Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

Juzia 07:49, 19 lut 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
Świetnie to wygląda.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
waska 08:49, 19 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Bardzo podoba mi się trawa z zestawu 11 muszę o niej poczytać czy da radę u mnie
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
ele2001 12:13, 19 lut 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Szkoda tylko że kwiaty czosnku są tak krótkotrwałe.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
agniecha973 19:11, 19 lut 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Proszę o pomoc w wyborze traw na założenie takie jak na prezentowanym linku na trzecim zdj. od końca, czyli górą jakieś drzewa (planuję formowane graby) a u dołu poduchy bukszpanowe i jakaś trawa tworząca pagórki. W oryginale jest hakonechloa, ale ona lubi podobno cień, a u mnie to założenie będzie raczej nasłonecznione, a po drugie potrzebuję trawy, którą szybko rozmnożę, bo założenie będzie dość spore i nie dam rady zakupić tyle sztuk. Chciałabym zakupić sadzonki traw w tym roku, podzielić i rozmnożyć, a może w przyszłym roku zrealizować nasadzenie. Poradźcie proszę.

http://www.tomstuartsmith.co.uk/projects/private-gardens/norfolk-garden/
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 20:48, 19 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mozga trzcinowata jest ekspansywna. Karolina miała ją do oddania
http://www.ogrodowisko.pl/watek/879-trawa-ozdobna-mozga-trzcinowata-swierk-zwyczajny-4055-cm-za-koszty-wysylki

Tylko ona jest dość wysoka...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agniecha973 21:02, 19 lut 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Jeśli to było do mnie, to powiem, że nie może to być taki kolor trawy, raczej jednorodny zielony.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Sebek 21:23, 19 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zajrzyj do wątku trawy ekspansywne - ale tam są raczej za wysokie choć kolorem pasujące...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Mariusz_Suro... 07:54, 20 lut 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
agniecha973 napisał(a)
Proszę o pomoc w wyborze traw na założenie takie jak na prezentowanym linku na trzecim zdj. od końca, czyli górą jakieś drzewa (planuję formowane graby) a u dołu poduchy bukszpanowe i jakaś trawa tworząca pagórki. W oryginale jest hakonechloa, ale ona lubi podobno cień, a u mnie to założenie będzie raczej nasłonecznione, a po drugie potrzebuję trawy, którą szybko rozmnożę, bo założenie będzie dość spore i nie dam rady zakupić tyle sztuk. Chciałabym zakupić sadzonki traw w tym roku, podzielić i rozmnożyć, a może w przyszłym roku zrealizować nasadzenie. Poradźcie proszę.

http://www.tomstuartsmith.co.uk/projects/private-gardens/norfolk-garden/


Obejrzyj sobie na początek niskie odmiany śmiałków, np. 'Goldtau'. One rosna bardzo szybko. Jeśli cos o bardziej przewieszających sie liściach to np. Carex montana...
____________________
Mariusz
agniecha973 10:28, 20 lut 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Powyższe przyznam nieśmiało, nie robią takiego wrażenia jak hakonechloa. Ale liczę się z tym, że ciężko będzie znaleźć zamiennik. Bardziej podoba mi się Carex digitata, ale wysokość podana to 0,05 - 0,4. Dlaczego aż taka rozbieżność? I jeszcze Carex Strigosa, ale tam nie widzę wysokości.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
alinak 14:41, 20 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a obejrzyj sobie śmiałek darniowy. nie byłaby dobra ? jest podobna . właśnie oglądam ją na fotkach z Wojsławic
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies