Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Basia_KRK 21:07, 02 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jolu, to orzech włoski, pięknie nam owocuje co dwa lata. Myślę, że to drzewo ma około 50 lat. Sam (stary) dom, miałby teraz 70
Klonik rośnie na skarpie, to złudzenie optycznie, że jest pod orzechem, za to pod orzechem bardzo ładnie rośnie sobie szpaler hortensji Limelight, Rudbekie, jeżówki, budleje i jeszcze jakieś inne bylinki. Nie zauważyłam, aby miały jakiś problem z orzechem, ale faktem jest, że regulanie zbieramy zalegające liście i orzechy.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 22:33, 02 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia, przepięknie!
Te stare drzewa masz takie ładne! Zazdroszczę…

Podobają mi się elementy architektoniczne na przejście poziomów.
Fajne masz skarpy.

A jak Ci się pinie sprawują?

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 21:47, 03 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dziękuję Asiu

Pinie bez zarzutu, ale może dlatego, że tu całe stare osiedle jest w iglakach, nie wiem? Nie mam z nimi żadnego problemu. Młode pędy wszystkich sosen skracam co roku o 2/3 z ich długości, aby je zagęszczać, do tego regulanie odżywki dla iglaków, no i u mnie mają wystawę południową więc fajnie się grzeją w słonku, w zasadzie w ogóle ich nie podlewam.

Kilka zdjęć na dzisiaj. Wejście do domu mam od północy i udało się tam zmieścić taki mały cienisty przedogródek Nie mam pomysłu co tam jeszcze posadzić, aby coś teraz kwitnęło (po azaliach, są tam 3 szt.).
Załączam zdjęcia z serii "Metamorfozy - przed i po" Starałam się zachować jak najwięcej starych drzew i krzewów, które były na działce. Duży bez-lilak widoczny na zdjęciu, nie dotrwał do dziś w całości, stary pień nie wytrzymał próby czasu i się wykręcił, ale zdążył wypuścić ładny nowy odrost, który próbuję prowadzić na drzewko. Podchodzę z sentymentem do wszystkich drzew i krzewów, które rosły i zastaliśmy w ogrodzie.

PS. Wprawne oko wypatrzy poupychany wszędzie bodziszek Rozanne Jeszcze chwila i będą kwiatki.


____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 22:06, 03 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ładne masz te żółte hosty.
Kojarzysz odmianę?

Nie myślałaś tu na cienistej o hortensjach? Np. Annabelle? Ze dwie by tu wlazły i fajnie by kwitły latem.
Albo jakieś mniejsze kwiatki na cienistą.
Ale to już Anda doradzi, ona ma tego mnogo Ja się na cienistych nie znam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 22:59, 03 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Niestety nie wiem co to za odmiana Kupowane jeszcze za starych czasów, gdy sadziłam to, co było dostępne w lokalnej szkółce W każdym razie dość mocno się rozrastają i później już nie jest taka dwukolorowa, tylko całkowicie zielenieje.

Co do nasadzeń, faktycznie może właśnie Annabelle będzie dobrym pomysłem. Mam cały szpaler białych Strong Annabelle wzdłuż podjazdu, więc fajnie by się to skomponowało. Może tu jednak nie w białym kolorze, bo się "zleje" z ogrodzeniem. Widziałam u mnie w szkółce dwie nowe odmiany: Ruby Annabelle i Sweet Annabelle Akurat muszę wywalić z tej rabaty jaśminowca, na którym zawsze jest tona mszyc...
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Roocika 08:36, 04 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basia_KRK napisał(a)
Dziękuję Asiu

Pinie bez zarzutu, ale może dlatego, że tu całe stare osiedle jest w iglakach, nie wiem? Nie mam z nimi żadnego problemu. Młode pędy wszystkich sosen skracam co roku o 2/3 z ich długości, aby je zagęszczać, do tego regulanie odżywki dla iglaków, no i u mnie mają wystawę południową więc fajnie się grzeją w słonku, w zasadzie w ogóle ich nie podlewam.

Kilka zdjęć na dzisiaj. Wejście do domu mam od północy i udało się tam zmieścić taki mały cienisty przedogródek Nie mam pomysłu co tam jeszcze posadzić, aby coś teraz kwitnęło (po azaliach, są tam 3 szt.).
Załączam zdjęcia z serii "Metamorfozy - przed i po" Starałam się zachować jak najwięcej starych drzew i krzewów, które były na działce. Duży bez-lilak widoczny na zdjęciu, nie dotrwał do dziś w całości, stary pień nie wytrzymał próby czasu i się wykręcił, ale zdążył wypuścić ładny nowy odrost, który próbuję prowadzić na drzewko. Podchodzę z sentymentem do wszystkich drzew i krzewów, które rosły i zastaliśmy w ogrodzie.

PS. Wprawne oko wypatrzy poupychany wszędzie bodziszek Rozanne Jeszcze chwila i będą kwiatki.




Wow Niby tak mało miejsca i ciasno, a jednak świetnie się wszystko zgrało
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anbu 08:53, 04 cze 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fajny klimacik u Ciebie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Basia_KRK 11:29, 04 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Roocika napisał(a)
Wow Niby tak mało miejsca i ciasno, a jednak świetnie się wszystko zgrało

Sama jestem zdziwiona, jak patrzę na te zdjęcia
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:30, 04 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
anbu napisał(a)
Fajny klimacik u Ciebie

Dziękuję Aniu, lubię go, dobrze mi się w nim odpoczywa, i to chyba najważniejsze.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 11:41, 04 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dzisiaj pora na tiarellę 'Pink Skyrocket' - udało mi się kupić dość dorodne sadzonki w szkółce w Krakowie, i nawet niektóre jeszcze kwitną Posadzone w półcieniu, koło żurawek i paproci, zobaczymy jak się przyjmą.



Mam jakiś problem z klonem Shirasawy 'Aureum' Nowy nabytek, malutki, posadzony około miesiąc temu i nie wiem dlaczego tak wygląda, czy go zmroziło dwa tygodnie temu? Czy miał za mokro, bo tak padało Muszę go chyba wyciągnąć i na słońce z nim? Nie mam pojęcia, pierwszy raz taka sytuacja u mnie z klonami

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies