to poszerzaj!
Jak czegoś nie będziesz wiedziała, to pytaj. Ogrodowisko pomoże!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zana 09:51, 01 cze 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ha, my tu chyba wszystkie będziemy Cię namawiać na poszerzanie, ale wiadomo, że my walnięte jesteśmy.
A tak serio, to faktycznie trochę jakby nieproporcjonalne te rabaty do powierzchni trawnika. Ale czekam na aktualne fotki
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Basia_KRK 09:54, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
popcorn napisał(a)
Bardzo ładnie masz I do tego chyba niedaleko mieszkasz? Pozdrawiam serdecznie!

Karola, witaj w moim wątku No proszę, czyli będzie krakowska grupa spotkaniowa
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 09:58, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Basia a jakie maty zakładaliście od strony sąsiada? Bambusowe, wiklinowe czy coś innego?

Wiklinowe, piął się po nich Winobluszcz pięciolistkowy, ale w zeszłym roku sąsiadka wszystko usunęła. Teraz muszę pomyśleć, aby czymś je zakryć od mojej strony. Pewnie bluszcz pospolity + coś kwitnącego, planuję: wiciokrzew zaostrzony. Kupiłam już w inne miejsce w ogrodzie trzy sadzonki do testów
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 10:00, 01 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Zana napisał(a)
Ha, my tu chyba wszystkie będziemy Cię namawiać na poszerzanie, ale wiadomo, że my walnięte jesteśmy.
A tak serio, to faktycznie trochę jakby nieproporcjonalne te rabaty do powierzchni trawnika. Ale czekam na aktualne fotki


Dokładnie, też uważam, że nieproporcjonalne, nie wiem dlaczego tak zostały zaprojektowane Ja, jako laik, przecież się wtedy nie znałam i przyjęłam, że jest dobrze... Też jestem za poszerzaniem
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Joku 10:06, 01 cze 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Z przyjemnością poczytałam o historii twojego domu i ogrodu. Lubię wszelkie różnice terenu w ogrodzie, murki, duże drzewa czyli wszystko co masz u siebie. Bardzo podobają mi się donice przy zejściu z tarasu. Czekam na c.d.

Dodam że byłam wierną czytelniczką Muratora w czasach gdy jeszcze internetu nie było.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Roocika 10:59, 01 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Hej Basiu, ciekawie opowiadasz, ogród bardzo ładny, czekam na więcej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies