Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

Gardenarium 22:45, 10 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie takie duże dają wspaniały efekt
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 22:49, 10 cze 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Moje też się tak rozrosły...i też siałam z nasion...właśnie wczoraj dostały eksmisję na skarpę bo faktycznie brzydko się pokładają-kiedy je można i czy wogóle można ciachać?

A mi one na siną nie wyglądają, a raczej właśnie na futerko
____________________
U Matki
Sebek 23:33, 10 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
O dzieleniu traw tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/285-latwe-ogrodnictwo-jak-rozmnozyc-trawy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Podkarpatka 23:41, 10 cze 2012

Dołączył: 31 mar 2011
Posty: 5
Dziś, po nocnym deszczu moje trawy dosłownie leżały porozkładane na wszystkie strony . Wygląda to paskudnie i w żadnym razie nie mogę się dopatrzeć "wspaniałego efektu" . Postanowiłam jutro spróbować ściąć/skrócić każdą kępę tak mniej więcej o 1/3 wysokości i może wtedy to moje trawsko nabierze jakiegoś ładniejszego kształtu, wyglądu... Nie podoba mi się ta kostrzewa i chyba ona, niestety czuje to, że nie mam do niej serca .
Natomiast niedźwiedzie futro jest śliczne i wygląda tak:

Pozdrawiam !
gemac 21:54, 14 cze 2012

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
No to i ja w sprawie traw, a konkretnie miskantów.
Mam do "dyspozycji" półkole ok. 8 m 2, a na nim chciałabym stworzyć kompozycję atrakcyjną przez cały rok.
Co myślicie o takim zestawie:
Zebrinus-Giraffe z tyłu
Herman Mussel i Gracillimus lub Morning light trochę bliżej,
ale co dać na pierwszy plan?
A może to nie jest dobry pomysł?


Poradźcie proszę

Pozdrawiam serdecznie




tomgroch 00:00, 16 cze 2012

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Podkarpatka napisał(a)
Witam z Podkarpacia
Moje pytanie dotyczy kostrzewy sinej, której nasiona półtora roku temu zakupiłam na Allegro, z myślą, że będzie to niedźwiedzie futro. No, niestety, trawa okazała się właśnie siną kostrzewą. Posadziłam małe sadzonki jako obrzeża dwóch klombów, w zeszłym roku wszystko "szło" zadowalająco . W tym roku moje kostrzewy już tak się rozrosły (i nadal rozrastają!!), że za chwilę spod nich nie będzie widać pozostałych roślin! Część z nich musiałam powykopywać - obdarowałam nimi okoliczne sąsiadki . U nich jakoś na razie mizernie wzrastają, u mnie każdego dnia są coraz to rozleglejsze! W dodatku zaczynają się nieładnie rozkładać, kłaść na ziemi, dolne źdźbła (szczególnie po deszczu) przyklejają się do ziemi, łamią i schną . Dołączam zdjęcia, na których widać, że moje trawy przestają być dekoracyjne . Dodam, iż nie przycięłam pozimowo mojej kostrzewy (nie wiedziałam, że należy), może dlatego rośnie teraz jak szalona? Może powinnam ją teraz przyciąć? Proszę o radę, bo moja kostrzewa w żadnym razie nie wygląda jak "roślina obwódkowa" - raczej sąsiadujące z nią rośliny za moment zginą w gąszczu sinej trawy!
Pozdrawiam .





To nie jest kostrzewa, tylko szczotlicha siwa - wyłożyła się bo to jest trawa na ekstremalnie suche stanowiska.
pozdrawiam
Tomek
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Sebek 23:08, 20 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gemac napisał(a)
No to i ja w sprawie traw, a konkretnie miskantów.
Mam do "dyspozycji" półkole ok. 8 m 2, a na nim chciałabym stworzyć kompozycję atrakcyjną przez cały rok.
Co myślicie o takim zestawie:
Zebrinus-Giraffe z tyłu
Herman Mussel i Gracillimus lub Morning light trochę bliżej,
ale co dać na pierwszy plan?
A może to nie jest dobry pomysł?


Poradźcie proszę

Pozdrawiam serdecznie



Atrakcyjna przez cały rok na pewno nie będzie, bo trawy to w czerwcu dopiero widać z rabat... Jeśli jednak ma to być kompozycja trawiasta to na tył gracillimus, przed niego zebrinus albo morning light, potem carexy, a na sam przód hakonechloa.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 23:15, 20 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ale czy to nie będzie zbyt monochromatyczna i nudna kompozycja . dołóż może czerwone berberysy . zdecyduj czy niskie na przód czy duże między wyższe trawy .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
gemac 16:22, 23 cze 2012

Dołączył: 13 sie 2010
Posty: 35
Dzięki za rady, nie pomyślałam o berberysach, raczej brałam pod uwagę wrzośce i wrzosy lub rozchodnik okazały.
Co o tym myślicie?


Pozdrawiam
alinak 22:04, 23 cze 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wrzośce w dużych trawach zgubią się a rozchodniki jak najbardziej , ja np. dałam na tło traw sadżce konopiaste ...ale to już całkiem giganty i na dużą rabatę . pomyśl tez o jeżówkach , są boskie z trawami i wysokie szałwie też mi wpadły do głowy , wszystko zależy czy rabata ma być raczej iglakowa z trawami , czy bylinowa . wtedy sadzisz jakiś szkielet z krzewów lub drzew i układasz byliny . pomysłów jest dużo .

wróciłam do twojego pierwszego posta - " żeby była atrakcyjna cały rok". z trawami nie ma takiej możliwości , bo to jesienny spektakl a wiosną masz pustą rabatę aż do końca czerwca . oglądnij ogród angielski -the-beth-chatto-gardens
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies