Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Izy-mój Rodos

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Izy-mój Rodos

Margerytka40 21:03, 20 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kokesz napisał(a)


śś jest obecnie przy bramie wjazdowej. Ewa zasugerowała jej posadzenie na rabacie środkowej...zaczynam się gubić...


Eee tam. No ja tak kombinuję by i śś i hortki tam wcisnąć na tej środkowej. A jaka ta śś? Pewnie pisałaś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 21:06, 20 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Kokesz napisał(a)


śś jest obecnie przy bramie wjazdowej. Ewa zasugerowała jej posadzenie na rabacie środkowej...zaczynam się gubić...


Reniu, ja się sugerowałam moim planem po prostu. Trzeba było pisać od razu, że realizujesz plan Asi
Na planie Makadamii nie ma miejsca na śś i hortki, bo jest za płytka na to wszystko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 21:13, 20 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No właśnie ja się coś nie umiem odnaleźć na tak małych powierzchniach. A tak w przybliżeniu jak duża byłaby ta rabata?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 21:45, 20 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Szczerze, czytam 5 raz i nie rozumiem co piszecie. I widzę, że się same nie rozumiecie. Reni, może narysuj na planie finalny kształt, ten który najbardziej ci odpowiada bo w tej chwili do końca to nie jest wiadome co i z którego chcesz wziąć, czy chcesz tak jak zaproponowała Asia czy chcesz tak jak Ewa czy miks tych dwóch. Od czegoś trzeba zacząć Zaznacz rośliny nie do ruszenia i te, które na 100% chcesz dosadzić w dane miejsce. Jak czegoś nie jesteś pewna - nie rysuj. Będzie łatwiej. Załóżmy, ze cała reszta jest do ruszenia. Wypisz rośliny do zagospodarowania. Chyba tak będzie łatwiej. Narysuj kierunki pn-pd. Lub/i ilość słońca na rabacie. Tu są wysokie drzewa za płotem, kierunki w tym momencie nie oddają nasłonecznienia a ja głupieję, która jest słoneczna a która półcienista.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 22:05, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Anda napisał(a)


Reniu, ja się sugerowałam moim planem po prostu. Trzeba było pisać od razu, że realizujesz plan Asi
Na planie Makadamii nie ma miejsca na śś i hortki, bo jest za płytka na to wszystko.


Ewuś, wydawało mi się, że pisałam, nawet napisałam, że wyrysowałam bardzo podobny plan równocześnie z Asią. Twój był bardzo podobny , dodana była ścieżka. Na Twoim planie nie było rozrysowanych nasadzeń, więc sugerowałam się roślinami, które Asia narysowała.

Myślałam, że mam już prawie plan gotowy ale zaczynają mi się rozjeżdżać nasadzenia.

A więc, żeby już nie mieszać

Pasują mi hortensje na środku i tam je posadzę, w kilku grupach.
Do nich trawy, rozchodniki, jeżówki, bodziszki, caradonna, irysy, astry, kulki bukszpanowe. Kolory biały, fioletowy, różowy, pomarańczowy (słoneczniczek Bleeding Hearts)

Rabata po lewej pod płotem: trzcinniki na tyłach, róże przeniosę do New dawn w nogi, bodziszki, rozchodniki, kocimiętka, caradonna, dalie pomarańcz, czerwony, bordo, magenta, astry, carexy, cisy fastigiata

Przytarasowa: coś wyższego pnącego lub na pniu po prawej stronie, lawenda, kocimiętka, bratki fioletowe, caradonna, aksamitki pomarańczowe, liliowce stella d oro. Kolory: fiolet, niebieski, pomarańcz, srebrny, żółty.

Pod drewutnię sąsiada przeniosę funkie, które teraz są przed kompostownikiem.

śś zostaje przy bramie wjazdowej.

Dereń sibirica variegata jeszcze nie wiem, przymierzę w realu gdzie pasuje.

Jaśminowce przed kompostownikiem.

Klon palmowy atropurpureum na razie zostaje po lewej stronie, zawsze mogę go dac na prawo.

Na pewno dojdzie coś w bordo, jakieś berberysy, żurawki, byliny o bordowych liściach.

Kolumnowe drzewka będą, Asia narysowała Amanogawy, szukam jeszcze innych kolumnowych jakiś dających owoce.

Na pewno będzie ścieżka z tyłu rabaty i cała rabata przesunie się do przodu.

To na tyle
Dziękuję wszystkim za pomoc i tak sobie myślę, że bardzo trudno, jest planować ogród tylko ze zdjęć i opisów, nie widząc go w realu.
Podziwiam osoby, które to umieją Ja bym nie umiała, tu mam tą przewagę, że wiem, co, gdzie rośnie, ile, jest miejsca...

Pierwszy plan był Ewy Andy



Drugi Asi Makadami



A trzeci to, trochę krzywepołączenie, tych poprzednich Taki mix
Być może ścieżka , którą Ewa narysowała będzie się kończyła na wysokości rodka z prawej strony i wtedy trawnik miałby taki kształt jak u Asi Makadami.
Zobaczymy w realu



Jeszcze raz wielkie dzięki




____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:14, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Szczerze, czytam 5 raz i nie rozumiem co piszecie. I widzę, że się same nie rozumiecie. Reni, może narysuj na planie finalny kształt, ten który najbardziej ci odpowiada bo w tej chwili do końca to nie jest wiadome co i z którego chcesz wziąć, czy chcesz tak jak zaproponowała Asia czy chcesz tak jak Ewa czy miks tych dwóch. Od czegoś trzeba zacząć Zaznacz rośliny nie do ruszenia i te, które na 100% chcesz dosadzić w dane miejsce. Jak czegoś nie jesteś pewna - nie rysuj. Będzie łatwiej. Załóżmy, ze cała reszta jest do ruszenia. Wypisz rośliny do zagospodarowania. Chyba tak będzie łatwiej. Narysuj kierunki pn-pd. Lub/i ilość słońca na rabacie. Tu są wysokie drzewa za płotem, kierunki w tym momencie nie oddają nasłonecznienia a ja głupieję, która jest słoneczna a która półcienista.


Ja już też się zaczęłam gubić.
Czysty plan z roślinami nie do ruszenia na rysowałam na str 4.
Rośliny do zagospodarowania też.
Może za dużo się rozpisywałam, myślałam, że to ułatwi.
Rysowałam na zdjęciach, żeby było widać co mam na mysli a chyba wyszło odwrotnie
Plan, który mi odpowiada do mix planu Ewy i Asi, opisałam wyżej
Ewa mi trochę zamieszała z tą świdośliwąwięc na razie jej nie ruszam.
Dla mnie najważniejszy jest na teraz kształt rabat i ten już mam.
Będą linie półkoliste, jak radziłyście.
Rabata środkowa wg Twojej oceny jest pewnie półcienista, bo tak ją widać na zdjęciach z wiosny. Ja ją oceniam jako słoneczną, bo tam od 13:00 do zachodu jest patelnia. Słońce świeci w stronę tarasu, zza tuj, jest to rabata południowo-zachodnia. Rabata pod płotem i przytarasowa mają słońce cały dzień.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 23:18, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Margerytka40 napisał(a)
No właśnie ja się coś nie umiem odnaleźć na tak małych powierzchniach. A tak w przybliżeniu jak duża byłaby ta rabata?


Przynajmniej 5m głębokości i ok 8m szerokości.
Ja się u Ciebie też nie mogłam odnaleźć ale już powoli ogarniam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 23:20, 20 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Trzymam kciuki za realizację i zadowolenie a nie przerażenie Siostry
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 23:31, 20 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Trzymam kciuki za realizację i zadowolenie a nie przerażenie Siostry


O rany...jest aż tak źle?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 23:46, 20 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Źle mnie zrozumiałaś nawet na bazie twojego planu jest co robić i trochę kopania i zmian będzie w porównaniu do tego co jest obecnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies